برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اسکیما چیست و چگونه با آن سایتمان را نشانه گذاری کنیم؟

هرگاه که شما یک وب سایت جدید طراحی می کنید، برای یک موتور جستجو مانند گوگل ناشناخته است. گوگل برای اینکه بتواند محتوای وب سایت شما را در خود ذخیره کند، نیاز دارد تا نشانه هایی از آن را شناسایی کند. اسکیما یک نشانه گذاری برای وب سایت است. در این مقاله به شما خواهیم گفت اسکیما چیست و چگونه با آن سایتمان را نشانه گذاری کنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

همانطور که می دانید یک موتور جستجوگر مانند گوگل برای شناسایی وب سایت شما و نمایش محتوای آن در نتایج جستجو، نیاز دارد تا بخش مهمی از آن را در خود ذخیره کند و در مواقع لزوم یعنی هنگام سرچ کاربران ، آن را نمایش دهد. اگر با انواع سئو از جمله سئوی داخلی سایت یا On site SEO آشنا باشید می دانید که استفاده از انواع تگ Hو تگ Alt بخشی از فعالیت های مورد نیاز در سئوی داخلی هستند. اسکیما هم نیز بخشی از سئوی داخلی است. شما با استفاده ازکدهای اسکیما می توانید به گوگل بگویید که شما یک صفحه از وب سایت خود را با یک کلمه ی خاص نشانه گذاری گرده اید.

نشانه گذاری اسکیما یا Schema Markup چیست؟

استفاده از کدهای اسکیما چه فایده ای دارد؟

تصور کنید که می خواهید یک مطلب را در گوگل سرچ کنید. نتایج اولیه که در سرچ نمایش داده می شود، از مهم ترین و مرتبط ترین محتوا و مقاله هایی است که در اینترنت منتشر شده است. در واقع کد های اسکیما به شما در ارائه دقیق و جستجوی محتوای مرتبط و با ارزش کمک می کند. نشانه گذاری ها ممکن است یک کلمه ی کلیدی باشند.

در چه بخش هایی از وب سایت می توان از اسکیما استفاده کرد؟

نویسنده

تصاویر

آخرین ویرایش

تاریخ انتشار

عنوان صفحه

فرمت صفحه

این ها مواردی هستند که به در هنگام استفاده از اسکیما کمک خواهند کرد.

Schema.org چیست و چه کمکی می کند؟

در این وب سایت استاندارهایی برای نشانه گذاری معرفی شده است. این استانداردها همان معیارهایی هستند که موتورهای جستجو برای نشانه گذاری محتوا از آن استفاده می کنند. این معیار ها در رتبه بندی وب سایت در نتایج جستجو تاثیر خواهند داشت.

Schema.org چیست و چه کمکی می کند؟

چگونه از کدهای اسکیما در ساختمان محتوا استفاده کنیم؟

روش های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید از کد های اسکیما در محتوای وب سایت استفاده کنیم.

  • استفاده از میکرودیتا

میکرودیتا ها متن های کوتاهی هستند که در تگ های خاصی، با هدف نشانه گذری استفاده می شوند. اصولا میکرودیتا هایی که در اسکیما استفاده می شوند، در سه تگ قرار میگیرند. به همین دلیل است که میکرودیتا ها در موفقیت سئوی یک وب سایت بسیار اهمیت دارند. هنگامی که می خواهید میکرودیتا را بررسی کنید نیاز است تا به متن کوتاهی که قرار است به عنوان میکرودیتا انتخاب شود توجه داشته باشید.میکرودیتا می تواند یک کلمه کلیدی چند حرفی باشد.

  • استفاده از روش JSON-LD

این روش به شما کمک می کند تا بتوانید با استفاده از فرمت Schema .org به ساختار محتوای خود نظم دهید. موتورهای جستجو محتوایی را که ساختار منظم و هدفمند داشته باشند را با سرعت و دقت بیشتری بررسی می کنند. هنگامی که شما محتوایی برای وب سایت خود تولید می کنید، به ساختار آن دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

چه عواملی می تواند بر بهبود سئو (SEO) موثر باشند؟

جمع بندی

کدهای اسکیما به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید محتوایی کاملا اصولی و منظم تولید کنید، که برای برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل با با ارزش باشد. توصیه می شود هنگامی که شما قصد دارید تا سئوی داخلی وب سایت خود را تقویت کنید، در کنار استفاده از ابزارهای رایج در سئوی داخلی، از کد های اسکیما به خوبی استفاده کنید.