برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

یک فروشگاه آنلاین برای جذب مشتری، باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

همانطور که می دانید این روزها بسیاری از کسب و کارها به صورت مجازی فعالیت می کنند، همچنین تعداد زیادی از کسب و کارهای سنتی نیز با توجه به استقبال مشتریان، می خواهند تا بخشی از فعالیت های خود را به صورت مجازی و اینترنتی انجام دهند. توجه داشته باشید که تنها هدف از فعالیت هر کسب و کار به صورت اینترنتی این است که فروش خود را افزایش دهند. اما فروش بیشتر تنها به جذب مشتری نیاز دارد. با بازاریز همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که یک فروشگاه آنلاین برای جذب مشتری، باید دارای چه ویژگی هایی باشد.

یک فروشگاه آنلاین برای جذب مشتری، باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

این روزها با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی بسیار زیادی وجود دارند که با کمک آن ها می توان یک کسب و کار را به خوبی به مخاطبان و مشتریان معرفی کرد، این بستر به وجود آمده است تا افراد بسیار زیادی از طریق شبکه های اجتماعی به فروش محصولات و خدمات خود بپردازند.

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که توانسته است بستر فروش را برای کالا و خدمات فراهم کند. اما باید بدانید که هدف اینستاگرام تنها معرفی افراد و کسب و کارهای مختلف است و با هدف فروش طراحی نشده است. برای اینکه کسب و کار مجازی شما بتواند مشتری جذب کند و در نهایت به درآمد خوبی دست پیدا کنید، باید فروشگاه شما دارای چند ویژگی باشد.

یک فروشگاه آنلاین برای جذب مشتری، باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

با توجه به اینکه فضای مجازی و اینترنت، بسترهای مختلفی را برای فروش در اختیار فروشندگان قرار می دهد، شما می توانید به شکل های مختلفی دارای یک فروشگاه آنلاین باشید مانند ساخت صفحه در اینستاگرام. اما برای اینکه بتوانید به صورت کاملا حرفه ای به فعالیت های خود ادامه دهید، فروشگاه شما باید به صورت خاص طراحی شود.

  • راه اندازی و ساخت وب سایت فروشگاهی

اگر به دنبال جلب اعتماد مشتری هستید، نیاز است تا فروشگاه آنلاین خود را به صورت یه وب سایت فروشگاهی طراحی کنید. توجه داشته باشید که یک وب سایت فروشگاهی می تواند امکانات بسیار زیادی در اختیار شما و مشتریان قرار دهد.

به عنوان مثال شما می توانید در یک وب سایت کسب و کار خود را به طور کامل به مشتریان و مخاطبان معرفی کنید، و کاری کنید که بازدید کنندگان وب سایت شما با آگاهی کامل خرید های خود را انجام دهند.

  • فروشگاه شما باید دارای تصاویر با کیفیت باشد

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما در جذب مشتری کمک کند، استفاده از تصاویر با کیفیت است. در دنیای بازاریابی و تبلیغات تصاویر می توانند باعث جلب توجه مخاطبان شوند. اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، نیاز است تا حتما محصولات خود را با تصاویر آن ها ارائه دهید. البته نیاز است تا به این نکته دقت داشته باشید که تصاویر محصولات شما باید با کیفیت و واقعی باشند. واقعی بودن تصاویر به این معنا است که از تصاویر فیک و کپی شده استفاده نکنید.

  • توضیحات مرتبط با محصولات را به طور کامل ارائه دهید

توجه داشته باشید که توضیحات مرتبط با محصولات شما باید به شکلی ارائه شوند که علاوه بر معرفی محصول، به سوالاتی که در ذهن مشتریان وجود دارد نیز پاسخ دهد. همچنین نیاز است تا اطلاعات دقیقی از جمله، تعداد موجود در انبار، رنگ، طرح، و نحوه ارسال کالا، در اختیار مشتریان قرار بگیرد. درواقع شما باید سعی کنید تا توضیحات را به شکلی در فروشگاه خود قرار دهید که خریدار حس کند پرسشی در ذهنش باقی نمانده است.

  • درگاه پرداخت داشته باشید

راه اندازی و ساخت وب سایت فروشگاهی این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید پرداخت وجه را به صورت آنلاین و از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی در وب سایت خود قرار دهید. درگاه پرداخت می تواند به عنوان یک مزیت برای شما و مشتریان باشد.

توجه داشته باشید که مشتریان بیشتر تمایل دارند تا پرداخت وجه را پس از خرید اینترنتی خود، از طریق درگاه پرداخت انجام دهند. زیرا درگاه پرداخت می تواند از به وجود آمدن بسیاری از کلاه برداری های اینترنتی جلوگیری کند.

  • از طرح های تشویقی استفاده کنید

یکی دیگر از راهکارهایی که به شما کمک می کند تا بتوانید مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب کنید، استفاده از طرح های تشویقی است. به عنوان مثال شما می توانید با ارائه کدهای تخفیف به مشتریان آن ها را تشویق کنید تا از فروشگاه شما خرید کنند. همچنین ارسال رایگان محصولات نیز می تواند به عنوان یک راهکار تبلیغاتی (Marketing) بسیار موثر، منجر به افزایش فروش شما شود.

یک فروشگاه آنلاین برای جذب مشتری، باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

بیشتر بخوانید:

چگونه با کمک ابزارهای ساده و ارزان کسب و کار خود را معرفی کنیم؟

جمع بندی

اگر تصمیم به راه اندازی فروشگاه آنلاین دارید، نیاز است تا به دنبال بستری باشید که بتواند علاوه بر جذب مشتری روند فروش را هم برای شما و هم خریدار آسان کند. به همین دلیل توصیه می شود تا با طراحی یک وب سایت فروشگاهی زمینه را برای جذب مشتری و افزایش فروش فراهم کنید.