برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایت

همانطور که می دانید تولید محتوا می تواند یکی از ابزارهای قدرتمند در سئوی وب سایت باشد. یکی از عوامل مهم که باید به توجه داشت، بروزرسانی محتوای وب سایت است. در این مقاله بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایت را بررسی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

هنگامی که شما اقدام به تولید محتوا برای یک وب سایت می کنید، باید به تمام نکته هایی که محتوای شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کند، توجه داشته باشید. اما در بحث سئوی (SEO) یک وب سایت، مقالاتی که قدیمی هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. زیرا برای بروزرسانی هر یک از مقاله ها باید به نکته های مخصوص به خود توجه داشته باشید، که شامل موارد زیر است:

بیشتر بخوانید: سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) چیست؟

بروزرسانی محتوای ارزشمند

گاهی شما در وب سایت خود مقاله ای را منتشر کرده اید که کاملا با در نظر گرفتن اصول سئو تولید شده است. و از طرف دیگر، کسب و کار و یا حیطه ی فعالیت شما به این مقاله نیاز دارد. پس در هنگام بروزسانی نمی توانید آن را از وب سایت خود حذف  کنید. توجه داشته باشید که اگر محتوای (Content) شما ارزشمند است، نباید دارای اطلاعات قدیمی باشد.

بهتر است تا برای وب سایت خود ساختاری هدفمند تعریف کنید. ساختار هدفمند می تواند به شما در بروزرسانی محتوای وب سایت کمک کند. لینک سازی داخلی برای محتوای با ارزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بروزرسانی محتوا

حذف محتوای قدیمی

گاهی محتوایی که در وب سایت منتشر می شود دارای تاریخ انقضا می باشد. به عنوان مثال یک رویداد که از زمان برگزاری آن گذشته است. و یا محتوایی که دیگر برای مخاطبان اهمیتی ندارد. شک نداشته باشید که این محتوا باید از وبلاگ شما حذف شود. توجه داشته باشید که هدف از تولید محتوا این است که مخاطبان را از طریق کانال های مختلف به سمت به سایت خود جذب کنید، تا ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند. در نتیجه می توان گفت که مخاطبان همیشه به دنبال مطالب جدید هستند و از محتوای قدیمی استقبال نخواهند کرد.

ادغام محتوا

 در بسیاری از موارد مدیران محتوا متوجه می شوند که در یک وبلاگ چندین مقاله با محتوای مشابه منتشر شده است. در چنین مواردی بهترین کار این است که مقاله ها با هم ادغام شوند. ادغام کردن محتوا های مشابه کیفیت مقاله را افزایش می دهد. هنگامی که شما تصمیم به ادغام چندین مقاله می گیرد، این امکان وجود دارد که شما به راحتی محتوای خود را مطابق با نیاز مخاطبان به روزرسانی کنید.

فراموش نکنید که ادغام محتوا به مراتب ساده تر از تولید محتوای جدید می باشد. ادغام محتوا می تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شود.

تکنیک های بروز رسانی محتوا

تکنیک های بروزرسانی محتوا

هنگامی کاربران وارد وب سایت شما می شوند، در صورتی که با محتوای قدیمی رو به رو شوند، وب سایت شما را ترک خواهند کرد و در نتیجه رنک و ترافیک وب سایت شما کاهش خواهد یافت.

نیاز است تا در هنگام بروز رسانی محتوا به تکنیک های زیر توجه کنید:

  • بروزرسانی کلمات کلیدی

با گذشت زمان ممکن است که کلمات کلیدی موجود در یک مقاله تغییر کند. این تغییرات باید در بازه های زمانی مشخص در نظر گرفته و تغییرات اعمال شود.

  • افزودن بخش های جدید به محتوا

از نگاه گوگل محتوایی که دارای اطلاعات جدید و به روز  باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پس نیاز تا مقاله های خود را با اضافه کردن بخش های جدید بروز رسانی کنید.

  • ایجاد یک لیست از محتوای قدیمی

برای این کار می توان از حساب گوگل آنالیتیکس استفاده کرد. با شناسایی URL های قدیمی می توانید یک لیست از محتوا های قدیمی تهیه کنید و طبق زمانبندی آن ها را بروز رسانی کنید.

  • بهبود لینک سازی داخلی

پس از بروزرسانی محتوا، می توانید از لینک سازی داخلی برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده کنید. قرار دادن لینک محتوای قدیمی در محتوای جدید، ترفند بسیار خوب و موثری برای جذب بازدید می باشد.