برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چه عواملی می تواند بر بهبود سئو (SEO) موثر باشند؟

امروزه هر کسب کاری نیاز به معرفی شدن در فضای مجازی و اینترنت دارد. اما طراحی یک وب سایت به تنهایی نمی تواند به دیده شدن وب سایت شما کمک کند. چیزی که شما برای دیده شدن به آن نیاز دارید، بهبود وضعیت سئوی وب سایت است. ما در این مقاله چند عامل تاثیرگذار در سئو (SEO) را به شما معرفی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

  • انتشار محتوای با کیفیت و مرتبط

برای اینکه بتوایند وب سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید، بهتر است تا اقدام به تولید محتوای با کیفیت، و مرتبط با زمینه ی فعالیت خود کنید. از نگاه یک موتور جستجو مانند گوگل، تولید محتوایی جدید و جذاب که بتواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند، ارزش این را دارد که رتبه ی خوبی در موتور جستجو کسب کند. پس در هنگام تولید محتوا، به موضوع و کلمات کلیدی محتوا توجه داشته باشید.

  • دریافت بک لینک

بک لینک ها به وب سایت شما کمک می کنند تا محتوای آن بیشتر دیده شود. برای گرفتن بک لینک، بهتر است تا وب سایت های معتبر را شناسایی کنید که، محتوای آن ها مشابه وب سایت شما باشد. سپس محتوا خود را در وب سایت آن ها منتشر کنید. یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه های گرفتن بک لینک، تبادل لینک است. برای تبادل لینک کافی است تا، وب سایت های مشابه را پیدا کنید، و از آن ها بخواهید تا محتوایی از وب سایت یکدیگر را منتشر کنید.

  • انتخاب دامنه ی مناسب

برای اینکه بتوانید وب سایت خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید، باید به انتخاب دامنه ی وب سایت دقت داشته باشید. گفته می شود که، انتخاب نام دامنه درست مانند تولید محتوای با کیفیت، می تواند در بهبود روند سئو موثر باشد. در هنگام خرید دامنه باید به این نکته توجه داشته باشید که نام دامنه مرتبط با فعالیت های وب سایت باشد.

  • استفاده از URL های کوتاه

توجه داشته باشید که برای صفحات وب سایت خود، از آدرس URL کوتاه استفاده کنید. آدرس های کوتاه می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا بتواند، سریع تر صفحات وب سایت شما را آنالیز کند و بر سئوی وب سایت تاثیر بگذارد. همچنین گفته می شود، در هنگام انتخاب آدرس URL به مرتبط بودن آن با محتوای صفحه، دقت داشته باشید.

استفاده از URL های کوتاه

  • قرار دادن تصویر در محتوا

گفته می شود محتوایی که دارای تصویر است، در مقایسه با محتوای بدون تصویر، کمتر مورد توجه قرار می گیرد. درست همین مورد برای گوگل هم دارای اهمیت است. گوگل به محتوایی که در کنار آن تصویری منتشر شده باشد، نیز بیشتر توجه می کند. تصاویر باعث جلب توجه بیشتر بازدید کنندگان می شود. برای بهبود وضعیت سئو، به تولید محتوا، همراه با تصویر توجه داشته باشید.

  • بهبود سرعت لود وب سایت

یک وب سایت که با توجه به اصول سئو طراحی شده باشد، باید دارای سرعت لود بالایی باشد. گفته می شود که، صفحات یک وب سایت باید در کمتر از ۳ ثانیه لود شود. اگر که سرعت لود وب سایت پایین باشد، ممکن است بازدید کننده قبل وارد شدن به وب سایت از آن خارج شود. توصیه می شود تا به عواملی که بود بهبود سرعت لود وب سایت کمک می کنند، توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) چیست؟

  • استفاده از پروتکل HTTPS

گفته می شود وب سایت هایی که از پروتکل HTTPS استفاده می کنند، رتبه ی بهتری در گوگل دارند. همچنین استفاده از این پروتکل، باعث جلب اعتماد بازدیدکنندگان می شود. در نتیجه باعث افزایش ترافیک وب سایت و افزایش مدت زمان حضور افراد در وب سایت می شود.

4-	استفاده از پروتکل HTTPS

جمع بندی

عوامل بسیار زیادی هستند که به بهبود وضعیت سئو کمک می کنند، اما برای اینکه بتوانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید، نیاز است تا به به موارد ذکر شده توجه داشته باشید.