برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟

اگر شما صاحب یک وب سایت هستید، و کمی با قوانین و اصول سئو آشنایید، حتما نگران بانس ریت یا نرخ پرش وب سایت خود هستید. درواقع بانس ریت (Bounce Rate) همان چیزی است که می تواند وضعیت کسب و کار شما را نشان دهد. زمانی که نرخ پرش وب سایت شما زیاد است یعنی، شانس شما برای تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری بسیار پایین است. در نتیجه نیاز است تا بانس ریت را کاهش دهید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟ با بازاریز همراه باشید.

بانس ریت (نرخ پرش) چیست؟

Bounce Rate یا نرخ پرش درواقع تعداد کاربرانی است که وارد یک سایت می شوند و بدون آنکه از سایر بخش های سایت دیدن کنند، آن را ترک می کنند. در نتیجه زمانی که شما نتوانید کاربران را به سمت خود جذب و تبدیل به مشتری کنید، نرخ پرش وب سایت شما افزایش خواهد یافت.

گاهی ممکن است یک کاربر با دیدن یک لینک دیگر در وب سایت شما بر روی آن کلیک کند و از وب سایت شما خارج شود. در چنین شرایطی، نمی توان گفت که بانس ریت سایت بالا است. اما در صورتی که کاربر پس از ورود به یکی از صفحات وب سایت بدون کلیک بر روی موضوعات دیگر، از وب سایت شما خارج شود، نرخ پرش وب سایت شما نیز بالا خواهد رفت.

چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟

متوسط بانس ریت و نرخ پرش خوب چیست؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که بانس ریت خوب وجود ندارد، اما نیاز است تا بدانید بانس ریت شما در چه وضعیتی قرار دارد:

  • اگر نرخ پرش وب سایت شما بیش از ۸۰ درصد است، درواقع فاجعه در حال وقوع است.
  • نرخ پرش ۷۰ تا ۸۰ درصد می تواند جایی برای بهبود وجود داشته باشد.
  • بانس ریت ۵۰ تا ۷۰ درصد متوسط است و نتیجه ای قابل قبول دارد.
  • نرخ پرش۳۰ تا ۵۰ درصد عالی است و نشان می دهد شما در فعالیت خود موفق هستید.

به طور کلی بانس ریت کمتر از ۲۰ را به عنوان خطا در نظر می گیرند. زیرا تمام وب سایت ها هر چقدر هم که حرفه ای باشند، اما باز هم نرخ پرش دارند.

چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟

به این نکته توجه داشته باشید، راهکارهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید نرخ پرش را کاهش دهید.

  • به تجربه کاربر توجه داشته باشید

بهتر است تا وب سایت شما با توجه به نیاز و نظر کاربران طراحی شده باشد. اینکه کاربران بتوانند از طریق وب سایت شما نیاز های خود را رفع کنند، بسیار مهم است و این اتفاق می تواند منجر به کاهش نرخ پرش شود.

  • سرعت وب سایت را افزایش دهید

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند باعث شود تا کاربران بسیار سریع وب سایت شما ترک کنند، سرعت پایین آن است. تحقیقات نشان می دهد که کاربران وب سایت هایی را که سرعت لود آن ها بیشتر از سه ثانیه باشد را ترک می کنند. و در نتیجه بانس رایت بالا خواهد رفت.

  • از ویدئو و تصاویر با کیفیت استفاده کنید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به کاهش نرخ پرش شود، استفاده از ویدئو و تصاویر با کیفیت است. تحقیقات نشان می دهد که ویدئو می تواند توجه کاربران را به سمت خود جلب کند، همچنین کاربران به تماشای تصاویر با کیفت علاقه مند هستند. به همین دلیل شما می توانبد از محتوای بصری با هدف کاهش نرخ پرش استفاده کنید.

چگونه بانس ریت یا نرخ پرش را کاهش دهیم؟

بیشتر بخوانید:

چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

جمع بندی

توجه داشته باشید که برای کاهش نرخ پرش شما باید تمام تلاش خود را برای حفظ کاربران در وب سایت به کار بگیرید. زیرا تنها عاملی که می تواند نرخ پرش را کاهش دهد افزایش مدت زمان حضور کاربران در وب سایت است.