برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورتOrganic چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان و یا ارگانیک به روشی گفته می شود که با تغییر شیوه ی فعالیت و حضور در فضای مجازی و آنلاین، بتوان توجه مخاطبان را به سمت خود جذب کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورت Organic  چیست.

با بازاریز همراه باشید.

کیفیت ترافیک

راه های بسیاری وجود دارد که باعث افزایش بازدید و ترافیک وب سایت خواهد شد. اما اینکه بازدید کننده از چه مسیری وارد وب سایت شود و چه مدت زمان در وب سایت حضور داشته باشد، بسیار نکته مهمی است. برای مثال ممکن است برخی از افراد با استفاده از کلمات کلیدی و عناوین پر بازدید، بازدید کنندگان را به سمت وب سایت جذب کنند. اما هنگامی که بازدید کننده با محتوای بی ربط مواجه شود، به سرعت وب سایت را ترک خواهد کرد. اما هنگامی که بازدید کننده با محتوای مورد نظر خود رو به رو شود، مدت زمان حضورش در وب سایت افزایش پیدا می کند. باید توجه داشته باشید که جذب ترافیک باید با کیفیت باشد.

انواع استراتژی رایگان دیجیتال مارکتینگ

انواع استراتژی رایگان دیجیتال مارکتینگ

استراتژی رایگان دیجیتال مارکتینگ شامل SEO و ASO است.

SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو

ASO یا بهینه سازی صفحه ی اپلیکیشن ها در مارکت ها

سئو (SEO) چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، فرآیندی است که طی آن از طریق موتورهای جستجو بازدید و ترافیک وب سایت افزایش پیدا می کند. در واقع سئو به شما کمک می کند تا با استفاده از ترفتند هایی که بکار گرفته می شود، بازدید وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو افزایش می یابد. سئو می تواند شامل، استفاده از کد های بهینه، تولید محتوا بر اساس اصول بهینه سازی، استخراج کلمات کلیدی و لینک سازی باشد.

بهینه سازی صفحه اپلیکیشن در مارکت (SEO) چیست؟

 ASO فرآیندی است که باعث دیده شدن انواع اپلیکیشن می شود. مانند اپلیکیشن های Android, iphone و…

در واقع این فرآیند با در نظر گرفتن کلمات کلیدی که در مارکت ها جستجو می شوند، برنامه های مورد نظر را نمایش می دهند. در نتیجه هر اپلیکیشنی که در بالای نتایج جستجو شده قرار داشته باشد، نصب بیشتری خواهد داشت. درست مانند سئو که باعث افزایش رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو می شود، ASO نیز به افزایش رتبه ی اپلیکیشن ها در مارکت هایی مانند App Store کمک می کند. با اینکه بسیاری از افراد از طریق موتور های جستجو به دنبال اپلیکیشن های مورد نظر خود هستند، اما حدود ۶۷ درصد از افراد نیز از طریق مارکت هایی مانند App Store برنامه های مورد نظر خود را دانلود و نصب می کنند.

جذب ترافیک با ستفاده از ایمیل مارکتینگ

یکی از راهکار های رایگان در افزایش ترافیک وب سایت، استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ است. ایمیل مارکتینگ یک ابزار رایگان و بسیار موثر در بازاریابی دیجیتال و افزایش ترافیک وب سایت است. ایمیل مارکتینگ به راحتی می تواند سبب جلب اعتماد مخاطبان شود.

جذب ترافیک با ستفاده از ایمیل مارکتینگ

بیشتر بخوانید: فرکانس ارسال ایمیل

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورت غیر رایگان چیست؟

با توجه رقابت بسیار بالا و زمان بر بودن استراتژی دیجیتال مارکتینگ رایگان، برخی از افراد و کسب و کارها اقدام استفاده از استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورت غیر رایگان می کنند.

اهداف بازاریابی غیر رایگان شامل موارد زیر است:

آگاهی بخشی در مورد برند یا محصول

ایجاد تبلیغات هدفمند و منحصربه فرد برای کاربران

انتخاب کانال های بازاریابی رایگان

هر کسب و کار بسته به نوع فعالیت خود نیاز به حضور در شبکه ها یا کانال های متناسب با خود را دارند. به عنوان مثال کسب و کارهای B2B برای فعالیت های بازاریابی خود به صورت رایگان نیاز دارند تا شبکه های متناسب با کسب و کارهای  B2Bعضو شوند و فعالیت های خود را انجام دهند.