برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۴ چالش استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک

استارتاپ ها یا کسب و کارهای نوپا در ابتدای شروع فعالیت های خود با چالش های بسیاری رو به رو خواهند بود. شاید اگر هر کسب و کار در همان ابتدای فعالیت های خود با این چالش ها آشنا شود، بتواند بسیاری از ریسک ها و مشکلات را کاهش دهد. در ادامه ۴ چالش استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک را بررسی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

استارتاپ ها (startup) چالش های بسیاری پیش رو دارند بسیاری از چالش ها شناخته شده هستند، که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱- جذب مشتری

جذب مشتری صرفا مشکل کسب و کارهای کوچک نیست بلکه کسب و کارهای بزرگ نیز با این چالش رو به رو خواهند شد. این مشکل برای کسب و کارهای نوپا و کوچک بسیار بزرگتر از کسب و کارهای رشد یافته است.

برای کاهش این مشکل باید از شناخت مشتریان خود شروع کنید. باید بدانید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند و از چه طریق می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید. باید بدانید که برای چه کسانی محتوا تولید می کنید. هنگامی که تصمیم به فعالیت در شبکه های اجتماعی می گیرید، باید شبکه ی متناسب با زمینه ی فعالیت خود انتخاب کنید، و فعالیت مستمر داشته باشید.

یکی از مهمترین و موثر ترین روش های جذب مشتری، توجه به سوالات و بازخوردهایی است که از طرف مشتریان دریافت می کنید.

جذب مشتری

بیشتر بخوانید: انواع محتوای بصری(visual content) در بازاریابی محتوا

۲- استخدام نیروهای توانمند

یکی از چالش های پیش رو برای استارتاپ ها و کسب وکار های کوچک، استخدام نیروهای توانمند می باشد. استارتاپ ها معمولا در زمان شروع فعالیت های خود با مشکلات مالی رو به رو هستند. در نتیجه نمی توانند نیروهای زیادی را استخدام کنند، پس باید به دنبال افراد با تجربه ای باشند تا بتوانند کمبود نیرو را جبران کنند.  برای جذب و استخدام نیروی کار مناسب، باید حوصله به خرج دهید. باید درخواست استخدام را از طریق کانال های مختلف به اشتراک بگذارید، به طوری که بتوانید درخواست و رزومه های زیادی دریافت کنید تا این امکان برای شما فراهم شود که بهترین را از میان آن ها انتخاب کنید.

۳- برندینگ

تمام کسب و کارهای بزرگی که در اطراف خود می بینید، سال ها برای معرفی خود به دنیا و یا جامعه ی هدف تلاش های بسیاری کرده اند. این تلاش شامل تمام فعالیت هایی است که بتواند یک برند را در ذهن مخاطبان برای همیشه ثبت  و ماندگارکند. ساده ترین راهکار برای شروع فعالیت های مربوط به برندینگ، فعالیت و حضور فعال در شبکه های اجتماعی است. حضور فعال و مستمردر شبکه های اجتماعی متناسب با حیطه ی فعالیت های شما، می تواند به خوبی به روند برندینگ شما کمک کند.

پیشنهاد می شود پیش از شروع فعالیت های مربوط به برندینگ، حتما از مشاوره ی متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

برندینگ

۴- استفاده از ایمیل مارکتینگ

راهکار و ترفند های بسیاری در زمینه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال وجود دارد، که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید کسب و کار خود را به خوبی معرفی کنید. یکی از این ترفند ها ایمیل مارکتینگ می باشد. ایمیل مارکتینگ یکی از موثر ترین ابزار های بازاریابی دیجیتال است که می تواند باعث جلب توجه و اعتماد کاربران شود.

ایمیل مارکتینگ این امکان را برای شما فراهم می کند تا علاوه بر تبلیغات خود بتوانید ترافیک وب سایت را افزایش دهید. کافی است تا در هر ایمیل آدرس وب سایت خود را درج کنید و مخاطبان را سمت بازدید از وب سایتتان جذب کنید.

متاسفانه چالشی که در ایمیل مارکتینگ وجود دارد، دسترسی به ایمیل مخاطبان می باشد. بهترین راهکار برای دسترسی به ایمیل کاربران، عضویت آن ها در خبرنامه ها است.

بیشتر بخوانید: چند راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت

هدف نهایی

باید دقت داشته باید که کسب و کار های نوپا و استارتاپ ها باید از تمام راهکار هایی که می تواند باعث معرفی آن ها و جلب  توجه و اعتماد مخاطبان می شود استفاده کنند. بسیاری از این راهکارها می تواند با گذشت زمان و کسب تجربه برای شما موثر باشند.