برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

همانطور که می دانید بسیاری از فعالیت های ما تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته، و شکل آن نیز تغییر کرده است. یکی از این فعالیت ها فروش محصولات به صورت اینترنتی است. بسیاری از افراد هستند که پیش از راه اندازی وب سایت فروشگاهی خود با این سوال رو به رو می شوند که یک فروشگاه اینترنتی با داشتن مزیت های بسیار زیاد تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت، یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

با بازاریز همراه باشید.

پیش از راه اندازی یک فروشگاه بهتر است تا بدانید محصول چه چیز است و ما برای فروش چه محصولاتی می توانیم اقدام به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کنیم؟

محصول چیست؟

در قدیم و پیش از شکل گیری دنیای مجازی، محصول تنها چیزی بود که می شد با دست آن را لمس کرد. اما با تغییر تکنولوژی و فراگیر شدن دنیای مجازی، محصولات شکل جدیدی به خود گرفتند. امروزه بسیاری از اپلیکیشن های موبایل و کامپیوتر نیز یک محصول هستند که مخاطبان حاضر هستند برای استفاده از آن ها هزینه بپردازند.

یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

شکل گیری فروشگاه اینترنتی

بسیاری از کسب و کارهای سنتی هستند که امروزه با توجه به نیاز خود و مشتریان اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرده اند. این در حالی است که در فروشگاه فیزیکی خود همچنان به فعالیت های فروش محصولات و کالای مورد نیاز مشتریان ادامه می دهند. اما بسیاری از کسب و کارها هستند که به صورت کاملا مجازی فعالیت می کنند و هیچگونه فضای فیزیکی برای فروش محصولات خود ندارد.

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی به چقدر سرمایه نیاز دارد؟

همانطور که می دانید راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارد. علاوه بر هزینه مکان، هزینه تجهیز کردن آن نیز وجود دارد. اما یک فروشگاه اینترنتی با ارائه تمام امکانات یک فروشگاه فیزیکی با کمترین هزینه می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. در واقع می توان گفت که یک فروشگاه آنلاین online shopping در مقایسه با یک فروشگاه فیزیکی برای راه اندازی به هزینه بسیار ناچیزی نیاز دارد.

مزیت های فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی

یک فروشگاه آنلاین علاوه بر هزینه بسیار کم برای راه اندازی نسبت به یک فروشگاه فیزیکی، این مزیت را دارد که می تواند باعث حذف محدودیت های زمانی و مکانی شود. شما با داشتن یک فروشگاه اینترنتی می توانید در هر ساعت از شبانه روز اقدام به فروش محصولات به مشتریان کنید. همچنین از دیگر مزیت های داشتن فروشگاه آنلاین می توان به به حذف واسطه ها اشاره کرد. حذف واسطه ها باعث کاهش بسیاری از هزینه ها می شود، همین اتفاق می تواند باعث کاهش قیمت نهایی محصولات شود.

یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

یک فروشگاه اینترنتی به لحاظ درآمد درست مانند یک فروشگاه فیزیکی است. با این تفاوت که در برخی از موارد ممکن است درآمد فروشگاه آنلاین کمی بیشتر از یک فروشگاه فیزیکی باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین به تنهایی برای رسیدن به درآمد کافی نیست. و نیاز است که در کنار آن به تقویت سئوی وب سایت و تبلیغات دیجیتال نیز پرداخته شود.

بیشتر بخوانید:

چگونه یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای برای فروش لوازم آرایش طراحی کنیم؟

جمع بندی

بسیاری از کسب و کارها هستند که در ابتدای مسیر قرار دارند و به دلیل داشتن محدودیت در سرمایه، از راه اندازی یک فروشگاه آنلاین خودداری می کنند. باید به این نکته توجه داشته باشید که راه اندازی فروشگاه اینترنتی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بسیاری از هزینه های کسب و کار خود را تامین کنید. همچنین بسیاری از کسب و کارهای سنتی هستند که حاضر نیستند بخشی از فروش خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. اما باید بدانند که برای رسیدن به موفقیت باید شیوه کسب و کار خود را کمی تغییر دهند.