برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

با وظایف مدیران وب سایت آشنا شوید!

یکی از چیزهایی که این روزها کمک می کند تا انواع کسب و کار بتوانند خود را به جامعه هدف معرفی کنند، راه اندازی و ساخت یک وب سایت است. شاید به جرأت بتوان گفت که وب سایت مهم ترین بخش از فعالیت های مجازی برای یک کسب و کار است. به همین دلیل نیاز است تا مدیریت و راه اندازی آن را در اولویت فعالیت های خود قرار دهید. اگر می خواهید با وظایف مدیران وب سایت آشنا شوید، با بازاریز همراه باشید در این مقاله به بررسی وظایف مدیران سایت خواهیم پرداخت.

یکی از مشاغلی که این روزها شکل گرفته است، مدیریت و فعالیت شبکه های اجتماعی است، که به نوعی با پشتیبانی و تولید محتوا در ارتباط است.

به عنوان مثال مدیران شبکه­ های اجتماعی مانند اینستاگرام وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارند. همچنین مدیران شبکه های اجتماعی باید به سوالاتی که از طرف دنبال کنندگان و کاربران مطرح می شود نیز پاسخ دهند.

مدیران سایت هم تقریبا چنین وظایفی دارند، اما کار آن ها کمی تفاوت از مدیران شبکه های اجتماعی است.

با وظایف مدیران وب سایت آشنا شوید!

با وظایف مدیران وب سایت آشنا شوید

اگر می خواهید به عنوان یک مدیر وب سایت فعالیت کنید، و یا اینکه قصد دارید تا یک مدیر برای وب سایت خود استخدام کنید، نیاز است تا با وظایف آن ها آشنا شوید، که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • آشنایی با دنیای وب

برخلاف مدیران شبکه های اجتماعی که ممکن که معمولا افرادی عادی هستند و تخصص حرفه ای در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی ندارند، مدیران وب سایت نیاز دارند تا با دنیای وب آشنا باشند، و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشند. به نوعی نیاز است تا مدیران سایت با اصول اولیه طراحی و ساخت سایت آشنا باشند.

  • آشنایی با سئو

سئو (SEO)  یا بهینه سازی موتورهای جستجو یکی دیگر از چیزهایی است که مدیران سایت حتی در حد خیلی مختصر، باید با آن آشنا باشند. درواقع سئو همان چیزی است که به کسب و کارهای مختلف کمک می کند تا در فضای مجازی و اینترنت بتوانند خود را معرفی کنند. یک مدیر سایت باید بداند که چگونه  می توان محتوای یک وب سایت را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل به کاربران معرفی کنید.

  • تولید و انتشار محتوا

گاهی نیاز است تا مدیران سایت خودشان به تولید محتوا بپردازند. (که البته این مورد نیاز به توافق دارد) همانطور که می دانید محتوا یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند هم بر روی سئو تاثیرگذار باشد، و هم با جذب مخاطب و مشتری به سمت وب سایت، ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند.

مدیران سایت باید به این مورد توجه داشته باشند که نیاز است تا یک تقویم محتوایی برای خود تهیه کنند و بر طبق آن محتوا را منتشر کنند.

با وظایف مدیران وب سایت آشنا شوید!

  • بروزرسانی وب سایت

مدیران سایت باید بدانند که یکی از مهم ترین وظایف آن ها این است که وب سایت را کاملا به روز نگهدارند. بروزرسانی وب سایت یکی از موارد بسیار مهم و حیاتی برای وب سایت است زیرا گاهی ممکن است در صورت عدم بروزرسانی سایت، اطلاعات موجود بر روی آن هک شود و یا به طور کلی از بین برود.  به همین دلیل نیاز است تا محتوا و افزونه های سایت توسط مدیران بروزرسانی شود.

  • پشتیبانی

گاهی نیز ممکن است که مدیران سایت وظیفه پشتیبانی را هم به عهده بگیرند. به عنوان مثال ممکن است مدیران سایت به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط باشند، و به سوالات آن ها پاسخ دهند. در چنین شرایطی نیاز است تا اطلاعات کامل و جامعی در مورد زمینه فعالیت و نوع کسب و کا در اختیار مدیران سایت قرار گرفته شود.

جمع بندی

همانطور که متوجه شدید وظایف مدیران سایت کمی با مدیران شبکه های اجتماعی متفاوت است و نیاز است تا تخصص بیشتری داشته باشند. اگر قصد دارید تا به عنوان یک مدیر سایت فعالیت داشته باشید، حتما مهارت های مورد نیاز را در خود تقویت کنید.