برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۸ اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی (social media)

شاید تاکنون بسیاری از کسب و کارها را دیده باشید که به دلیل انجام فعالیت های اشتباه در شبکه های اجتماعی، موفق نشده اند تا به نتایج مورد نظر دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا ۸ اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهیم.

با بازاریز همراه باشید.

امروزه هر کسب و کاری برای معرفی خود به بازار اقدام به عضویت در شبکه های اجتماعی (social media)مختلف می کند. اما برای دریافت بازخورد مناسب باید از انجام برخی از اشتباهات خودداری کرد :

اقدام به عضویت در تمام شبکه های اجتماعی

هنگامی که شما تصمیم می گیرید تا کسب و کار خود را از طریق شبکه های اجتماعی معرفی کنید، نیاز است تا تحلیل درست و کاملی از شیوه ی فعالیت خود تهیه کنید. و با توجه به همان تحلیل شبکه اجتماعی مرتبط و مناسب با کسب و کار خود را پیدا کنید. نکته ی مهمی که باید به آن شاره کنیم این است که عضویت در تمام شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان نمی تواند باعث جذب مخاطب به سمت کسب و کار شما شود. برای مثال یک کسب و کار  B2B اگر در یک رسانه مانند لینکدین عضو شود می تواند بازخورد بیشتری نسب به عضویت در اینستاگرام دریافت کند.

بیشتر بخوانید: مهارت های مورد نیاز برای شروع دیجیتال مارکتینگ

تقلید از رقبا

بسیاری از کسب و کارها برای عضویت در شبکه های اجتماعی به رقبای خود توجه می کنند. اینکه رقبای ما در چه رسانه هایی عضو هستند. پس ما هم باید در آن ها عضو شویم. باید توجه داشته باشید که این کار اشتباه بزرگی است که می تواند آسیب های بسیاری جدی به کسب و کار شما وارد کند.

انتشار محتوا در مکانی نامناسب

پیش از انتشار هرگونه محتوا در شبکه ای باید به این نکته توجه داشته باشید که هر شبکه ی اجتماعی استراتژی خاص خود را دارد. برای مثال یک شبکه مانند اینستاگرام نمی تواند برای انتشار محتوای متنی مناسب باشد. پس دقت داشته باشید که چه مکانی برای انتشار محتوای شما مناسب می باشد.

جذب فالوئر فیک

جذب فالوئر فیک در آغاز فعالیت

باید بدانید که هر صفحه ای که در شبکه های اجتماعی ساخته می شود در همان ابتدای فعالیت نمی تواند فالوئر جذب کند. این اتفاق کمی زمانبر می باشد. متاسفانه بسیاری از افراد و کسب و کارها در  همان ابتدا اقدام به جذب فالوئر فیک می کنند. به صفحه خود باید فرصت دهید تا با انتشار محتوای مناسب، مخاطبان خاص به سمت پیج شما جذب شوند.

بیشتر بخوانید: بهینه سازی شبکه های اجتماعی در بازاریابی محتوایی

جذب فالوئر فیک پس از چند ماه فعالیت

در برخی از کسب و کارها این مورد دیده می شود که پس از چند ماه فعالیت در رسانه اجتماعی، تصمیم به جذب فالوئر فیک می گیرند. این مورد هم مانند مورد قبل می تواند به کسب و کار آسیب های بسیاری وارد کند. با این تفاوت که شاید در این مرحله بازخوردهای مثبتی که در نتیجه ی فعالیت های چند ماه دریافت شده است، از بین برود.

خریدن یک پیج با فالوئر

گاهی برخی از افراد و کسب و کارها اقدام به خرید یک صفحه در شبکه های اجتماعی می کنند. با این تصور که سرعت بازاریابی خود را افزایش می دهند. اما باید بدانید که فالوئر هایی که در این شبکه ها وجود دارند، در واقع برای شما فالوئر فیک می باشند. در موارد این چنینی بسیار دیده می شود که پس از گذشت زمان کوتاهی ریزش شدید فالوئر وجود دارد.

شبکه های اجتماعی

فعالیت بیش از حد در شبکه های اجتماعی

بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت خود را افزایش دهند، بازخورد بیشتری دریافت می کنند اما این یک تصور اشتباه است.

فعالیت در شبکه های اجتماعی احتیاج به برنامه ی زمانبندی دارد.

توقف فعالیت در رسانه های اجتماعی

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که پس از گذشت مدتی با تصور اینکه مخاطبان هدف را جذب کردند، فعالیت های خود را در رسانه ها متوقف می کنند. باید دقت داشته باشید که هر کسب و کاری تا هر زمان که فعالیت می کند، نیازمند توجه مخاطبان می باشد.

فعالیت های منظم و مستمر می تواند باعث جلب اعتماد و توجه همیشگی در مخاطبان شود.