برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

با رعایت چند نکته در نوشتن توضیح محصول فروش خود را افزایش دهیم

این روزها بسیاری از کسب و کارهای برای توسعه فعالیت های خود اقدام به راه اندازی وب سایت می کنند تا هم بتوانند از طریق آن کسب و کار خود را معرفی کنند و هم بتوانند فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند. آمارها نشان می دهد که داشتن یک فروشگاه اینترنتی گاهی می تواند فروش را تا بیش از دو برابر افزایش دهد. اما باید به این نکته دقت داشته باشید که داشتن فروشگاه به تنهایی کافی نیست و شما باید به نکات دیگری مانند نوشتن توضیحات برای محصول توجه داشته باشید. با بازاریز همراه باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه با رعایت چند نکته در نوشتن توضیح محصول فروش خود را افزایش دهیم.

همانطور که گفته شد برای رسیدن به فروش بیشتر داشتن یک فروشگاه کافی نیست و نیاز است تا به موارد دیگری از جمله نوشتن توضیحات برای محصول توجه داشته باشید.

با رعایت چند نکته در نوشتن توضیح محصول فروش خود را افزایش دهیم

برای نوشتن توضیحات محصول در وب سایت باید به چه نکاتی توجه داشت؟

احتمالا در وب سایت های فروشگاهی مانند دیجیکالا دیده اید که هر محصول به  چه صورت معرفی می شود. شما نیز برای اینکه بتوانید فروش خود را با توجه به توضیحات محصول افزایش دهید نیاز خواهید داشت تا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • انتخاب تصویر مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که برای اضافه کردن توضیحات به محصول باید به آن توجه داشت، انتخاب یک تصویر مناسب است. دقت داشته باشید که تصاویر باید منحصر به فرد باشند، تصاویر کپی شده می توانند تاثیرات منفی در رفتار مشتری ایجاد کنند. همچین توصیه می شود تا برای تقویت سئو نیز نام تصاویر را، به نامی مرتبط با محصولات تغییر دهید. نام محصول می تواند در نمایش محصولات شما، در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد.

  • نوشتن طلاعات کامل

هر محصول با توجه به نوع خودش می تواند دارای ویژگی هایی باشد که مشتریان تمایل دارند تا آن ها را بدانند، و بتوانند محصول شما را با دیگر فروشندگان مقایسه کنند. نوشتن اطلاعات دقیقی مانند ابعاد، وزن یا مواد به کار رفته در ساخت آن چیزهایی هستند که حتما باید در توضیحات محصول به آن ها اشاره شود. همچنین نیاز است تا مشتریان به اطلاعاتی مانند رنگ، سایز، طرح، و تعداد موجود در انبار ، دسترسی داشته باشند.

  • نمایش محصولات مشابه

همانطور که در بسیاری از وب سایت های فروشگاهی دیده اید، زمانی که شما یک محصول را انتخاب می کنید، بخشی به شما نمایش داده می شود با عنوان محصولات مشابه. محصولات مشابه می تواند به مشتریان کمک کند تا تنوع محصولات شما را ببیند و گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشند. نمایش محصولات مشابه یکی از مواردی است که می تواند باعث افزایش فروش شما شود.

  • نمایش وضعیت حمل و نقل

نمایش وضعیت حمل و نقل برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال برخی از کسب و کارها حمل و نقل را به صورت رایگان انجام می دهند، و زمانی که مشتری ببیند که هزینه ای برای حمل و نقل پرداخت نمی کند، ترغیب به خرید بیشتر، از فروشگاه شما می شود. پس توجه داشته باشید که حتما وضعیت و شرایط حمل و نقل را در بخش توضیحات محصول اضافه کنید.

  • نمایش نظر سایر کاربران

یکی از مواردی که می تواند باعث افزایش خرید شما شود، نمایش نظر مشتریان قبلی است که می تواند مشتریان فعلی را تحت تاثیر قرار دهد. اینکه کاربران ببینند که مشتریان قبلی از خرید های خود رضایت داشته اند، بدون شک آن ها را نیز تشویق به خرید خواهد کرد.

با رعایت چند نکته در نوشتن توضیح محصول فروش خود را افزایش دهیم

بیشتر بخوانید:

بازار هدف چیست و چگونه بازار هدف خود را پیدا کنیم؟

جمع بندی

حتما به این نکته توجه داشته باشید که راه اندازی یک وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی به تنهایی نمی تواند برای شما کسب درآمد کند. نوشتن و کامل کردن توضیحات محصول، شاید در نگاه اول خیلی مهم نباشد. اما باید به توضیحات توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این توضیحات محصول است که می تواند یک مشتری را ترغیب و تشویق به خرید کند.