برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از کسب و کارها سعی دارند تا قسمتی یا تمام فعالیت های خود را به صورت مجازی انجام دهند، احتمالا نخستین گامی که برای فعالیت مجازی خود در نظر می گیرند، راه اندازی و ساخت یک فروشگاه آنلاین است. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که تنها بستر رسمی و موثر در فروش آنلاین راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی است. اما یکی از مهم ترین مواردی که در زمان ساخت وب سایت فروشگاهی باید به آن توجه داشته باشید، دسته بندی محصولات است. با بازاریز همراه باشید در ادامه به شما خواهیم گفت که دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

در زمان ساخت  و راه اندازی و ساخت فروشگاه آنلاین موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشید. به عنوان مثال دسته بندی محصولات یکی از مهم ترین قسمت های فروش محصولات به صورت آنلاین است.

دسته بندی محصولات به چه معنا است؟

ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که اطلاعات کافی زمینه دسته بندی محصولات نداشته باشید. اگر بخواهیم با زبانی ساده دسته بندی را برای شما توضیح دهیم، نیاز است تا بدانید که دسته بندی محصولات درست مانند دسته بندی کتاب، پوشاک و بسیاری از موارد دیگر است.

درواقع دسته بندی به نوعی کمک می کند تا دسترسی به برخی از موارد بسیار آسان شود. به عنوان مثال زمانی که شما به یک کتاب فروشی مراجعه می کنید، با دسته بندی دقیق کتاب ها به سادگی می توانید کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید.

این دسته بندی هم خرید و هم فروش کتاب را آسان می کند. دسته بندی محصولات در یک وب سایت فروشگاهی درست مانند دسته بندی محصولات در فروشگاه های فیزیک است. و شما به عنوان یک فروشنده می توانید کالاهای موجود در وب سایت خود را دسته بندی کنید، به طوریکه دسترسی به آن ها بسیار ساده شود.

دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

فروشگاه های آنلاین برای اینکه بتوانند به فروش بیشتری دست پیدا کنند نیاز است تا به برخی از نکات از جمله دسته بندی محصولات توجه داشته باشند. دسته بندی محصولات به دلایل زیر می تواند بر فروش آنلاین فروش تاثیر گذار باشد:

  • نظم بخشیدن به محصولات

اینکه شما برای محصولات خود که قرار است از طریق وب سایت فروشگاهی فروخته شوند، دسته بندی ایجاد کنید، این مزیت را دارد که علاوه بر یافتن آسان محصولات مورد نظر توسط کاربران و مشتریان، شما نیز می توانید محصولات خود را به صورت منظم در فروشگاه ثبت کنید.

دسته بندی محصولات این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید محصولات مختلف را از یکدیگر تفکیک کنید.

  • کمک به بهبود وضعیت سئو

تحقیقاتی در زمینه محتوای وب سایت و سئو (SEO) انجام شده که نشان می دهد دسته بندی محصولات می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سئوی وب سایت داشته باشد. گفته می شود زمانی که شما محتوا و یا محصولات موجود در وب سایت خود را به صورت دسته بندی شده در اختیار کاربران و مشتریان قرار می دهید، این مزیت برای وب سایت شما به وجود می آید که موتورهای جستجو از جمله گوگل بتوانند دسترسی دقیق­تری به محتوای وب سایت شما داشته باشند.

در نتیجه اگر قصد دارید تا محتوای وب سایت شما که می تواند شامل محصولات و مقالات باشد را به گوگل معرفی کنید، بهتر است تا آن ها را به صورت دقیق و کامل دسته بندی کنید.

  • ایجاد لینک داخلی

یکی دیگر از مواردی که می تواند به دیده شدن وب سایت شما و افزایش فروش محصولات شما از طریق موتورهای جستجو کمک کند، لینک های داخلی وب سایت هستند. راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک کند تا بتوانید لینک های داخلی وب سایت خود را افزایش دهید.

ساخت دسته بندی وب سایت یکی از راهکارهایی است که باعث افزایش لینک داخلی وب سایت شما می شود. در نتیجه نیاز است تا دسته بندی محصولات و محتوا را در وب سایت خود جدی بگیرید.

دسته بندی محصولات در فروشگاه اینترنتی چه تاثیری بر فروش دارد؟

بیشتر بخوانید:

PWA (Progressive Web Apps) چیست؟

جمع بندی

در  فضای مجازی و آنلاین رقابت بسیار زیادی در میان انواع کسب و کار وجود دارد. دقت داشته باشید که تنها راهی که برای پیروزی شما در این رقابت وجود دارد این است که محصولات و خدمات خود را به به شکلی در اختیار مشتریان و کاربران قرار دهید که بتوانید در نهایت رضایت و اعتماد آن ها را جلب کنید.