برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از ابزارهای دیجیتال، سئو تبدیل به یک ابزار حرفه ای برای دیجیتال مارکتینگ شده است. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر با سئو آشنا شویم. با بازاریز همراه باشید.

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارت search engine optimization می باشد و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. که در زبان فارسی هم با عنوان سئو شناخته شده است. سئو ابزاری است که به شما کمک می کند تا بتوانید رتبه ی بهتری برای مطالب وب سایت خود به دست آورید و آن را به موتورهای جستجو معرفی کنید.

هنگامی که شما اقدام به طراحی و راه اندازی یک وب سایت می کنید، زمانی به نتایج دلخواه دست خواهید یافت که کاربران بتوانند از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما شوند. و اینجاست که بکارگیری سئو می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

لازم است بدانید که :

  • مردم دنیا روزانه حدوده ۶ تا ۷ میلیون بار از موتورهای جستجو استفاده می کنند.
  • ۷۰ تا ۸۰ درصد از افراد به تبلیغاتی که توسط موتورهای جستجو نمایش داده می شوند، توجه نمی کنند.
  • کسانی که از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند در مقایسه با کسانی که از طریق بازاریابی وارد شده اند، هزینه ی کمتری خواهند داشت.
  • استفاده از دستگاه های موبایل در میان کاربران افزایش یافته است.

مواردی که به آن ها اشاره شد را عواملی هستند که می توانند به شما در به کارگیری سئو کمک کنند.

چطور یک وب سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم؟

ابزارهای بسیاری وجود دارند تا به شما در سئوی وب سایت کمک کنند. که ما در این مقاله ساده ترین ابزارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

محتوا
  1. تولید محتوا با اصول سئو

دقت داشته باشید که هنگامی که شما اقدام به تولید محتوا برای وب سایت خود می کنید باید محتوایی با استاندارد های مورد قبول برای موتورهای جستجو تولید کنید.

محتوای شما به هیچ وجه نباید کپی شده از سایر وب سایت ها باشد. محتوای کپی شده برای موتورهای جستجو هیچ ارزشی ندارد و حتی می تواند باعث شود که وب سایت شما بازخورد منفی نیز دریافت کند.

کلمات کلیدی مرتبط با محتوا را پیدا کنید و با چگالی استاندارد از آن ها استفاده کنید. باید به طول محتوا توجه داشته باشید. طول محتوایی که تولید می کنید باید حداقل چیزی حدود ۵۰۰ کلمه باشد. هنگامی که شما یه محتوایی کوتاه تر از میزان استاندارد در وب سایت خود قرار می دهید، موتورهای جستجو قادر نخوانید بود تا موضوع آن را تشخیص دهند و آن را به کاربران نمایش دهد.

بیشتر بخوانید: مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

تصاویر مناسب

بهتر است که در وب سایت خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود که تصاویری که در وب سایت قرار می دهید. کپی شده نباشد و ترجیحا خودتان اقدام به  تهیه آن ها کنید.

نام تصاویر بسیار مهم می باشد و می تواند توسط موتورهای جستجو تشخیص داده شود. حتما از متن جایگزین تصاویر استفاده کنید تا در صورتی که تصویر نمایش داده نمی شوند کاربران بتوانند متن جایگزین را ببینند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهید. شما می توانید با انتشار لینک محتوای وب سایت خود در شبکه های اجتماعی، کاربران را به سمت وب سایتان جذب کنید. این کار باعث افزایش ترافیک وب سایت می شود، در نتیجه رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو بهبود می یابد.

گوگل ادوردز
  1. استفاده از تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز)

مواردی که به آن ها اشاره شد، ابزارهای رایگان برای بهبود وضعیت سئو بودند. ابزارهای رایگان تا حدی زمان بر هستند تا بتوانند نتایج دلخواه را ایجاد کنند. اما گوگل ابزاری دارد که به شما کمک می کند تا در زمانی کوتاه تر به نتایج دلخواهتان برسید. این ابزار که با نام گوگل ادرودز شناخته شده است، یک ابزار پولی است. هنگامی که شما حساب کاربری خود را در گوگل ادوردز ایجاد می کنید باید اقدام به شارژ آن کنید. پس آن گوگل به ازای هر کلیک بر روی لینک وب سایت شما مبلغی را از حساب شما کسر می کند.