برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

پرسونای مخاطب (audience persona) چیست؟

برای اینکه بتوانید محتوایی متناسب با نیاز و سلیقه ی مخاطبان تولید کنید، نیاز است تا با audience persona آشنا شوید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که پرسونای مخاطب چیست و چه کاربردی دارد.

با بازاریز همراه باشید.

پرسونای مخاطب (audience persona) به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و محتوایی را تولید کنید که بتواند نیاز آن ها را برآورده سازد. پرسونای مخاطب در واقع گروهی از مخاطبان هستند که به شما می گویند تمایل به فراگیری چه چیز دارند و یا نیاز واقعی آن ها چه چیز است. audience persona یک شخصیت ساختگی بر اساس داده های واقعی است که نیاز های مخاطبان هدف را نشان می دهد.

تفاوت پرسونای مخاطب با پرسونای مشتری چیست؟

میان پرسونای مخاطب و پرسونای مشتری تفاوت هایی وجود دارد. در پرسونای مشتری تمرکز بر روی محصولات و فروش است که در آن از داده های بازار استفاده می شود. اما در audience persona هدف بهبود سئو و بازاریابی از طریق تولید محتوا است. در واقع بازاریابی محتوا می تواند بخشی از پرسونای مخاطب باشد.

بیشتر کسب و کارها برای مشخص کردن اهداف خود اقدام به ساخت چندین پرسونا می کنند. ساخت پرسونا محدودیت ندارد، اما اگر تعداد آن ها بیش از حد باشد می تواند شما را از اهدافتان دور کند. توصیه می شود که تعدا پرسونای مخاطب بین ۲ یا ۵ باشد. ممکن است در برخی موارد تعداد پرسونا به ۲۰ هم برسد، اما ممکن است که باعث ایجاد سردرگمی شود.

پرسونای مخاطب

چرا ایجاد پرسونای مخاطب ضروری است؟

هنگامی که شما اقدام به تولید محتوا می کنید باید بتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

اهداف و چالش مخاطبان شما چیست؟

مخاطبان شما به چه چیزی علاقع دارند؟

مخاطبان شما در چه گروه سنی قرار می گیرند؟

چه محتوایی می توانید تولید کنید که نیاز مخاطبان را برطرف سازد؟

اگر پاسخی برای پرسش های ذکر شده نداشته باشید، کار شما بسیار دشوار خواهد بود. با شناخت مخاطبان خود می توانید کانال هایی که قرار است محتوای خود را درآن منتشر کنید را با توجه به معیار هایی مانند  سن و سلیقه ی مخاطب انتخاب کنید. ایجاد یک persona دقیق می تواند روند رشد کسب و کار شما را به صورت چشم گیری افزایش دهد.

مزایای ایجاد پرسونای مخاطب در بازاریابی محتوا

به شما کمک می کند تا نیاز ها و علایق مخاطبان را شناسایی کنید.

به شما کمک می کند تا به درک درستی از آنچه مخاطبان برای آموزش به آن نیاز دارند برسید.

رسیدن به یک شناخت دقیق از مخاطبان و تقسیم آن ها به گروه های مشخص.

هنگامی که شما شناخت کافی از مخاطبان خود داشته باشید می توانید محتوایی تولید که باعث جذب مخاطب شود، مخاطبی که بتواند در آینده تبدیل به مشتری شود. اما اگر شما audience persona نداشته باشید، اجبارا اقدام به تولید محتوای فرضی خواهید کرد. که بدون شک در جذب مخاطبان شما تاثیر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایت

چه اطلاعاتی برای پرسونای مخاطب نیاز است؟

معیار های مختلفی برای شکل گیری انواع پرسونا وجود دارد. مهم ترین آن ها شامل:

سن: به شما کمک می کند تا محتوای خود را متناسب با گروه سنی مورد نظر تولید و منتشر کنید.

جنسیت: جنیست از موارد بسیار مهم است که مشخص می کند محصول شما برای چه کسانی تولید می شود.

سطح تحصیلات: این مورد به شما در تولید محتوای آموزشی بسیار کمک می کند.

شغل و صنعت حوزه فعالیت: به شما در شناخت نوع کسب و کار کمک می کند، برای مثال شما خواهید دانست که برای یک صنعت B2B محتوا تولید می کنید.

پرسونای مخاطب چه کاربردی دارد؟

پرسونای مخاطب چه کاربردی دارد؟

امروزه هر کسب و کاری برای مطراح شدن نیاز به تبلیغات دارد. اما اگر که تبلیغات هدفمند نباشد، هیچ تاثیر مثبتی بر فعالیت های شما نخواهد داشت. برای هدفمند کردن تبلیغات نیاز به audience persona خواهید داشت. شما باید بتوانید هزینه های خود را به سمت مسیری درست هدایت کنید. شناخت دقیق از مخاطبان به شما کمک خواهد کرد تا به پرسونای مخاطب برسید.