برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چند راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت

شما برای دیده شدن در دنیای مجازی، نیاز دارید تا افراد را به بازدید از وب سایت خود ترغیب کنید. اولین هدف در استراتژی بازاریابی درونگرا، افزایش ترافیک وب سایت است. در این مقاله به شما چند راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت معرفی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

برای بهبود کیفیت محتوای خود تلاش کنید!

محتوایی که برای وب سایت خود تولید می کنید باید هم برای موتورهای جستجو و هم کاربران با ارزش باشد. از نگاه گوگل محتوایی با ارزش است که اول از همه یونیک باشد، و با استفاده درست از کلمات کلیدی مناسب قابل ارائه به کاربران باشد. کاربران نیز به دنبال محتوایی هستند که بتواند به سوالات آن ها پاسخ دهد. یک محتوای خوب باید بتواند باعث جذب مخاطب به سمت وب سایت شود.

پست های قدیمی وب سایت تان را به روز رسانی کنید.

یکی از راهکار های بسیار موثر در جذب کاربر و افزایش ترافیک وب سایت، به روز رسانی پست های قدیمی است. برای مثال اگر یک پست قدیمی در وب سایت خود دارید، و الان متوجه شدید که می توانید مواردی را به آن اضافه کنید و یا بخشی از آن را حذف کنید. این کار به معنای به روز رسانی محتوای وب سایت می باشد. بهتر است که در انتهای محتوای خود همیشه تاریخ انتشار و به روز رسانی را درج کنید.

راهکار های افزایش ترافیک

مطالب وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

خوشبختانه با فراگیر شدن عضویت افراد در شبکه های اجتماعی، این امکان به وجود آمده است تا با اشتراک گذاری بخشی از محتوای وب سایت و لینک کامل محتوا، بازدید و ترافیک وب سایت به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند. اصولا محتوایی که در شبک های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، نسب به محتوای خود وب سایت بیشتر به اشتراک گذاشته می شود. همچنین در هنگام فعالیت در شبکه های اجتماعی باید بتوانید به خوبی پاسخگوی سوالات و بازخورد کاربران باشید.

بیشتر بخوانید

ارسال ایمیل های تبلیغاتی: بهینه سازی شبکه های اجتماعی در بازاریابی محتوایی

ارسال ایمیل تبلیغاتی یک ابزار بسیار موثر در افزایش :وب سایت است. ایمیل مارکتینگ معمولا یک ابزار قابل اعتماد برای کابران است. فراموش نکنید در ۸۰ درصد از موارد کاربران بر روی لینک وب سایت که در ایمیل درج شده است کلیک می کنند و وارد وب سایت می شوند. دقت داشته باشید که محتوای ایمیل باید قدرت جذب بالایی برای جلب توجه کاربران داشته باشد.

از ویدئو های جذاب در وب سایت خود استفاده کنید.

ویدئو ها ابزاری قدرتمند برای بازاریابی هستند. یک ویدئوی خوب باید بتواند به طور کامل مطلب مورد نظر را بیان کند. قرار دادن ویدئو در وب سایت باعث جذب مخاطبان می شود. همچنین ویدئو می تواند مدت زمان حضور کاربران در وب سایت را افزایش دهد. در نتیجه باعث دریافت ترافیک بالا خواهد شد.

وب سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

برای اینکه مطالب وب سایت توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. لازم است تا بر روی سئوی (seo) آن کارکنید. سئو می تواند شامل تولید محتوا بر اساس اصول بهینه سازی موتورهای جستجو باشد. و همچنین معرفی وب سایت به گوگل از طریق ابزارهایی مانند گوگل وبمستر.

سئو

بیشتر بخوانید: سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) چیست؟

وب سایت خود را برای استفاده ی دستگاه های موبایلی بهینه کنید.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند، بسیاری از افراد فعالیت های اینترنتی خود را طریق موبایل های خود انجام می دهند. برای اینکه بتوانید ترافیک وب سایت را افزایش دهید، باید وب سایت خود را به صورت رسپانسیو طراحی کنید. رسپانسیو بودن به معنایی قابل نمایش بودن وب سایت برای دستگاه های موبایل می باشد.

وبینار برگزار کنید.

افراد بسیاری هستند که علاقه ی زیادی به شرکت کردن در دوره های آموزشی دارند. برگزاری وبینار می تواند باعث شود که مدت زمان حضور افراد در وب سایت افزایش پیدا کنید. همچنین در کنار برگزاری وبینار می توانید اطلاعات تماسی افراد را از جمله ایمیل آن ها را دریافت کنید و در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کنید.