برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

انواع لینک بیلدینگ (link building)

لینک بیلدینگ (link building) یکی از عوامل موثر بر سئوی وب سایت است. لینک بیلدینگ به شما کمک خواهد کرد که ترافیک وب سایت را افزایش دهید. در این مقاله شما با انواع لینک بیلدینگ آشنا خواهید شد.

با بازاریز همراه باشید.

همانطور که می دانید لینک بیلدینگ ها برای موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارند. در واقع اگر شما از بک لینک های بی کیفیت برای وب سایت خود استفاده کنید، گوگل مجازات سختی برای وب سایت شما در نظر خواهد گرفت. اما در مقابل، اگر که شما اقدام به دریافت بک لینک های معتبر کنید، گوگل برای شما جایگاه ویژه ای در نظر خواهد گرفت. گفته می شود که با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل وب سایت هایی را که اقدام به ساخت بک لینک، خارج از چارچوب قوانین می کنند، به شدت مجازات خواهد کرد.

انواع لینک بیلدینگ

انواع لینک بیلدینگ

  • لینک های طبیعی

لینک های طبیعی همان لینک هایی هستند که، شما برای گرفتن آن ها هیچ تلاشی نکرده اید. وب سایت هایی هستند که بدون اطلاع و درخواست شما، لینک هایی را به سمت وب سایت شما داده اند. برای اینکه بتوانید لینک طبیعی دریافت کنید، نیاز است تا محتوایی ارزشمند تولید کنید. محتوایی که برای سایر وب سایت ها این ارزش را داشته باشد که، لینک محتوای شما را در وب سایت خود قرار دهند. لینک های طبیعی همان لینک بیلدینگ هایی هستند که از نگاه گوگل بسیار ارزشمند هستند.

  • توسعه دستی لینک

توسعه دستی لینک، شامل همان فعالیت هایی است که متخصصین سئو اقدام به انجام آن می کنند. در توسعه دستی لینک، سئو کار از وب سایت های دیگر درخواست می کند که، لینک محتوای شما را منتشر کنند. اما باید دقت داشته باشید که وب سایت هایی را برای انتشار محتوا انتخاب کنید، از نظر حیطه ی فعالیت، به شما شباهت داشته باشند. در صورتی که از وب سایت های غیر مرتبط لینک دریافت کنید، بازدیدکننده سردرگم می شود. و ممکن است که بازخورد مورد نظر خود را نتوانید دریافت کنید.

  • لینک هایی که خودتان می سازید

برخی از افراد برای ایجاد لینک بیشتر، اقدام به ثبت لینک در برخی قسمت های وب سایت می کردند. به عنوان مثال در قسمت ثبت دیدگاه، لینک وب سایت خود را ثبت می کردند. اما با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن، این لینک ها بی ارزش شناخته شدند. زیر از نگاه گوگل این فعالیت یک سئوی کلاه سیاه می باشد. توصیه می شود برای اینکه سئوی وب سایت آسیب نبیند، از ساخت لینک های دستی خودداری کنید.

لینک ها برای موتورهای جستجو چه معنایی دارند؟

 

لینک ها برای موتورهای جستجو چه معنایی دارند؟

موتورهای جستجو از لینک ها به دو روش استفاده می کنند.

  • برای پیدا کردن وب سایت ها و صفحات جدید
  • برای تصمیم گیری در مورد رتبه ی وب سایت

زمانی که موتورهای جستجو یک وب سایت را شناسایی می کنند، محتوای آن را ایندکس می کنند. در همان لحظه موتور جستجو می تواند تصمیم بگیرد که آیا محتوای وب سایت چه ارزشی برای رتبه بندی دارد. موتورهای جستجو قادر هستند تا تمام محتوای وب سایت شما را بررسی کنند. در صورتی که محتوا مورد تایید باشد و لینک های مناسب و با کیفیتی در صفحه وجود داشته باشد، گوگل می تواند جایگاه خوبی برای محتوای شما در نظر بگیرد.

لینک بیلدینگ چگونه می تواند بر کسب و کار شما تاثیر بگذارد؟

هدف از بهبود وضعیت سئو، معرفی یک کسب و کار در فضای مجازی است. لینک بیلدینگ، یکی از عوامل موثر بر موفقیت سئو می باشد. هنگامی که شما بتوانید از وب سایت های معتبر بک لینک دریافت کنید، بدون هیچ تردیدی وضعیت کسب و کار شما بهبود می یابد. زیرا محصول و یا وب سایت شما از طریق سایر وب سایت ها معرفی شده است.

بیشتر بخوانبد:

۷ فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال ۲۰۲۰

جمع بندی

گاهی برای بهبود وضعیت بک لینک، می توانید رقبای خود را پیدا کنید و از آن ها بخواهید تا لینک محتوای خود را با هم تبادل کنید. این یکی از راهکارهای مفید و کم هزینه برای گرفتن بک لینک می باشد.