برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

دلایل قانع کننده برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه اینستاگرام

فراگیر شدن تجارت الکترونیک و کسب و کارهای اینترنتی باعث شکل گیری فروشگاه های اینترنتی و مجازی شده است.

با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چرا باید درکنار فروشگاه اینستاگرامتون یک فروشگاه آنلاین داشته باشید.

تجارت الکترونیک را تعریفی ساده می توان اینگونه بیان کرد:

به مجموعه ابزارهای دیجیتال مانند تلفن، کامپیوتر، و اینترنت که برای تشکیل یک کسب و کار دیجیتال به کار گرفته می شوند، تجارت الکترونیک می گویند.

تجارت الکترونیک می تواند کسب و کارهای مجازی ایجاد کنند. مانند راه اندازی فروشگاه اینترنتی. برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ابزارهای مختلفی وجود دارد، که اینستاگرام یکی از شناخته شده ترین ابزارهای راه اندازی فروشگاه اینترنتی است.

اینستاگرام این امکان را فراهم کرده است تا انواع کسب و کار از جمله B2B  و  B2C بتوانند به راحتی اقدام به ساخت یک صفحه ی فروشگاهی کنند. صفحه ای که بتوان در آن انواع محصولات و قیمت آن ها را به کاربران ارائه داد.

از مزیت های راه اندازی یک صفحه فروشگاهی در اینستاگرام، می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد. درواقع ساخت یک صفحه فروشگاهی در ایستاگرام هیچ هزینه ای به دنبال نه خواهد داشت. کسب و کار های نو پا و استارتاپ ها که از لحاظ هزینه با مشکلات زیادی رو به رو هستند می توانند به راحتی اقدام به ساخت یک صفحه فروشگاهی در اینستاگرام کنند.

صفحه های فروشگاهی که در شبکه های اجتماعی ساخته می شوند، می توانند به شما در برقراری ارتباط و جذب مخاطبان کمک کند.

بیشتر بخوانید: نکاتی درمورد بیو اینستاگرام!

دلایل قانع کننده برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه اینستاگرام

باید به این نکته توجه داشته باشید که کسب و کار های B2C نسب به کسب و کار های B2Bاز طریق یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام بازخورد بیشتری را دریافت می کنند. کسب و کارهای B2C در هنگام جذب مخاطبان به فضای عمومی تری نیاز دارند در نتیجه اینستاگرام با داشتن فضای عمومی برای این دسته از کسب و کارها بسیار مناسب می باشد.

اما همیشه و همه جا داشتن یه وب سایت فروشگاهی برای هر نوع کسب و کاری لازم و دارای اهمیت می باشد.

کسب و کار های B2B با توجه به داشتن فعالیت تخصصی تر، داشتن یک وب سایت فروشگاهی در کنار فروشگاه اینستاگرام را باید در اولویت فعالیت های خود قرار دهند.

مزیت های وب سایت فروشگاهی

دلایل قانع کننده برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه اینستاگرام

جلب اعتماد مخاطبان و مشتریان

از مزیت های طراحی و راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی، جلب اعتماد مشتریان می باشد. شما زمانی که یک وب سایت برای کسب و کار خود طراحی می کنید، به راحتی می توانید آدرس آن را در بخش بیوی صفحه ی اینستاگرام قرار دهید. آدرس یک وب سایت در مقایسه با آدرس یک صفحه ی اینستاگرام می تواند اعتبار و اعتماد بیشتری ایجاد کند.

درگاه پرداخت

یک صفحه فروشگاهی در اینستاگرام نمی تواند این امکان را برای خریدار و فروشنده فراهم کند که تراکنش در همان لحظه ی خرید و فروش انجام شود. اما در وب سایت فروشگاهی شما این امکان را دارید که با اضافه کردن درگاه پرداخت اینترنتی سرعت تراکنش را افزایش دهید

حساب کاربری

در وب سایت های فروشگاهی شما به راحتی می توانید برای تمام مشتریان خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. حساب کاربری می تواند به مشتریان این امکان را دهد که بتوانند به اطلاعات خرید خود دسترسی داشته باشند. از جمله صورت حساب های پرداخت شده و یا پیگیری محصولات خریداری شده.

ایجاد نماد اعتماد الکترونیک

هنگامی که شما برای وب سایت خود بخش به نام فروشگاه طراحی می کنید، باید برای وب سایت نماد اعتماد الکترونیک تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: ای نماد چیست و آیا داشتن آن تاثیری بر کسب و کار دارد؟

معرفی محصولات

از مزیت های طراحی یک وب سایت فروشگاهی نسبت به یک فروشگاه ایسنتاگرامی، این است که شما می توانید محصولات خود را به طور کامل معرفی کنید. برای مثال می توانید از محصولات خود تصاویر و ویدئو های متعددی برای انتشار در وب سایت تهیه کنید. تهیه یک محتوای کامل برای معرفی محصولات می تواند در جذب مشتریان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.