برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

دلایل ترک وب سایت توسط کاربران

یکی از راهکارهای بهبود وضعیت سئو (SEO) و کسب رتبه ی خوب توسط موتورهای جستجو، افزایش مدت زمان حضور کاربران در وب سایت است. اما برای افزایش مدت زمان حضور کاربران، نیاز است تا با عوامل کاهش دهنده ی ترافیک وب سایت آشنا شوید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند.

با بازاریز همراه باشید.

برای اینکه بدانید چه عواملی باعث می شود تا کاربران وب سایت شما را ترک کنند، نیاز است تا به چند نکته ی مهم در طراحی وب سایت توجه داشته باشید. بررسی این عوامل به شما کمک می کند تا بدانید چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند.

بیشتر بخوانید:

چند راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت

  • وب سایت شما قدیمی شده است.

باید توجه داشته باشید که وب سایت خود را در هر شرایطی بروزرسانی کنید. کاربران به وب سایت هایی جذب می شوند که بتواند نیاز های آن ها را برطرف کند. ریسپانسیو بودن وب سایت یکی از مهم ترین عواملی است که در بروزرسانی باید به آن توجه کرد. ریسپانسیو بودن وب سایت، باعث می شود تا، مدت زمان حضور کاربران در وب سایت افزایش پیدا کند.

1- وب سایت شما قدیمی شده است.

  • ادبیات نا­­­ مناسب

هر وب سایت با هر زمینه فعالیتی باید بتواند با ادبیات مورد پسند کاربران خود صحبت کند. در واقع بهتر پیش از طراحی وب سایت، مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. این اتفاق باعث می شود تا بتوانید با زبان خود کاربران با آن ها صحبت کنید.

  • استفاده زیاد از تبلیغات

توجه داشته باشید که هرگز نباید در نمایش تبلیغات در وب سایت خود زیاده روی کنید. کاربران هنگامی که با حجم بالایی از تبلیغات در وب سایت شما رو به می شوند، خیلی سریع وب سایت را ترک می کنند. شاید نمایش تبلیغات باعث کسب درآمد برای شما شود، اما ممکن باعث کاهش ترافیک و درنتیجه کاهش رتبه ی وب سایت شما  در موتورهای جستجو شود. بهتر است که تبلیغات را به صورت محدود و در جایی مشخص در وب سایت قرار دهید.

  • استفاده از تکنولوژی های قدیمی

همانطور که در دنیای واقعی دیده می شود، افراد تمایلی به استفاده از ابزار و وسایل قدیمی ندارند. در دنیای مجازی و اینترنت هم افراد علاقه ای به استفاده از تکنولوژی های قدیمی ندارد. به عنوان مثال زمانی در وب سایت ها از فایل های فلش استفاده می شد. امروزه استفاده از این فایل ها قدیمی و منسوخ شده است. قرار دادن چنین فایل هایی در وب سایت، باعث می شود تا کاربران علاقه ای به محتوای وب سایت شما نداشته باشند.

  • سرعت وب سایت

سرعت وب سایت یکی از مهم ترین عواملی است که در هنگام طراحی حتما باید به آن توجه کرد. تحقیقات نشان می دهد که چیزی در حدود ۵۰ درصد از بازدید کنندگان، در صورتی که لود شدن صفحه ی وب سایت بیشتر از سه ثانیه طول بکشید، آن وب سایت را ترک خواهند کرد. حتما به عوامل تاثیر گذار بر سرعت وب سایت، مانند حجم داده ها توجه داشته باشید.

پخش ویدئو و آهنگ به صورت خودکار

  • پخش ویدئو و آهنگ به صورت خودکار

گاهی طراحان وب سایت این امکان را در وب سایت قرار می دهند که، با ورود کاربران به وب سایت، ویدئو و یا موزیک پخش شود. این کار با هدف جلب توجه بیشتر در کاربران انجام می شود. اما در بیشتر موارد باعث گرفتن بازخورد منفی از طرف کاربران می شوند. بهتر است تا پخش فایل های صوتی و ویدئویی در اختیار کاربران باشد.

جمع بندی

شاید عوامل بسیار زیادی وجود داشته باشد که باعث ترک کاربران از وب سایت شما شود. اما مواردی که در بالا ذکر شد مهم ترین آن ها بود که باید در هنگام طراحی وب سایت به آن توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی می تواند بر بهبود سئو (SEO) موثر باشند؟