برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه امنیت وب سایت را افزایش دهید؟

اگر شما صاحب یک وب سایت باشید حتما این نگرانی را دارید که ممکن است امنیت وب سایتتان در خطر باشد. با توجه به اینکه این روزها وب سایت برای هر فرد یا کسب و کاری بسیار حائز اهمیت است، باید تلاش کرد که اطلاعات و امنیت وب سایت در خطر نباشد. افزایش امنیت وب سایت راهکارهای مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت و در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه امنیت وب سایت را افزایش دهیم؟

با بازاریز همراه باشید.

ممکن است فکر کنید افزایش امنیت وب سایت، یک پروسه بسیار طولانی دارد، اما اینگونه نیست و شما می توانید تنها با رعایت چند نکته بسیار ساده امنیت وب سایت خود را بالا ببرید. راهکارهای زیر می تواند به شما در افزایش امنیت وب سایت کمک کند.

وب سایت را بروزرسانی کنید

مهم ترین و اصلی ترین راهکاری که می تواند از هک وب سایت شما جلوگیری کند بروزرسانی آن است. توجه داشته باشید که عامل هایی که می توانند باعث هک شوند بیشتر در وب سایت هایی دیده می شوند که سیستم عامل آن ها بروزرسانی نشده باشد. امنیت وب سایت (website security) درست مانند امنیت یک گاوصندوق است که این روزها با توجه به داشتن قفل های قوی و حرفه ای اجازه نمی دهند که سارقان به سادگی به محتوا داخل آن دسترسی داشته باشند. این درست همان اتفاقی است که در یک وب سایت با سیستم عامل بروز رخ می دهد.

چگونه امنیت وب سایت را افزایش دهید؟

یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

راهکار بعدی که به افزایش امنیت وب سایت شما کمک می کند، انتخاب یک رمز عبور قوی است که دسترسی به آن کار ساده ای نباشد. بزرگترین اشتباهی که بسیاری از افراد در انتخاب رمز عبور مرتکب می شوند، استفاده از اطلاعاتی مانند شماره تلفن و یا کدملی به عنوان رمز عبور است. در زمان انتخاب رمز عبور بهتر است با استفاده از حروف کوچک و بزرگ و همچنین استفاده از انواع کارکتر و اعداد، رمز عبور خود را پیچیده و قوی کنید. لازم است بدانید که نگهداری از رمز عبور در جایی امن در اولویت فعالیت های مجازی شما قرار دارد

از هاست مطمئن و معتبر استفاده کنید

همانطور که می دانید، وب سایت شما در فضای هاست بارگزاری می شود و شاید بتوان گفت که نوع هاست و شرکت ارائه دهنده می تواند تاثیر بسیار زیادی بر امنیت وب سایت شما داشته باشد. بهتر است هنگامی که تصمیم به طراحی وب سایت می گیرد، از امنیت بالای هاست انتخابی خود اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که خرید هاست از شرکت های معتبر را حتما در نظر داشته باشد.

پاک سازی وب سایت

یکی از مواردی که می تواند باعث افزایش امنیت وب سایت شما شود، حذف فایل و داده های اضافه از وب سایت. در بسیاری از موارد ممکن است برخی از فایل ها بر عملکرد سیستم وب سایت تاثیر بگذارند. در چنین مواردی بهتر است تا اقدام به حذف فایل های مخرب کنید. همچنین بهتر است تا فضای وب سایت شما آزاد باشد و تنها فایل هایی را بر روی آن بارگزاری کنید که صد درصد مورد نیاز هستند.

چگونه امنیت وب سایت را افزایش دهید؟

نسخه پشتیبان تهیه کنید

توجه داشته باشید که گاهی وب سایت ها پس از تخریب توسط هکرها، ممکن است به هیچ وجه قابل دسترسی نباشند. تنها چیزی که می تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند، استفاده از نسخه پشتیبان وب سایت است. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که در بازه های زمانی مشخص اقدام به تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود کنید.

بیشتر بخوانید:

راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارهای خانگی

جمع بندی

گاهی ممکن است یک وب سایت دارای حجم انبوهی از طلاعات باشد. در این جا است که افزایش امنیت وب سایت بسیار افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که امنیت وب سایت تنها با رعایت چند راهکار که به آن ها اشاره شد، می تواند افزایش پیدا کند.