برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

افزایش محبوبیت و افزایش بک لینک

همانطور که می دانید موتورهای جستجو لینک‌ها را به عنوان یکی از معیارهای سنجش ارزش و اهمیت وب سایت در نظر می گیرند . همچنین  با ارائه الگوریتم‌های مختلف توسط موتورهای جستجو، مانند کیفیت و تعداد بک لینک ها را مورد بررسی قرار دهند. در این مقاله قصد داریم تا افزایش محبوبیت و افزایش بک لینک را مورد بررسی قرار دهیم.

با بازاریز همراه باشید.

چگونگی ارزیابی لینک‌ها توسط موتورهای جستجو

برای اینکه بک لینک ها توسط الگوریتم های موتورهای جستجو مورد بررسی قرار بگیرند، فاکتورهای متعددی وجود دارد، که شامل موارد زیر است:

  • محبوبیت جهانی

توجه داشته باشید که هرچقدر وب سایت شما در جهان مطرح باشد، محبوبیت بیشتری کسب خواهد کرد. در نتیجه بک لینک های بیشتری دریافت خواهد کرد. به عنوان مثال یک وب سایت مانند ویکی‌پدیا که چندین هزار وب سایت به آن لینک داده‌ اند، که باعث افزایش محبوبیت و ارزش آن شده اند. به همین دلیل شما برای رسیدن به محبوبیت نیاز به گرفتن لینک از رقبا و یا همکاران خود دارید.

  • محبوبیت در یک حوزه خاص

اگر زمینه فعالیت شما به صورت تخصصی است، باید تلاش کنید که به جای گرفتن لینک از وب سایت های غیر تخصصی و عمومی، از وب سایت های مرتبط و تخصصی استفاده کنید. لینکی که شما از وب سایت های مرتبط با حوزه فعالیت خود دریافت می کنید، برای موتورهای جستجو بسیار با ارزش خواهد بود.

  • متن لینک (Anchor Text)

یکی از ابزارهای نشانه گذاری قدرتمند که موتورهای جستجو از آن برای رتبه بندی وب سایت استفاده می کنند، متن لینک (Anchor Text) است. این ابزار می تواند کلیدواژهای خاصی را در اولویت بررسی قرار دهد. الگوریتم های موتورهای جستجو مانند گوگل می توانند متن لینک را مورد بررسی قرار دهند.

  • رتبه قابل اعتماد

می دانید که این روزها فضای اینترنت پر از فعالیت های اسپم برای گرفتن رتبه است. تحقیقات نشان می دهد حدود ۶۰ درصد از صفحات اینترنتی را اسپم ها تشکیل می دهند. موتورهای جستجو برای دور نگه داشتن کاربران از این صفحات، از الگوریتم ها و سیستم ‌های خاصی برای ارزیابی این صفحات بر اساس بک لینک های دریافتی در نظر گرفته اند. لینک هایی که از دامنه های مختلف گرفته می شوند، می توانند به بهبود وضعیت سئوی وب سایت کمک کنند. وب سایت ‌های سازمان های دولتی و دانشگاه ها می توانند بک لینک های بسیار زیادی را از دامنه های مختلف دریافت کنند.

  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موتورهای جستجو از جمله گوگل این قابلیت را دارند که وب سایت هایی را که محتوای آن ها در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند را شناسایی کنند. و پس از شناسایی، امتیاز های خاصی را برای آن ها در نظر بگیرند. که این امتیاز ها شامل افزایش رتبه و بازدید وب سایت خواهد بود.

چگونگی ارزیابی لینک‌ها توسط موتورهای جستجو

بک لینک سازی

لینک و بک لینک سازی مهم ترین بخش از سئو است که شامل موارد زیر است:

  • بک لینک های طبیعی

بک لینک های طبیعی همان لینک هایی هستند که به صورت طبیعی و با توجه به ارزش وب سایت شما به آن داده شده است. و در واقع شما برای گرفتن آن ها هیچ تلاشی نکرده اید. این لینک برای موتورهای جستجو بسیار با ارزش هستند.

  • ساخت بک لینک به صورت دستی

در روش ساخت بک لینک به صورت دستی، متخصصین سئو با ارسال ایمیل به وبلاگ ‌نویس‌ها، و یا دنبال کنندگان، اقدام به گرفتن بک لینک می کنند. وبلاگ نویس با قرار دادن لینک وب سایت شما در وبلاگ خود، می تواند به صورت دستی به شما بک لینک دهد.

  • ساخت بک لینک بدون برقراری ارتباط با دیگران

امروزه وب سایت های زیادی وجود دارند که به همه کاربران‌ این امکان را می دهند تا برای خود در بخش کامنت‌ وبلاگ‌ها  لینک ایجاد کنند. اما باید بدانید که این نوع لینک‌ ها از نظر موتورهای جستجو بسیار هم ارزش هستند. اما در برخی از موارد به آن ها نیاز خواهیم داشت. توصیه می شود که در استفاده از این لینک ها زیاده روی نکنید. زیرا بسیاری از این لینک ها توسط موتورهای جستجو اسپم تشخیص داده می شوند.

بک لینک سازی

بیشتر بخوانید:

چه عواملی می تواند بر بهبود سئو (SEO) موثر باشند؟

جمع بندی

فعالیت‌ هایی که به  ساخت لینک کمک می کنند، بستگی به وب سایتی دارد که با آن کار می ‌کنید در ابتدا نیاز است تا با جستجوی کلیدواژه های مرتبط با فعالیت خود، وب سایت های مشابه و مرتبط را شناسایی کنید. و برای گرفتن لینک اقدام به برقراری ارتباط با آن ها کنید.