برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تکنیک سئو خارجی (off page seo ) برای افزایش رتبه سایت

سئوی وب سایت معمولا به دو قسمت سئو داخلی (on page seo) و سئوی خارجی (off page seo) تقسیم می‌شود. سئو خارجی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که با استفاده از وب سایت های دیگر بتوان رتبه وب سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو افزایش داد. در این مقاله با تکنیک سئو خارجی (off page seo ) برای افزایش رتبه سایت آشنا خواهید شد.

با بازاریز همراه باشید.

سئو خارجی چیست؟

هنگامی که صحبت از سئوی خارجی به میان می آید، بسیاری از افراد تصور می کنند که سئوی خارجی همان لینک هایی است که از سایر وب سایت ها دریافت می کنند. باید بگوییم که لینک های خارجی بخشی از سئوی خارجی هستند، و نه تمام آن!

سئوی خارجی می تواند شامل تمام فعالیت هایی شود که به افزایش بازدید و ترافیک وب سایت کمک می کند. این فعالیت ها می توانند شامل، گرفتن بک لیک از سایر وب سایت ها، فعالیت در شبکه های اجتماعی و یا هر گونه فعالیتی که به جذب مخاطبان کمک می کند، شود.

تکنیک سئو خارجی (off page seo ) برای افزایش رتبه سایت

استراتژی ‌های سئوی خارج از سایت

  • داشتن استراتژی لینک ‌دهی داخلی در استراتژی سئو خارجی سایت

برای اینکه بتوانید لینک های خوب و با کیفیت دریافت کنید، نیاز است تا لینک های داخلی وب سایت خود را بهینه کنید. به عنوان مثال فرض کنید افراد زیادی با لینک خارجی وارد وب سایت شما می شوند، برای اینکه بتوانید مدت زمان حضور آن ها را در وب سایت افزایش دهید نیاز است تا لینک های داخلی را کاملا بهینه کنید.

  • داشتن یک استراتژی بک ‌لینک قوی

یکی از بخش های دیگر در استراتژی های سئوی خارجی، گرفتن بک لینک های قوی است. اینکه تلاش کنید که از هر وب سایتی می شناسید بک لینک دریافت کنید، نمی تواند در رتبه وب سایت شما تاثیرگذار باشد. باید توجه داشته باشید که بک لینک هایی که دریافت می کنید، باید از وب سایت های معتبر باشد.

  • ایجاد محتوای ماندگار و با کیفیت

یکی دیگر از ترفندهای سئوی خارجی، تولید محتوای ماندگار و با کیفیت است. منظور از محتوای ماندگار و با کیفیت، محتوایی است که بر اساس اصول سئو تولید شده باشد، و تا همیشه برای مخاطبان جذابیت داشته باشد.

  • حضور در رسانه‌های اجتماعی قوی به منظور بهبود سئو خارجی سایت

برای اینکه بتوانید با استفاده از سئوی خارجی رتبه ی وب سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید، می توانید از ترفند عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. شما می توانید بخشی از محتوای وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید، و پس از آن لینک محتوا را که در وب سایت شما قرار دارد را در اختیار مخاطبان قرار دهید.

تکنیک سئو خارجی (off page seo ) برای افزایش رتبه سایت

  • ارتباط با اینفلوئنسرها برای سئوی خارجی وب سایت

اینفلوئنسرها کسانی هستند که با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی تبدیل به یک سلبریتی شده اند. معروفیت این افراد تنها در شبکه های اجتماعی است، و معمولا دارای طرفداران بسیاری هستند. شما با درخواست از اینفلوئنسرها می توانید مخاطبان را به سمت وب سایت خود جذب کنید.

  • استفاده از ویدئو مارکتینگ

همانطور که می دانید ویدئو مارکتینگ یکی از موثر ترین روش های جذب مخاطب است. ویدئو با ایجاد اعتماد در بازدید کنند می توانند باعث جذب آن ها به سمت وب سایت شود. به همین دلیل می توان گفت که ویدئو مارکتینگ نیز یکی دیگر از ابزارهای موثر در سئوی خارجی است.

بیشتر بخوانید:

۷ اشتباه رایج در انتخاب کلمات کلیدی سایت

جمع بندی

اگر سئوی داخلی و سئوی خارجی را با هم مقایسه کنیم، در برخی از موارد تاثیر سئوی خارجی بسیار بیشتر از سئوی داخلی است. اما به شرط آنکه در کنار آن سئوی داخلی تقویت شود و از ابزارها و ترفندهای سئوی خارجی به درستی استفاده شود.