برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی را حتما بارها در برخی از وب سایت ها دیده اید. شما برای اینکه بتوانید اعتماد مشتریان را در فضای مجازی و اینترنتی جلب کنید به اینماد نیاز دارید. توجه داشته باشید که شما با ترفند های مختلفی می توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید، اما اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، برای ایجاد حس اعتماد بیشتر در مشتریان حتما به اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک نیاز خواهید داشت. در ادامه به شما خواهیم گفت اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟ و چه مزیت هایی دارد.

با بازاریز همراه باشید.

اینماد چیست؟

اینماد درواقع یک ابزار برای جلب اعتماد و رضایت مشتریان است که فروشگاه های اینترنتی به آن نیاز دارند. همانطور که می دانید وب سایت و فروشگاه های اینترنتی بر بستر اینترنت و فضای مجازی قرار دارند. همین اتفاق باعث ایجاد بسیاری از جرائم رایانه ای و کلاه برداری می شود. به همین دلیل قوانین خاصی برای فعالان و فروشندگان مجازی شکل گرفت که از ایجاد تخلفات اینترنتی جلوگیری شود. اینماد در واقع یک مجوز برای فروشندگان اینترنتی است. این مجوز باعث می شود تا مشتریان با خیال آسوده خریدهای خود را انجام دهند. همچنین در وجود تخلف در فروشگاه اینترنتی به سادگی قابل پیگیری هستند.

کدام فروشگاه ها یا شرکت ها باید اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنند؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک بیشتر توسط وب سایت های B2C که می خواهند محصولات و خدمات خود را به مشتریان بفروشند مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که هر وب سایت فروشگاهی که نیاز به استفاده از درگاه بانکی دارد، باید اقدام به ثبت اینما یا نماد اعتماد الکترونیک کند. باید توجه داشته باشید که ترکنش هایی که در وب سایت انجام می شود باید دارای مجوز باشد.

برای دریافت اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی باید چه کرد؟

برای دریافت اینماد باید به وب سایت enamad.ir مراجعه کرد که تنها منبع رسمی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک است. مراحل دریافت اینماد به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود. و شما می توانید بدون مراجعه حضوری مراحل دریافت را انجام دهید. توجه داشته باشید که برای داشتن درگاه بانکی در وب سایت خود حتما باید از نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنید.

اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

آیا برای دریافت اینماد حتما باید شرکت یا مکان ثابت داشت؟

اینماد برای کسب و کارهای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اینماد برای بیشتر برای شرکت هایی صادر می شود که ثبت شده باشند و مجوز رسمی برای فعالیت دارند.

چه اطلاعاتی اینماد از شما می خواهد؟

هنگامی که شما بخواهید در وب سایت اینماد ثبت نام کنید، در مرحله ی اول باید شخصیت حقیقی و حقوقی شما مشخص شود. و پس از آن باید اطلاعات مورد نظر را وارد کنید. به عنوان مثال اگر شما یک شخص حقیقی باشید تنها نیاز است که اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، آدرس، کد ملی،کد پستی و … را وارد کنید. و اگر که به عنوان یک شخصیت حقوقی تصمیم به گرفتن اینماد برای فروشگاه اینترنتی خود دارید، باید علاوه بر اطلاعات شخصی، اطلاعات شرکت، از جمله اعضای هیات مدیره را وارد کنید. توصیه می شود اگر که به عنوان شخص حقوقی تصمیم به فعالیت دارید، حتما برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک از وب سایت اینماد اقدام کنید.

چند نوع اینماد وجود دارد؟

دو نوع اینماد وجود تک ستاره و دو ستاره. حالت تک ستاره که رایج ترین نوع نماد اعتماد الکترونیک است به وب سایت فروشگاهی اختصاص داده می شود، که پس از بررسی مدارک می توانند آن را دریافت کنند.

حالت دو ستاره، تنها به وب سایت هایی اختصاص داده می شود که گواهی نامه SSL در کلیه صفحات وب سایت نصب شده باشد.

بیشتر بخوانید:

چگونه در صنعت مد ثروتمند شویم؟

مزیت های داشتن اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

  • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات و خدمات شما
  • دریافت درگاه بانکی برای انجام تراکنش های بانکی
  • معتبر شدن وب سایت شما و افزایش فروش
  • افزایش میزان امنیت وب سایت و خرید برای مشتریان
  • امکان افزایش همکاری با سایر شرکت ها
  • حفاظت از حریم شخصی کاربران