برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

فروشگاه های اینترنتی چه مزیت هایی نسبت به مارکت پلیس ها دارند؟

همانطور که می دانید فروشندگانی که کالا و خدمات خود را در فضای مجازی عرضه می کنند، فعالیت های خود را بر بستر فروشگاه های اینترنتی و مارکت پلیس ها انجام می دهند. شاید اگر شما قصد دارید تا به فروش خدمات و محصولات خود در فضای مجازی بپردازید، تمایل داشته باشید تا بدانید مارکت پلیس و فروشگاه اینترنتی چه هستند و فروشگاه های اینترنتی چه مزیت هایی نسبت به مارکت پلیس ها دارند؟

با بازاریز همراه باشید.

شاید واژه مارکت پلیس برای شما جدید باشد و با آن آشنایی زیادی نداشته باشید. در اما فروشگاه های اینترنتی بسیار آشنا تر از مارکت پلیس ها هستند. و شاید دلیل این اتفاق این است که فروشگاه های اینترنتی مزیت های بیشتری نسبت به مارکت پلیس ها دارند.

مارکت پلیس چیست؟

مارکت پلیس ها (Market Place) یک پلتفرم آنلاین هستند که به فروشندگان کمک می کنند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را از طریق فضای مجازی و اینترنت بفروشند. این پلتفرم های آنلاین این امکان را برای فروشندگان فراهم می کند تا بتوانند بدون نیاز به فراهم کردن یک فروشگاه فیزیکی و فراهم کردن انبار، به فروش محصولات و خدمات خود بپردازند. مارکت پلیس ها فضایی برای فعالیت چندین فروشنده در فضای اینترنت فراهم می کنند. فروشگاه های اینترنتی از جمله آمازون و دیجی کالا دو نمونه معروف و شناخته شده از مارکت پلیس ها هستند.hv

فروشگاه اینترنتی چه مزیت هایی نسبت به مارکت پلیس ها دارند؟

فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه آنلاین چیست؟

فروشگاه های اینترنتی یا فروشگاه های آنلاین یک وب سایت کاملا مستقل هستند که به فروشندگان امکان فروش محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنتی و فضای مجازی می دهند. فروشگاه اینترنتی معمولا تنها به فروش کالا و خدمات یک فروشنده می پردازد. همچنین فروشگاه های آنلاین دارای یک آدرس دامنه  مشخص هستند.

مزیت فروشگاه های اینترنتی نسبت به مارکت پلیس ها

فروشگاه های اینترنتی و مارکت پلیس ها هر دو بستری برای فروش محصولات از طریق اینترنت فراهم می کنند. اما فروشگاه های اینترنتی دارای مزیت های زیر نسبت به مارکت پلیس هستند.

  • امکان شخصی سازی

فروشگاه های اینترنتی نسب به مارکت پلیس ها این مزیت را دارند که به صاحبان خود این امکان را می دهند تا بتوانند یک وب سایت فروشگاهی به صورت کاملا شخصی سازی شده برای خود طراحی کنند. شخصی سازی فروشگاه کمک می کند تا وب سایت مطابق با سلیقه و نیاز مشتریان و صاحب فروشگاه ساخته شود.

  • مدیریت شخصی

فروشگاه های آنلاین این امکان را دارند که تنها توسط یک نفر مدیریت شوند. مارکت پلیس ها با توجه به داشتن یک پلتفرم عمومی نمی تواند امکان مدیریت شخصی را در اختیار فروشندگان قرار دهد. مدیریت شخصی می تواند شامل، انتخاب قالب فروشگاه، تعیین قیمت با توجه به نوع کالا، فروش کالای مورد نظر و … باشد.

  • فروش محصولات و خدمات منحصر به فرد

مارکت پلیس هایی که وجود دارند، معمولا برای گروه خاصی از فروشندگان هستند. و ممکن است برخی از فروشندگان نتوانند  در هیچکدام از پلتفرم های آنلاین به فروش محصولات خود بپردازند. این در حالی است که فروشگاه های اینترنتی این محدودیت را نخواهند داشت و هر فروشنده ای می تواند صاحب یک فروشگاه آنلاین باشد.

فروشگاه اینترنتی چه مزیت هایی نسبت به مارکت پلیس ها دارند؟

بیشتر بخوانید:

اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

جمع بندی

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از افراد دیگر تمایل به خرید های حضوری از فروشگاه های فیزیکی ندارند، فروشندگان در تلاش هستند تا امکان خرید غیر حضوری را برای مشتریان فراهم کنند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشند این است که چه پلتفرومی برای فعالیت آن ها مناسب است. گاهی ممکن است برخی از فروشندگان با توجه به نوع محصول و خدمات خود نیاز به فروش محصولات در یک مارکت پلیس داشته باشند. اما ممکن است برخی دیگر در کنار مارکت پلیس به یک فروشگاه اینترنتی احتیاج داشته باشند.