برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

فرکانس ارسال ایمیل

یکی از موارد مهمی که در ایمیل مارکتینگ باید به آن توجه داشت، ایجاد فرکانس مناسب برای ارسال ایمیل می باشد. فرکانس ارسال ایمیل می تواند به شما در جلب توجه و رضایت مخاطبان کمک کند.

با بازاریز همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

 ساده ترین تعریفی که از ایمیل مارکتینگ (email marketing) می توان بیان کرد. این است که تبلیغات و ارسال محتوایی که بتواند از طریق ایمیل توجه مخاطبان را به خود جلب کند. تحقیقات نشان می دهد که اکثر مردم واکنش خوبی نسبت به ایمیل های تبلیغاتی نشان نمی دهد مگر آنکه، ایمیل دارای محتوایی باشد که به بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. یکی از فاکتور های مهم در جلب توجه مخاطبان از طریق ارسال ایمیل، توجه به زمانبندی است. زمانبندی و فرکانس ارسال ایمیل با توجه به گروه مخاطبان می تواند متفاوت باشد. بسیاری از کاربران ممکن است که در زمان استراحت خود ایمیل های دریافتی را چک کنند. و برخی ممکن است که در ساعات کاری خود به ایمیل های دریافتی خود توجه کنند. از این رو یافتن فرکانس مناسب برای ارسال ایمیل بسیار کار دشواری است.

ایمیل مارکتینگ چیست
ایمیل مارکتینگ چیست؟

ارسال ایمیل بیش از حد

باید توجه کنید که فراد تمایلی به باز کردن و خواندن ایمیل های زیاد ندارند. و ممکن است که در صورتی که ایمیل های بسیاری برای آن ها ارسال شود. به آن ها توجه نکنند و حتی قبل باز کردن ایمیل، اقدام به حذف آن کنند. و ممکن است مخاطبان در صورت دریافت حجم بسیار بالایی از ایمیل، اشتراک خود را در انواع خبرنامه لغو کنند و یا ایمیل های شما را اسپم کنند. آمارها نشان می دهند که بیش از ۶۹ درصد از افراد به دلیل دریافت بیش حد ایمیل، اقدام به لغو عضویت در خبرنامه ها می کنند. در چنین مواردی فرصت بازاریابی شما از طریق ایمیل از دست خواهد رفت.

ارسال ایمیل بیش از حد می تواند به اعتبار شما یا کسب و کارتان آسیب جدی وارد کند. پس در زمان ارسال و تعداد پیام ها دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال ایمیل تبلیغاتی

ارسال ایمیل کمتر از حد

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزار های بسیار موثر در بازاریابی دیجیتال می باشد. در واقع ایمیل مارکتینگ اگر با اصول درست انجام شود، می تواند بازخورد بسیار مثبتی برای انواع کسب وکار ایجاد کند.

هنگامی که شما ارسال ایمیل های تبلیغاتی را از روند بازاریابی خود حذف می کنید، درواقع یک فرصت برای جذب مخاطبان را از دست داده اید. گفته می شود حتی اگر دریافت کنندگان ایمیل، پیام شما را در اینباکس خود باز نکنند، این احتمال وجود دارد که اسم شما را که در عنوان ایمیل درج شده است، در ذهن مخاطبان بماند.

هنگامی که شما از ارسال ایمیل خودداری می کنید، باعث فراموش شدن برندتان از ذهن مخاطبان خواهید شد. پس با در نظر داشتن زمانبندی و فرکانس ارسال ایمیل، برندتان را به مخاطبان یادآوری کنید.

فرکانس ارسال ایمیل
عوامل موثر بر تعادل ارسال ایمیل به کاربران

عوامل موثر بر تعادل ارسال ایمیل به کاربران

  1. آمار و وضعیت بازار
  2. نوع محصولات و خدمات
  3. اهداف ایمیل

برای اینکه بدانید به اهداف خود در زمینه ایمیل مارکتینگ دست پیدا کرده اید یا نه، نیاز است تا از ابزار های تجزیه و تحلیل استفاده کنید. با استفاده از ابزار های تجزیه و تحلیل می توانید به روند بهبود بازاریابی خود نیز کمک کنید.