برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لباس طراحی کنیم؟

با توجه به اینکه این روزها بیشتر کسب و کارها به دنبال این هستند که بتوانند فعالیت های خود را به صورت مجازی و غیر حضوری انجام دهند، ممکن است شما به عنوان صاحب یک فروشگاه پوشاک به دنبال راه اندازی فروشگاه اینترنتی باشید. برای اینکه بدانید از کجا و چطور باید شروع کنید، ما به شما کمک خواهیم کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه یک فروشگاه اینترنتی لباس طراحی کنیم؟

با بازاریز همراه باشید

با توجه به اینکه تکنولوژ ی در سال های اخیر بسیار بر روی زندگی ما تاثیر گذاشته است، بسیاری از افراد دیگر تمایلی به خرید حضوری ندارند و ترجیح می دهند تا کالا یا محصول مورد نیاز خود را از طریق اینترنت خریداری کنند. اگر شما به عنوان یک فرونده پوشاک تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی دارید، نیاز است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

تحقیقات

همانطور که می دانید راه اندازی تمام کسب و کارها نیاز به تخصص دارد و شما باید برای شروع فعالیت های خود تحقیقات لازم را انجام دهید. راه انئازی فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک درست مانند راه اندازی یک فروشگاه لباس فیزیکی است. برای آغاز فعالیت های خود نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • در زمینه چه زمینه ای فعالیت کنیم

زمانی که شما می خواهید کسب و کار جدید خود به عنوان یک فروشنده لباس و پوشاک آغاز کنید، نیاز است تا پیش از هر اقدامی زمینه فعالیت خود را مشخص کنید. به عنوان مثال باید بدانید که لباس و پوشاک انواع مختلفی دارد و شما می خواهید در کدام زمینه فعالیت داشته باشید. به عنوان مثال فروش زبان زنانه، مانتو، لباس کودک، کت و شلوار، شوار جین و…

  • از کجا و چطور لباس تهیه کنیم

پس از مشخص شدن  زمینه فعالیت،اصلی ترین و مهم ترین موردی که در زمان راه اندازی فروشگاه لباس باید به ،ن توجه داشته باشید، این است که از کجا و طور لباس به صورت عمده تهیه کنید. همانطور که می دانید اکثر فروشندگان اجناس خود را از شهر و یا کشورهای دیگر وارد می کنند که در این مورد نیز شما باید به عنوان یک فروشنده بدانید از کجا می توانید پوشاک را به صورت عمده تهیه کنید.

  • نحوه برخورد با مشتری

تمام فروشندگان در هرجای و به هرشکلی که فعالیت می کنند چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی، نیاز است تا نحوه ی برخورد و صحبت با مشتریان را بیاموزند. درواقع نیاز است تا کمی درمورد روانشناسی فروش تحقیق و مطالعه داشته باشند.

توجه داشته باشید  تمام مواردی که به آن ها اشاره شد مربوط به راه اندازی فروشگاه لباس و پوشاک است که می تواند در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی از کجا شروع کنیم؟

ثبت و خرید دامنه

دامنه همان نامی است که در آدرس وب سایت از آن استفاده می شود. نام وب سایت درست مانند نام یک فروشگاه است که می تواند در روند برندینگ آن تاثیرگذار باشد. شما اگر که صاحب یک فروشگاه پوشاک هستید و می خواهید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید نام دامنه باید کاملا مطابق با نام فروشگاه فیزیکی شما باشد. فروشگاه اینترنتی می تواند درست مانند یک شعبه دیگر از فروشگاه فیزیکی شما باشد. به همین دلیل باید در انتخاب نام فروشگاه و نام دامنه دقت داشته باشید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لباس طراحی کنیم؟

خرید هاست و قالب وب سایت

شما برای اینکه از طریق اینترنت وب سایت خود را در دسترس مشتریان مشتریان قرار دهید، نیاز دارید تا وب سایت خود را بر روی فضای هاست قرار دهید. توجه داشته باشید که شما برای یک وب سایت فروشگاهی نیاز به یک هاست پرسرعت و با کیفیت دارید. همچنین در هنگام طراحی و یا خرید قالب وب سایت باید توجه داشته باشید که حجم قالب باید بسیار پایین باشد و همچنین  از سرعت بالایی برخوردار باشد. قالب هایی که برای وب سایت های فروشگاهی استفاده می شوند، باید بتوانند تمام قابلیت های یک فروشگاه اینترنتی را در اختیار مشتریان و فروشنده قرار دهند. در هنگام طراحی وب سایت باید به سلیقه و نیاز مشتریان بسیار توجه داشته باشد.

دسته بندی محصولات

هنگامی که شما اقدام به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می می کنید باید توجه داشته باشید که درست مانند یک فروشگاه فیزیکی، محصولات را در دسته بندی های مشخص قرار دهید. توجه داشته باشید که مشتریان هنگامی که وارد یک فروشگاه فیزیک می شوند با کمک فروشندگان اقدام به انتخاب و خرید کالای مورد نظر می کنند. اما در فروشگاه های اینترنتی فروشندگان به طور مستقیم نمی توانند به مشتریان کمک کنند. به همین دلیل نیاز است که طراحی و دسته بندی محصولات به گونه ای باشد که مشتریان به راحتی بتوانند کالای مورد نظر خود را انتخاب و اقدام به خرید کنند. توصیه می شود در هنگام طراحی یک وب سایت حتما اصول UI و UX  را در نظر داشته باشید.

سئو

برای اینکه بتوانید وب سایت خود را از طریق موتورهای جستجو به مشتریان و مخاطبان معرفی کنید، نیاز است تا سئوی وب سایت تقویت شود. برای بهبود وضعیت سئو باید از ترفندهایی مانند تولید محتوا براساس اصول سئو استفاده کنید. البته توصیه می شود برای بهبود وضیت سئو از دانش و تجربه متخصصان سئو کمک بگیرید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لباس طراحی کنیم؟

بیشتر بخوانید:

چطور از نارضایتی مشتری و افت فروش جلوگیری کنیم؟

جمع بندی

امروزه همه ما دغدغه های ذهنی بسیار زیادی داریم و ممکن است که برای رفتن به خرید محدودیت داشته باشیم. به همین دلیل است که بیشتر کسب و کارها تمایل دارند تا بخشی از فعالیت های خود را به صورت مجازی انجام دهند. پس اگر شما صاحب یک فروشگاه لباس هستید، دیگر وقت آن رسیده تا فروشگاه اینترنتی لباس خود را راه اندازی کنید.