برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای برای فروش کفش راه اندازی کنیم؟

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از کسب و کارهای هستند که به صورت مجازی و اینترنتی به فعالیت های خود ادامه می دهند. همچنین بسیاری از کسب و کارهای سنتی هستند که با توجه به تغییر تکنولوژی و نیاز مشتریان، بخشی از فعالیت های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای برای فروش کفش راه اندازی کنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

یکی از مشاغلی که تا همیشه طرفداران بسیاری داشته است، فروش کفش است. اگر شما به عنوان یک فروشنده کفش تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی دارید، نیاز است تا بدانید به چه چیزی برای طراحی یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید.

خرید دامنه

هنگامی که شما به عنوان یک فروشنده کفش تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گرفتید، پیش از هر اقدامی باید یک دامنه با نام فروشگاه خود تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی درست مانند فروشگاه فیزیکی شما عمل می کند، به همین دلیل نیاز است تا نام دامنه با نام فروشگاه کاملا هماهنگ باشد.

دامنه

تهیه و تولید محتوا

شما برای فروشگاه اینترنتی کفش، نیاز به تهیه و تولید محتوا دارید. شما باید بتوانید از تمام محصولات خود عکس با کیفیت تهیه کنید. توجه داشته باشید که نمی توانید از تصاویر موجود اینترنت برای فروشگاه اینترنتی کفش استفاده کنید. شما باید بدانید تهیه عکس از محصولات یکی از راه های جلب توجه و رضایت مشتری است. همچنین شما باید محتوای متنی کاملی را برای توضیح محصولات خود تهیه کنید. محتوایی که بتواند اطلاعات کامل را در اختیار مشتریان قرار دهد.

بروزرسانی اطلاعات

شما باید اطلاعات موجود در وب سایت را دائم بروزرسانی کنید. به عنوان مثال شما باید تعداد اجناس موجود در انبار را با جزئیات در اختیار مشتری قرار دهید. این جزئیات شامل:

تعداد، سایز، رنگ، طرح، قیمت، فروش ویژه و… است.

سیستم پاسخگویی آنلاین

برای اینکه بتوانید به سوالات مشتریان پاسخ دهید، نیاز است تا سیستم پاسخگویی آنلاین را در وب سایت خود فعال کنید. همچنین سیستم پاسخگویی آنلاین کمک می کند تا بتوانید بازخوردهای مختلف را از مشتریان دریافت کنید. پیشنهاد می شود تا در صورتی که نمی توانید سیستم پاسخگویی ۲۴ ساعته را برای وب سایت خود فعال کنید، ساعت های مشخصی را برای فعالیت مشتریان در نظر بگیرید.

افزایش سرعت وب سایت

همانطور که می دانید یکی از عوامل موثر در جذب مخاطب و مشتری سرعت وب سایت است. گفته می شود که کاربران وب سایتی را که سرعت لود آن بیشتر از ۳ ثانیه باشد را ترک می کنند. به همین دلیل نیاز است تا سرعت لود وب سایت را افزایش دهید. به عنوان مثال باید سعی کنید که از قالب های کم حجم و با سرعت بالا برای وب سایت خود استفاده کنید. همچنین نیاز است تا حجم تصاویر آپلود شده در وب سایت را بهینه کنید.

سئو

شما برای اینکه بتوانید از طریق موتورهای جستجو اقدام به جذب مشتری کنید، نیاز دارید تا سئوی وب سایت را تقویت کنید. برای اینکه بتوانید سئوی وب سایت را تقویت کنید می توانید، محتوا با کیفیت تولید کنید و یا از وب سایت های معتبر بک لینک دریافت کنید و… همچنین شما می توانید برای بهبود وضعیت سئوی وب سایت از ترفندهای دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) استفاده کنید.

سئو

بیشتر بخوانید:

یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه می تواند برای ما درآمد داشته باشد؟

جمع بندی

با توجه به هزینه بسیار پایین راه اندازی فروشگاه اینترنتی در مقایسه با یک فروشگاه فیزیکی، بسیاری از افراد هستند که بدون داشتن مکان فیزیک برای راه اندازی یک فروشگاه کفش، اقدام به فروش مستقیم محصولات از طریق وب سایت اینترنتی می کنند. توجه داشته باشید که دز هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما باید بتوانید توجه و اعتماد مشتریان را به سمت محصولات خود جلب کنید.