برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی فروش محصولات صنایع دستی راه اندازی کنیم؟

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از افراد فعالیت های شغلی خود را به صورت مجازی و اینترنتی انجام می دهند، ممکن است شما هم به عنوان یک تولید کننده و یا فروشنده صنایع دستی تمایل به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات خود داشته باشید. در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه یک فروشگاه اینترنتی فروش محصولات صنایع دستی راه اندازی کنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

برای اینکه بتوانید یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی راه اندازی کنید که، بتواند به فروش محصولات شما به طور چشم گیری کمک کند، باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

ثبت دامنه

برای اینکه بتوانید خود را به مخاطبان و مشتریان خود در فضای مجازی معرفی کنید، شما احتیاج به یک نام بسیار خاص برای فروشگاه خود دارید. این نام درست مانند نام یک فروشگاه فیزیکی است و در صورتی که شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی هستید، می توانید از همان نام برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که این نام را باید به عنوان نام دامنه نیز استفاده کنید. نام دامنه همان نامی است که شما از آن در آدرس اینترنتی خود استفاده می کنید.

خرید هاست

شما برای آپلود وب سایت خود بر روی اینترنت نیاز به فضایی به نام هاست دارید. حجم هاست با توجه به حجم محتوای وب سایت انتخاب می شود. همچنین در هنگام خرید هاست باید به کیفیت و سرعت آن توجه داشته باشید. برای وب سایت های فروشگاهی شما نیاز به حجم بالایی از هاست با سرعت بالا دارید تا بتوانید خدمات خود را با بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهید.

طراحی و یا خرید قالب وب سایت

اگر که شما آشنایی کافی با ابزارها و زبان های برنامه نویسی ندارید و یا برای طراحی قالب  وب سایت محدودیت دارید، می توانید از قالب های آماده استفاده کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب قالب وب سایت، باید یک قالب که بتواند به تمام نیازهای یک فروشگاه اینترنتی پاسخ دهد را انتخاب کنید. همچنین برای یک فروشگاه اینترنتی، انتخاب یک قالب کمک حجم با سرعت بالا بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که قالبی را که برای فروشگاه اینترنتی در نظر دارید بهتر است براساس اصول UI  و UX طراحی شده باشد.

تهیه و ارائه محتوا و تصاویر

شما برای اینکه بتوانید محصولات صنایع دستی خود را به طور کامل به مشتریان معرفی کنید، باید از محتوای کامل به همراه تصاویر کامل از محصولات تهیه کنید. هر یک از محصولات شما باید با توضحیاتی کامل از جمله معرفی، تنوع رنگ، تعداد موجود در انبار و تصاویر واقعی از محصول ارائه شود. اطلاعاتی که برای کالا ارائه می شود، باید بتواند مطابق با نیاز مشتریان باشد.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

دسته بندی محصولات

برای اینکه بتوانید به مشتریان خود کمک کنید تا بتوانند محصولات مورد نظر خود را در فروشگاه اینترنتی صنایع دستی پیدا کنند، باید اقدام به ارائه دسته بندی برای محصولات خود کنید. دسته بندی محصولات می تواند به مشتریان کمک کند تا آن ها بتوانندکالای مورد نظر خود را با توجه به قیمت، برند، رنگ، سایز و… انتخاب کنند. دسته بندی محصولات می تواند به شما کمک کند تا بتوانید تنوع محصولات خود را به مشتریان نشان دهید.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی می تواند میزان شکست کسب و کارهای اینترنتی را افزایش دهد؟

جمع بندی

برای اینکه بتوانید یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی طراحی کنید، نیاز است تا پیش از آن با نیاز های یک فروشگاه صنایع دستی فیزیکی آشنا شوید. شما باید بتوانید تمام خدماتی را که یک فروشگاه فیزیکی ارائه می دهد را در فروشگاه اینترنتی خود ارائه دهید. همچنین پس از راه اندازی وب سایت فروشگاهی شما نیاز خواهید داشت تا سئوی (SEO)  وب سایت را تقویت کنید.