برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی (keywords)

کلمات کلیدی (keywords)، همان کلماتی هستند که کاربران آن را در باکس جستجوی موتورهای جستجو به دنبال توضیحات در مورد آن می گردند. در این مقاله در مورد تحقیق کلمات کلیدی با شما صحبت خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی زمانی برای شما اهمیت دارد که بخواهید محتوای وب سایت خود را به مخاطبان نشان دهید. تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا بتوانید مناسب ترین و بیشترین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را که توسط کاربران جستجو می شود را پیدا کنید. اینکه بتوانید کلماتی را که کاربران آن را جستجو می کنند را پیدا کنید، کمک بسیار زیادی به بهبود رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو خواهد کرد.

گاهی ممکن است که کلمات کلیدی بر اساس حدس و گمان انتخاب شوند. این روش ممکن است روش غلطی نباشد، اما اینکه بدانید دقیقا کاربران چه کلماتی را جستجو می کنند بسیار مهم است.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

اگر قصد دارید تا از طریق موتورهای جستجو بازاریابی انجام دهید، تحقیق کلمات کلیدی می تواند یک راهکار موثر و سودآور برای شما باشد. تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک خواهد کرد تا بدانید مخاطبان شما به چه موضوع و محتوایی علاقه مند هستند. هنگامی که شما محتوایی متناسب با سلیقه ی مخاطبان تولید کنید، به سادگی می توانید آن ها را به سمت وب سایت خود جذب کنید. جذب مخاطب هم می تواند بازدید وب سایت شما را افزایش دهد، و هم ممکن است آن ها تبدیل به دنبال کنندگان و مشتریان دائم شما شوند.

همچنین با تحقیق در مورد کلمات کلیدی، به سادگی می توانید تغییرات ایجاد شده در بازار را پیش بینی کنید و به این تغییرات واکنش مناسب نشان دهید. کلمات کلیدی می توانند وضعیت عرضه و تقاضا را برای کسب و کار شما را بهبود ببخشند.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

شاید برایتان این سوال پیش آمده است که چگونه می توان کلمات کلیدی مناسب را پیدا کرد. باید بگوییم که ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی کمک می کنند.

این ابزارها شامل:

Google trends

Keyword planner

Microsoft bing ads intelligence

این ابزارهای به شما کمک می کنند تا بتوانید کلمات کلیدی را پیدا کنید که بیشترین جستجو را داشته باشند. همچنین با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، شما می توانید کلماتی را که بیشترین کلیک را دارند، پیدا کنید.

چگونه می توان ارزش یک کلمه کلیدی را سنجید؟

چگونه می توان ارزش یک کلمه کلیدی را سنجید؟

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید، بدون شک می دانید که کاربران با جستجوی نام محصولات شما وارد وب سایت شده اند. شاید ابزارهای بسیار زیادی باشند که به شما کمک کند تا بدانید کاربران با جستجوی چه کلمات کلیدی وارد وب سایت شما شده اند. اما بهتر است در هنگام تولید محتوا بدانید بر روی چه کلمات کلیدی تمرکز کرده اید. اما روش های ساده ای وجود دارند که به شما در سنجش ارزش کلمات کلید کمک می کنند.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی می تواند بر بهبود سئو (SEO) موثر باشند؟

  • از خودتان بپرسید.

از خودتان بپرسید آیا کلمات کلیدی که برای محتوای خود انتخاب کرده اید، با محتوا مرتبط است؟ و نتایجی که نمایش داده می شود شما را راضی می کند؟

  • کلمات کلیدی خود را گوگل سرچ کنید.

ببنید آیا کلماتی که شما در گوگل سرچ می کنید، در موتورجستجو وجود دارد یا خیر؟ همچنین نیاز است تا ببینید مشابه کلمات کلیدی شما چه چیزهایی هستند؟

  • استفاده از گوگل ادوردز.

گوگل ادوردزد یک ابزار غیر رایگان تبلیغات گوگل است که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی با کیفیت و مناسب کمک می کند.

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی طولانی

همانطور که می دانید، همه ما گاهی یک جمله را در گوگل جستجو می کنیم. به همین دلیل نیاز است تا کلمات کلیدی طولانی نیز در متن محتوا گنجانده شوند. گفته می شود که مقدار بسیار زیادی از کلمات کلیدی که جستجو می شوند، کلمات کلیدی طولانی هستند.