برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تاجر الکترونیک کیست و به چه کسی تاجر الکترونیک می گویند؟

در طول تاریخ همیشه کسانی با عنوان شغلی تاجر وجود داشته اند، که به مرور زمان شیوه فعالیت آن ها تغییر کرده است. برای مثال تاجر پارچه، تاجر طلا، آهن و یا … با بازاریز همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم بگوییم تاجر الکترونیک کیست و تاجر الکترونیک به چه کسی می گویند؟

همه چیز امروز در حال تغییر و حرکت به سوی دنیای مدرن  است، دنیای که زندگی ما را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

تجارت پارچه، طلا، و… بخشی از تجارت سنتی است. امروزه در دنیای مدرن تجارتی شکل گرفته با عنوان تجارت الکترونیک. تجارت الکترونیک با به کارگیری ابزارهای دیجیتال مانند اینترنت، امکان خرید و فروش را فراهم می کند.

تجارت الکترونیک

کسانی که به صورت جدی و حرفه ای در تجارت الکترونیک فعالیت می کنند، تاجر الکترونیک نامیده می شوند.

اما متاسفانه بسیاری از افراد هستند که با داشتن دانشی اندک در حوزه ی تجارت الکترونیک به خود لقب تاجر الکترونیک می دهند.

باید به این نکته توجه داشت که برای تجارت به صورت الکترونیک باید آموزش های لازم را در نظر گرفت. راه اندازی تجارت الکترونیک باید دارای معیارهای استانداردی باشد. به عنوان مثال برای شروع باید اقدام به طراحی یک وب سایت کرد، وب سایتی که ریسپانسیو باشد و قابل ارائه در دستگاه های موبایل باشد.

طراحی ساده در کمترین زمان و پایین ترین هزینه

این کار بسیار ساده است، اما داشتن وب سایتی که گردش مالی برای شرکت و یا کسب و کار ایجاد کند کار ساده ای نیست و بدون شک نیازمند تخصص است. تاجر الکترونیک باید فعالیت های بازاریابی خود را با مشاوره های یک فرد متخصص انجام دهد. تاجر الکترونیک می تواند فردی حقیقی یا حقوقی باشد، که در هر دو صورت باید برای رسیدن به اهداف خود دانش مرتبط با تجارت الکترونیک را افزایش دهند.

ارزیابی تجارت الکترونیک

باید توجه داشت که برای دیده شدن در دنیای تجارت الکترونیک باید تلاش کرد که همیشه کسب و کار شما در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. این مورد هم باید با مشاوران خبره در حوزه سئو و بهینه سازی در میان گذاشته شود. این مورد را می توان به عنوان یکی از مهم ترین عوامل موثر بر موفقیت تاجر الکترونیک نام برد.

بیشتر بخوانید: جایگاه تجارت الکترونیک در ایران

فراموش نکنید که باید بهترین راه را برای گرفتن ارتباط با مخاطبان خود پیدا کنید. عضویت در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن می تواند بستری مناسب برای شکل گیری ارتباط فراهم سازد. یادتان باشد که همیشه پاسخگوی سوالات کاربران و مخاطبان باشید.

شاید بهتر باشد تا برای ارتباط گیری به صورت موثر، تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به سوالات تشکیل دهید.

دقت داشته باشید مسیرهایی برای تبلیغات انتخاب کنید که مناسب با نوع و زمینه فعالیت شما باشد. مشاوره گرفتن از متخصص های خبره در زمینه بازاریابی و بازاریابی دیجیتال می تواند بسیار به شما در تبلیغ کسب و کارتان کمک کند.

در تجارت الکترونیک هم مانند کسب و کار های سنتی باید به دنیال ارائه ی یک مزیت رقابتی باشید. مزیت رقابتی می تواند ارائه یک محصول مطابق با نیاز و سلیقه ی مشتریان و مخاطبان باشد و ارائه ی یک خدمت برای جلب توجه و یا رضایت مشتری است.

تخفیف آنلاین

چند مثال برای مزیت رقابتی

  1. ارائه تخفیفات خرید به صورت آنلاین یا در یک بازه زمانی مشخص
  2. حمل رایگان محصولات برای مشتریان
  3. قرار دادن کد تخفیف برای مشتریان
  4. ارائه محصولات خاص و ویژه

متاسفانه راه اندازی تجارت الکترونیک در ایران و تبدیل شدن به یک تاجر الکترونیک راهی پر فراز و نشیب دارد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از اینترنت، هنوز هم برای بسیاری از افراد پذیرفتن تجارت الکترونیک دشوار است.

نکته مهمی که برای موفقیت در تجارت الکترونیک لازم است، آموزش می باشد. که باید تلاش هایی در این زمینه انجام شود تا ریسک های شکست در راه اندازی تجارت الکترونیک کاهش پیدا کند. آموزش های صحیح و موثر می توانند مسیری برای حرکت کسب و کار های سنتی به سمت تجارت الکترونیک ایجاد کنند.