برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چند توصیه برای بهبود کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا

در طی چند ماه گذشته بسیاری از کسب و کارها با بحران بزرگی به نام کرونا رو به رو شده اند. شیوع بیماری کرونا متاسفانه هم زندگی شخصی و هم زندگی کاری افراد به شدت تحت تاثیر قرار داده است. باید بدانید که همیشه و همه جا بحران وجود خواهد داشت و تنها چیزی که مهم است پیش بینی آن ها و نحوه برخورد با بحران است. پس از شیوع بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها با شکست مواجه شدند و یا در بهترین حالت درآمد آن ها کاهش پیدا کرد. شاید اگر تمام کسب و کارهای بخشی از بحران هایی که ممکن است در پیش رو داشته باشند را در نظر می گرفتند، می توانستند از آسیب های بزرگ جلوگیری کنند. با بازاریز همراه باشید در ادامه چند توصیه برای بهبود کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا را بررسی خواهیم کرد.

در زمان شیوع بیماری کرونا بیشتر چه کسب و کارهایی آسیب دیدند؟

از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون تقریبا تمام کسب و کارها به نوعی آسیب دیدند و با مشکلات جدی رو به رو شدند، اما برخی از آن ها توانستند آسیب ها را به حداقل برسانند و متاسفانه برخی دیگر پس از گذشت چند ماه و حذف برخی از محدودیت ها هنوز نتوانسته اند ضررهای وارد شده به کسب و کار خود را جبران کنند. اما شاید این سوال در ذهن شما باشد که چه کسب و کارهایی در زمان شیوع کرونا بیشتر آسیب دیدند؟ درواقع می توان گفت که کسب و کارهایی که برای مواجه شدن با بحران آمادگی نداشتند، بیشترین آسیب را دیدند.

چند توصیه برای بهبود کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا

چند توصیه برای بهبود کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا آسیب دیده است، شاید توصیه های زیر برایتان مفید باشد.

ایجاد تغییرات در کسب و کار

بسیاری از کسب و کارها هستند که این قابلیت را دارند تا بتوانند شکل و نحوه ی فعالیت خود را تغییر دهند. به عنوان مثال برخی از تولیدی های لباس در این روزها فعالیت خود را به سمت تولید انواع ماسک تغییر داند و توانستند تا حد زیادی از ایجاد آسیب های بزرگ جلوگیری کنند. همچنین برخی از آن ها توانستند به درآمد بیشتری نسب به دوران قبل از کرونا دست پیدا کنند.

فعالیت در فضای مجازی اینترنت

امروزه اکثر کسب و کارها بسیاری از فعالیت های خود را به صورت مجازی و از طریق اینترنت انجام می دهند و همین اتفاق باعث شده که هم بتوانند به درآمد بیشتری دست پیدا کنند و هم در زمان هایی که با بحران های جدی مانند شیوع بیماری کرونا مواجه می شوند، آسیب کمتری به آن ها وارد شود. همانطور که می دانید یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند بستری برای شما فرا هم کند تا بتوانید از طریق آن محصولات خود را بفروشید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

شاید فعالیت در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام باعث شود که شما بتوانید بدون هیچ هزینه ای محصولات خود را بفروشید، اما اینستاگرام می تواند مشکلات بسیار یزرگی را برای شما به دنبال داشته باشد.  به عنوان مثال این روزها خبرهایی شنیده می شود که ممکن است اینستاگرام فیلتر شود. اگر این خبر صحت داشته باشد کسب و کارهای بسیار زیادی آسیب خواهند دید.

به همین دلیل توصیه می کنیم تا به فکر راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باشید. فروشگاه اینترنتی می تواند شکسب و کار شما را گسترش دهد. همچنین می توان باعث افزایش درآمد شما در زمان شیوع بیماری کرونا و یا هر بحران دیگری شود.

چند توصیه برای بهبود کسب و کارتان در دوران شیوع کرونا

راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمک اپلیکیشن فروشگاه ساز

متاسفانه بسیاری از افرد به دلیل وجود برخی از مشکلات در مدیریت وب سایت فروشگاهی، از طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خودداری می کنند. ساده ترین و کم هزینه ترین راهکاری که می توان به این افراد توصیه کرد، راه اندازی فروشگاه اینترنتی با کمک اپلیکیشن فروشگاه ساز است. شما با کمک اپلیکیشن فروشگاه ساز بازاریز می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید که به سادگی می توانید آن را از طریق گوشی موبایل مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید:

کسب و کار اینترنتی را چگونه با دستان خالی آغاز کنیم؟

جمع بندی

متاسفانه بسیاری از بحران ها غیر قابل پیش بینی هستند و نمی توان زیرساختی برای زمان بروز بحران فراهم کرد. تنها می توان با کارهایی مانند فراهم کردن امکانات و تجهیزات فعالیت های مجازی و غیر حضوری، از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرد.