برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۵ راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها

این روزها بازار کسب و کارهای نوپا و یا همان استارتاپ ها (STARTUP) بسیار داغ است. در نگاه نخست ممکن است این تصور وجود داشته باشد که راه ندازی یک کسب و کار، کار بسیار جذابی است. اما باید این را بدانید که استارتاپ ها در مسیر رشد خود با چالش های بسیار زیادی رو به رو هستند. یکی از مهم ترین و سخت ترین چالش هایی که استارتاپ ها با آن مواجه می شوند، مدیریت هزینه هاست. کسب و کارهای نوپا باید به این نکته توجه داشته باشند که کاهش هزینه ها را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند. با بازاریز همراه باشید در این مقاله ۵ راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به طور کلی تمام کسب و کارهای نوپا در ابتدای آغاز فعالیت های خود با مشکلات مالی مواجه خواهند شد. به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که ممکن است هزینه های خود را کاهش دهند.

5 راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها

۵ راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها

اگر می خواهید هزینه های استارتاپ خود را کاهش دهید، نیاز است تا راهکارهای زیر را در نظر داشته باشید.

  • مصرف کاغذ را کاهش دهید

یکی از مواردی که می تواند یک هزینه اضافه برای کسب و کارهای نوپا باشد، کاغذ است. با توجه به اینکه قیمت کاغذ بسیار بالا رفته و از طرفی خرید دستگاه های پرینتر هم کار سخت و پرهزینه ای است، توصیه می شود تا برخی از فعالیت های خود را به صورت الکترونیک انجام دهید. به عنوان مثال نامه های خود را از طریق ایمیل ارسال کنید.

  • برون سپاری کنید

با توجه به اینکه کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها نمی توانند فعالیت ها و هزینه های خود را به طور دقیق پیش بینی کنند، توصیه می شود تا به جای استخدام نیروی برای انجام کار، کارهای خود را برون سپاری کنند. این راهکار می تواند باعث کاهش بسیاری از هزینه ها و مشکلات جانبی شود.

  • خودتان برندینگ را آغاز کنید

تمام کسب و کارهای برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند تا خود را به مخاطبان معرفی کنند. استارتاپ ها برای معرفی خود نیاز به برندینگ نیاز دارند. نخستین گام برای شروع برندینگ، انتخاب یک نام و طراحی که نشان تجاری یا همان لوگو است. شما به سادگی می تواند با کمک ابزارهای آنلاینی که وجود دارد، خودتان اقدام به طراحی لوگو کنید. و با کمک فضای مجازی و اینترنت آن را به مخاطبان خود معرفی کنید.

  • با ابزارهای دیجیتال آشنا شوید

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث شود تا هزینه های جانبی در استارتاپ ها کاهش پیدا کند، استفاده از ابزارهای دیجیتال است. به عنوان مثال شما می توانید با کمک تبلیغات دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ بسیاری از هزینه های تبلیغاتی و ارتباطی را کاهش دهید. ساده ترین ابزاری های که برای فعالیت های شما وجود دارد، شامل ایمیل و استفاده از شبکه های اجتماعی است.

  • کارها را تا حد امکان خودتان انجام دهید

بهتر است استارتاپ ها در ابتدای شروع فعالیت خود به جای جذب نیرو، خودشان وارد عمل شوند. و فعالیت ها را تا جایی که ممکن است خودشان انجام دهند. زمانی که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار نوپا فعالیت های کاری را خودتان انجام دهید، دیگر نیازی به برونسپاری و یا جذب نیرو نخواهد بود. همین راهکار می تواند تا حد زیادی زیادی هزینه استارتاپ ها را کاهش دهد.

5 راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها

بیشتر بخوانید:

چگونه یک برنامه بازاریابی یا مارکتینگ پلن خوب بنویسیم؟

جمع بندی

دقت داشته باشید که گاهی ممکن است استارتاپ ها به لحاظ مالی مشکلی نداشته باشند. اما به دلیل نا مشخص بودن نتیجه کار و ادامه فعالیت، توصیه می شود که حتما هزینه های خود را مدیریت کنید. زیرا ممکن است کسب و کار شما با شکست رو به رو شود.