برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۴ مرحله اصلی بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا یا محتوایی content marketing نوعی از بازاریابی است که با تمرکز بر روی تولید محتوای ارزشمند و مرتبط با کسب و کار، سعی در جذب مخاطبان دارد. در این مقاله ۴ مرحله اصلی بازاریابی محتوا را بررسی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید

۴ مرحله اصلی بازاریابی محتوا شامل موارد زیر است:

۱- برنامه ریزی و ایجاد تقویم محتوایی

پیش از اینکه اقدام به تولید محتوا کنید، باید بدانید که چه محتوایی را برای که کسانی تولید می کنید. در واقع شما باید محتوایی را ارائه دهید که هم بتواند به خوبی موضوع مورد نظر را بررسی کند و هم مطابق با نیاز مخاطبان باشد. نباید این نکته را فراموش کرد که، تولید محتوا ی حرفه ای و موثر، نیاز به زمانبندی دارد.

۲- تولید محتوا

پس از شناخت مخاطبان و انتخاب موضوع مورد نظر برای محتوا، باید بتوانید مبحث را به گونه ای شرح دهید که هیچ ابهامی برای مخاطبان بر جای نماند. یک محتوای حرفه ای باید بتواند با ایجاد جذابیت های خاص، مخاطبان را به خواندن محتوا ترغیب کند. بهتر است تا محتوا با اصول سئو تولید شود. زیر باعث افزایش ترافیک وب سایت خواهد شد.

بازاریابی محتوا

۳- ترویج و تبلیغ محتوا

در این مرحله باید محتوایی که تولید کرده اید را منتشر کنید. این نکته که بدانید چه محتوایی را در چه کانالی قرار داده خواهد شد بسیار مهم است. علاوه بر نوع محتوا، نوع کسب و کار نیز برای انتخاب کانال دارای اهمیت است. برای مثال اینستاگرام می تواند یک شبکه ی مناسب برای انتشار محتوای ویدئویی و تصویری باشد.

۴- آنالیز و تحلیل محتوا

پس از انتشار محتوا نیاز است تا با در نظر گرفتن معیار های مختلف، میزان موفقیت را بررسی کنید. برای مثال اینکه آیا محتوایی که تولید منتشر کرده اید، نتایج مورد نظر را برای شما به همراه داشته است یا خیر. ابزار های بسیاری در زمینه ی آنالیز محتوا جود دارند که به شما در این مورد کمک خواهند کرد از جمله، گوگل آنالیتیکس، وب مستر و بافر.

بیشتر بخوانید: مهارت های مورد نیاز برای شروع دیجیتال مارکتینگ

چند نمونه موفق از بازاریابی محتوا

تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۸۵ درصد از برندهای مختلف از بازاریابی محتوا در استراتژی بازاریابی خود استفاه می کنند.

بلاگ هاب اسپات (HubSpot)

یکی از مطرح ترین نمونه های بازاریابی محتوا ی موفق، بلاگ هاب­اسپات است. بازاریابی ربایشی برای اولین بار در هاب­اسپات مطرح شد. هاب­اسپات، توسعه دهنده و تبلیغ کننده ی نرم افزار از طریق بازاریابی جاذبه ای است. این وب سایت به جای هزینه کردن برای تبلیغات، اقدام به تولید محتوای ارزشمند کرده است. نکته ای که در هاب­اسپات دیده می شود این است که باید کیفیت را بر کمیت ترجیح داد.

4 مرحله اصلی بازاریابی محتوا (Content Marketing)
چند نمونه موفق از بازاریابی محتوا

بلاگ بافر (Buffer)

همانطور که می دانید بافر یک نرم افزار مدیریت برای شبکه های اجتماعی است. بافر این امکان را فراهم می کند که شما بتوانید طبق زمانبندی محتوای خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

علاوه بر زمانبندی، بافر می تواند نتایج رشد را نمایش دهد. بافر علاوه بر ارائه خدمات بسیار با کیفیت، به کاربران خود به صورت رایگان، عضویت و انتشار محتوا را در بلاگ خود آموزش می دهد. بافر این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید تمرکز خود را بر روی تولید محتوای با کیفیت و با ارزش بگذارید.

  1. وبسایت shutterstock

وب سایت shutterstock یک نمونه موفق در تولید محتوای بصری است. تقریبا تمام افرادی که در حوزه ی گرافیک و فضای مجازی فعالیت می کنند، با این وب سایت و محتوای آن آشنا هستند. محتوایی که در shutterstock تولید می شود به دفعات مورد استفاده قرار گرفته شده اند.

Shutterstock توانسته است بخشی را در وب سایت خود قرار دهد که محتوا را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. shutterstock یک نمونه ی موفق از بازاریابی محتوا می باشد.