برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۷ فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال ۲۰۲۰

از نگاه یک موتورجستجو مانند گوگل، بیش از ۲۰۰ مولفه برای رتبه بندی وجود دارد. ما چیزی که ما برای پیاده سازی سئو (SEO) نیاز داریم، خیلی کمتر از ۲۰۰ فاکتور می باشد. ما در این مقاله ۷ فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

گفته می شود که در سال ۲۰۲۰، ۷ فاکتور اصلی هستند که در رتبه بندی وب سایت موثر خواهند بود که شامل موارد زیر می باشند:

  • بک لینک معتبر بگیرید.

همانطور که می دانید بک لینک یکی از مهمترین عوامل است که، تاثیر بسزایی در بهبود رتبه ی وب سایت و سئو دارد. بک لینک باعث افزایش بازدید از وب سایت و در نتیجه افزایش ترافیک می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که، از هر وب سایتی نمی توان بک لینک دریافت کرد. نیاز از تا وب سایت های معتبر و مرتبط با حیطه ی فعالیت خود را پیدا کنید، و از آن ها بک لینک دریافت کنید. گرفتن بک لینک از وب سایت های بی­کیفیت، نمی تواند تاثیر مثبتی بر فعالیت های شما داشته باشد.

2-	محتوای خود را سئو کنید.

  • محتوای خود را سئو کنید.

ساده ترین و بهترین ترفند برای رسیدن به یک رتبه ی خوب در گوگل، تولید محتوا با اصول سئو می باشد. اولین چیزی که در تولید محتوا باید به آن توجه داشته باشید استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا است. همچنین بهتر است تا از کلمات کلیدی در عنوان نیز استفاده شود. مورد دیگری که در تولید محتوا باید به آن توجه داشته باشید، طول محتوا و تعداد کلمات آن است. بهتر است تا محتوایی که منتشر می کنید کمتر از ۵۰۰ کلمه نباشد.

بیشتر بخوانید:

سئو و تبلیغات همسان (Native)

  • وب سایت خود را از لحاظ فنی بهینه کنید.

اینکه بتوانید یک وب سایت طراحی کنید که، هم در دستگاه های موبایل و هم تبلت قابل استفاده باشد، یکی از موارد فنی وب سایت است که باید به آن توجه کنید. که در اصطلاح به آن ریسپانسیو بودن می گویند. همچنین برای گوگل سرعت وب سایت بسیار مهم است. گوگل انتظار دارد که صفحات وب سایت در کمتر از ۳ ثانیه لود شوند.

  • به رفتار و تجربه ی کاربران توجه داشته باشید.

بهتر است تا راه های ارتباطی خود را با کاربران افزایش دهید. ارتباط با کاربران به شما کمک خواهد کرد تا فعالیت های خود را مطابق با نظر و سلیقه آن ها انجام دهید. بعنوان مثال محتوایی تولید کنند که مورد نیاز کاربران باشد. به همین دلیل بهتر است تا به مواردی که توسط کاربران در موتورهای جستجو سرچ می شوند، توجه داشته باشید.

  • برند سازی

برند سازی به شما کمک می کند تا بتوانید ترافیک وب سایت را افزایش دهید. گفته می شود که گوگل وب سایتی را در نتایج اول جستجو نمایش می دهد که، بازدیدکنندگان بسیاری داشته باشد. برندینگ باعث معرفی کسب و کار شما می شود. همین اتفاق می تواند بازدید کنندگان بسیاری را به سمت وب سایت شما جذب کند.

  • وب سایت خود را برای نتایج جستجوی صوتی بهینه کنید.

همانطور که می دانید، شبکه های اجتماعی به سمت ارسال پیام صوتی رفته اند. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در کنار ارسال پیام متنی، پیام صوتی نیز ارسال می کنند. همین اتفاق نشان می دهد که کاربران دیگر تمایلی به ارسال پیام متنی ندارد. به همین دلیل بهتر است تا وب سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید.

گواهی های امنیتی دریافت کنید

  • گواهی های امنیتی دریافت کنید.

برای افزایش امنیت وب سایت نیاز است تا گواهینامه SSL یا همان https دریافت کنید. این مورد علاوه بر افزایش امنیت وب سایت، باعث جلب اعتماد کاربران می شود. به همین دلیل مدت زمان حضور کاربران در وب سایت افزایش می یابد.

جمع بندی

برای بهبود رتبه ی وب سایت و سئو راهکارهای بسیاری وجود دارد. اما اگر همان ترفندهایی که رقبای شما از آن ها استفاده می کنند را دنبال کنید، به جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو دست خواهید یافت.