برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی طراحی کنیم؟

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از کسب و کارها به صورت کاملا مجازی فعالیت می کنند. همچنین بسیاری از کسب و کارها هستند که بخشی از فعالیت های خود را به صورت اینترنتی و مجازی انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم تا به شما فروشندگان لوازم خانگی بگوییم چگونه یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی طراحی کنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

شما به عنوان کسی که فروشگاه فیزیکی لوازم خانگی دارد و یا کسی که می خواهد فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی راه اندازی کند، باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

ثبت دامنه و خرید هاست

دامنه همان نام وب سایت شما است که هویت و برند شما را معرفی می کند. اگر شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی لوازم خانگی هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که نام دامنه باید کاملا با نام فروشگاه شما هماهنگ باشد، زیرا فروشگاه اینترنتی بخشی از فروشگاه فیزیکی شما است. همچنین پس انتخاب نام دامنه برای فروشگاه اینترنتی باید اقدام به خرید هاست کنید. در واقع هاست همان فضایی است که وب سایت فروشگاهی شما بر روی آن قرار می گیرد. در هنگام خرید هاست باید به چند نکته از جمله حجم و سرعت آن توجه داشته باشید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی طراحی کنیم؟

ارائه اطلاعات کامل از محصولات

برای اینکه بتوانید مشتریان را به سمت خرید از وب سایت خود جذب کنید، نیاز است تا اطلاعات مربوط به محصولات را به طور کاملا دقیق در اختیار آن ها قرار دهید. این اطلاعات می تواند شامل:

  • تعداد موجود از هرکالا در انبار
  • تهیه تصویر واقعی از محصولات و تبدیل آن ها به گالری تصاویر
  • مشخص کردن رنگ و مدل کالا
  • مشخص کردن نحوه ی خرید و خدمات پس از فروش

توجه داشته باشید که مشتریانی که به صورت اینترنتی اقدام به خرید می کنند، بسیار علاقه مند هستند تا به اطلاعات کاملی از محصولات مورد نظر خود دست پیدا کنند. به همین دلیل نیاز است تا شما به عنوان یک فروشنده اطلاعات کامل را تهیه و در اختیار مشتریان قرار دهید.

استفاده از افزونه درگاه پرداخت

شما برای اینکه بتوانید نحوه پرداخت را هم برای مشتریان و هم برای خود آسان کنید، نیاز است تا در وب سایت از افزونه درگاه پرداخت استفاده کنید. افزونه درگاه پرداخت کمک می کند تا بتوان به سرعت پرداخت را انجام داد و خیلی سریع پول را به حساب بانکی صاحب فروشگاه منتقل کرد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید از درگاه های پرداخت امن استفاده کنید.

سئو

سئو (seo) یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو به شما کمک می کند تا بتوانید محتوای وب سایت خود را به موتورهای جستجو از جمله گوگل معرفی کنید. شما برای برای اینکه بتوانید مشتریان را از طریق موتورهای جستجو به سمت خرید از فروشگاه اینترنتی خود جذب کنید، باید تمام تلاش خود را  در راستای بهبود وضعیت سئوی وب سایت بکار بگیرید. برای تقویت سئوی وب سایت توصیه می شود تا از متخصصان سئو کمک بگیرید.

تولید محتوا

یکی از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا هم مشتریان را به سمت وب سایت جذب کنید و هم سئوی آن را تقویت کنید، تولید محتوا است. تولید محتوا می تواند در فرمت های، متنی، تصویری، ویدئویی باشد. از محتوا می توان به عنوان ابزاری برای پاسخگویی به سوالات مشتریان استفاده کرد.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی طراحی کنیم؟

بیشتر بخوانید:

چند تکنیک که می توانند به افزایش فروش کمک کنند!

جمع بندی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت واستفاده انواع گوشی های هوشمند، دیگر افراد با توجه به داشتن مشغله های بسیار زیاد، تمایلی به خرید حضوری ندارند و ترجیح می دهند که خرید های خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. اگر شما به عنوان یک صاحب فروشگاه فیزیکی لوازم خانگی در حال فعالیت هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش فروش نیاز است تا بخشی از فروش خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.