برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مزرعه لینک (Link farm) چیست؟

مزرعه لینک یا Link farm را می توان به عنوان یکی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه(Black Hat SEO) معرفی کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت مزرعه لینک (Link farm) چیست؟ و چگونه کار می کند.

با بازاریز همراه باشید.

مزرعه لینک (Link farm) چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مزرعه لینک یکی از ترفند های سئوی کلاه سیاه است. در این ترفند معمولا چندین وب سایت اقدام به لینک دهی به یکدیگر می کنند. و یا با پرداخت پول به سایر وب سایت ها لینک های فیک و مصنوعی دریافت می کنند. معمولا هدف از ایجاد لینک های مصنوعی این است که بتوان موتورهای جستجو را فریب داد، تا رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو بهبود پیدا کند. همانطور که می دانید یکی از معیار های افزایش رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو، تعداد بک لینک هایی است که سایر وب سایت های معتبر دریافت می کند.

به همین دلیل بسیاری از افرد اقدام به ساخت مزرعه ی لینک می کنند، تا بتوانند بک لینک های بسیار زیادی را در جهت بهبود وضعیت سئو دریافت کنند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت، این است که ساخت مزرعه لینک تنها لینک های ورودی به وب سایت را افزایش می دهد، و تاثیری بر کیفیت آن نخواهد داشت.

مزرعه لینک (Link farm) چیست؟

چرا نباید از مزارع لینک (Link farm) استفاده کنیم؟

هماطور که می دانید لینک ها به دو صورت داخلی و خارجی هستند. هنگامی که محتوایی از وب سایت شما توسط گوگل بررسی می شود، لینک های وب سایت شما چه خارجی و چه داخلی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. سپس با توجه به کیفیت لینک های موجود، رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو مشخص می شود. معمولا لینک ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • لینک های فالو

لینک های فالو لینک های با کیفیتی هستند که کاملا با محتوای شما در ارتباط است. و باعث ایجاد تاثیرات مثبت در وضعیت سئو و رتبه ی وب سایت خواهند شد.

  • لینک های نوفالو

لینک های نو فالو همان لینک های هستند که به صورت فیک و مصنوعی ایجاد شده است. معمولا لینک های نوفالو از وب سایت های غیر مرتبط و بی ارزش دریافت می شوند.

در لینک های فالو باید به جزئیات توجه داشته باشید، زیرا ممکن استفاده از لینک های فالو بدون در نظر داشتن برنامه ی مشخص، به سئوی وب سایت آسیب وارد کنند.

از چه روش هایی برای لینک سازی استفاده کنیم؟

از چه روش هایی برای لینک سازی استفاده کنیم؟

معمولا افراد مبتدی اقدام به استفاده از مزرعه لینک می کنند. مزرعه لینک باعث افزایش بازدید از وب سایت می شود. اما پس از گذشت چند روز، بازدید از وب سایت به شکل چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. در هنگام لینک سازی، بهتر است به روش های استاندارد توجه داشته باشید.

شاید گرفتن لینک و بک لینک های طبیعی از وب سایت های معتبر کار دشوار و زمانبری باشد، اما می تواند تضمینی برای بهبود بازدید و رتبه ی وب سایت شما باشد. در کنار گرفتن لینک و بک لینک باید به اجرای اصول سئوی برای بهبود رتبه ی وب سایت توجه داشته باشید. به عنوان مثال تولید محتوای با کیفیت و برای مخاطبان.

بیشتر بخوانید:

انواع لینک بیلدینگ (link building)

نتیجه گیری

استفاده از مزرعه لینک یکی از روش های قدیمی برای افزایش بازدید و رتبه ی وب سایت است. شاید در برای چند روز و به طور موقت، بازدید را افزایش دهد. اما در بلند مدت می تواند ضربه های بسیار جدی به سئوی وب سایت وارد کند.

به همین دلیل توصیه می شود تا به جای استفاده از لینک های مصنوعی به دنبال گرفتن لینک های واقعی و با ارزش باشید. لینک های که بتوانند افزایش بازدید از وب سایت شما را تضمین کنند.