برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چیست؟

یکی از بزرگترین تغییراتی که امروزه در جهت ساخت فروشگاه های اینترنتی به وجود آمده، فروشگاه ساز ها هستند که به لطف این ها کمک بسیار زیادی به فرد در ساخت یک فروشگاه اینترنتی می شود.

در گذشته‌ یعنی در چند سال اخیر، ساختن یک فروشگاه اینترنتی به سادگی الان نبود و اگر شما تصمیم می‌گرفتید یک فروشگاه اینترنتی راه بیندازید، کارتان چندان ساده نبود.زیرا برای این کار، خودتان باید از ابتدا همه ‌چیز را می‌ساختید؛ که این کار علاوه بر زمان بر بودن هزینه های بسیار زیادی را نیز در بر داشت.

با بازاریز همراه باشید؛ ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین فروشگاه ساز را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه مشتریان خود راضی نگه داریم؟

 خوشبختانه امروزه ساخت فروشگاه آنلاین به لطف فروشگاه‌ سازها بسیار سریع و منظم شده است. به این ترتیب که با استفاده از این ابزارها شما می‌توانید به سرعت فروشگاه اینترنتی دلخواه تان را بسازید که این فروشگاه تمام امکانات لازم را در اختیار شما قرار می ‌دهد.

چگونه یک فروشگاه ساز مناسب را انتخاب کنیم؟

امکانات پایه

در طراحی فروشگاه اینترنتی وجود امکانات پایه مهم ترین بحث می باشد، زیرا مهم است که در سیستم، امکانات شما به چه شکلی باشد و شما تا چه اندازه می توانید فروشگاه تان را مدیریت نمائید.

تعریف نوع محصول

این که شما بخواهید چه نوع محصول و یا خدماتی را در فروشگاه اینترنتی خودتان به دیگران ارائه دهید به خودتان بستگی دارد؛ اما باید در نظر داشته باشید که آیا فروشگاه‌ساز مد نظر شما از این نوع محصول مثلا محصولات غیر فیزیکی پشتیبانی خواهد کرد یا نه ؟

فروشگاه آنلاین

قالب‌ها

معمولا برای یک فروشگاه‌ساز بررسی قالب ‌های قابل استفاده اهمیّت بسیار زیادی را دارد. که این اهمیّت می تواند هم از نظر تنوع و تعداد قالب‌ها و هم از نظر زیبایی و کیفیت آنها باشد. برای ساخت فروشگاه های اینترنتی بسته به نوع فروشگاه، قالب‌های خاص و مختص به خود فروشگاه وجود دارد که این شما را کمک می کند تا قالب مورد نیاز به فروشگاه خودتان را انتخاب نمایید زیرا شما نمی‌توانید از قالب‌های یک سیستم در سیستم دیگری استفاده کنید.

عملکرد

یکی از مهم ترین موارد در بحث معیار های یک فروشگاه اینترنتی لود شدن سریع صفحه و سرعت بالا آمدن ان است مسلما هیچ‌کس دوست ندارد برای یک خرید و یا یک بازدید معمولی از فروشگاه کلی زمان صرف کند و منتظر بماند. از این رو عملکرد یک سیستم فروشگاه‌ساز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

آسانی استفاده

یک فروشگاه‌ساز خوب باید ساده باشد و به راحتی بتوانید کار کردن با آن را یاد بگیرید. همه‌چیز باید در دسترس شما باشد و مدیریت به راحت‌ترین شکل، ممکن باشد.

سئو و بهینه‌سازی

برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی خوب دیده شدن در گوگل بسیار مهم است باید به قدری قوی باشید که زمانی که کاربران عبارت‌های مرتبط با فروشگاه شما را جستجو کردند، شانس این را داشته باشند که فروشگاه فوق‌العاده شما را پیدا کنند.برای این مطمئنا فروشگاه شما نیاز به ویژگی ها و امکانات خاصی می باشد که در گوگل رتبه اول باشید برای این منظور باید برای موتورهای جستجو بهینه (سئو) شده باشد.

مدیریت محتوا

بزرگترین شانس شما در دیده شدن در گوگل در میان صد ها و هزاران سایت محتوای ناب و گرانبهای شما است. داشتن محتوای خوب باعث می‌شود گوگل شما را دوست داشته باشد و سایت شما محبوب باشد. همچنین داشتن محتوای خوب باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان زیادی اط سایت شما بازدید و یا خرید نمایند .

مقیاس‌پذیری

این که فروشگاه ساز شما توانایی گسترش و بزرگ تر شدن را دارد؟ مسئله بسیار مهمی است که برای ما اهمیت دارد مثلا شما در فروشگاه فعلی خود ۱۰۰ محصول ارائه می کنید ممکن است شما محصولات دیگری را نیز بخواهید اضافه کنید. آیا فروشگاه‌ساز شما با قدرت از این تعداد محصول هم پشتیبانی خواهد کرد؟ اینجاست که مقیاس پذیری بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشت.

قابلیت همگام‌سازی

گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس ابزارهایی هستند که وجود این ابزار ها در بررسی دقیق‌تر آمار سایت به شما کمک می‌کنند. و یا اینکه شما بخواهید سایت خود را به سامانه‌های پیامکی یا ایمیلی متصل نمایید تا بتوانید با مخاطبان در ارتباط باشید. قطعاً شما نیاز دارید که فروشگاه خود را به ابزارهای اینترنتی دیگری متصل کنید اما آیا فروشگاه‌ساز شما این قابلیت‌ها را به شما خواهد داد؟

پشتیبانی

در صورتی که یک فروشگاه ساز دارای پشتیبانی خوبی باشد، شما با خیال راحت و آگاه از اینکه کسی هست که به شما کمک کند، مسیر خود را ادامه بدهید. برای داشتن یک فروشگاه ساز خوب، پشتیبانی امر بسیار مهمی است که میتواند مشکلات و موانع بر سر راه شما را کم کند و بنابراین پشتیبانی یک امر حیاتی است. به خصوص برای کسانی که تازه می‌خواهند یک کسب و کار آنلاین راه بیندازند.