برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنیم؟

واقعیتی که در مورد تمام کسب و کارها وجود دارد این است که همگی می خواهند بفروش خود را افزایش دهند. اما چگونه؟ بسیار ساده است که این اتفاق تنها با جذب مشتری امکان پذیر خواهد بود. درواقع شما به عنوان یک فروشنده پیش از آنکه اقدام به فروش خدمت یا محصول خود کنید نیاز است تا با راهکارهای جذب مشتری آشنا شوید. با بازاریز همراه باشید در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنیم؟

برای رسیدن به سود بیشتر همیشه راهکارهای مختلفی وجود دارد، اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمام راهکارها در جهت کسب رضایت مشتری است. درواقع این مشتریان خوشحال و راضی هستند که به افزایش درآمد و فروش شما کمک می کنند.

چگونه مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنیم؟

برای جذب مشتری نیاز است تا راهکارهای زیر را در نظر داشته باشید:

  • رفع نیاز مشتری

توجه داشته باشید که کسب و کار شما زمانی می تواند به سود دهی برسد که فعالیت و خدمت شما در جهت رفع نیاز مشتریان باشد. شما باید بتوانید نیازهای مخاطبان و مشتریان خود را شناسایی کنید و با رفع این نیاز ها به آن ها کمک کنید. البته باید دقت داشته باشید که فعالیت شما باید برای مشتریان ارزشمند باشد، در غیر این صورت شما به اهداف خود نخواهید رسید.

چگونه مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنیم؟

  • تبلیغات و بازاریابی

همه کسب و کارها برای معرفی خود نیاز به و تبلیغات و بازاریابی دارند. البته هر کسب و کاری با توجه به زمینه فعالیتش باید مسیر مخصوص به خودش را طی کند. به عنوان مثال مسیر تبلیغاتی در کسب و کارهای B2B با کسب و کارهای  B2C یکی نخواهد بود. امروزه با فراگیر شدن فضای مجازی و اینترنت شکل بازاریابی بسیار تغییر کرده است و بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال (Digital Marketing)  توانسته راهکارهای موثرتری نسبت به بازاریابی سنتی ارائه دهد. با کمک بازاریابی دیجیتال می توان تبلیغات را به صورت بسیار گسترده انجام داد که می تواند نتایج مثبتی در زمینه جذب مشتری به دنبال داشته باشد.

  • همراهی مشتری

مشتریان بسیار علاقه مند هستند که شما به عنوان فروشنده بتوانید به آن ها کمک کنید تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشد. شما به عنوان یک فروشنده باید در مقابل مشتریان صداقت داشته باشید و به آن ها این قول را بدهید که با کمک شما می توانند به خواسته ی خود دسته پیدا کنند. همراهی مشتری می تواند از مراحل مشاوره پیش از خرید تا مرحله پشتیبانی و خدمات پس از فروش ادامه داشته باشد.

  • طراحی و راه اندازی وب سایت

یکی از ابزارهایی که می تواند به شما کمک کند تا مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنید، راه اندازی وب سایت است. گاهی ممکن است یک وب سایت به شما در مسیر تبلیغات کمک کند تا بتوانید در فضای مجازی و بدون محدودیت جغرافیایی کسب و کار خود را به مخاطبان معرفی کنید. اما گاهی هم می توانید به عنوان یک فروشنده فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. با توجه به اینکه این روزها همه افراد با کمبود زمان مواجه هستند ترجیح می دهند تا بسیاری از فعالیت های خود را به صورت مجازی و از طریق اینترنت انجام دهند. به همین دلیل امروزه مشتریان بسیار زیادی به سمت فروشگاه های آنلاین جذب می شوند.

چگونه مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنیم؟

بیشتر بخوانید:

یک فروشگاه پوشاک چگونه می تواند فروش و درآمد خود را افزایش دهد؟

جمع بندی

در نگاه نخست شاید جذب مشتری کار بسیار سخت و دشواری باشد. اما اگر با برنامه ای هدفمند به فعالیت های خود در جهت جذب مشتری ادامه دهید حتما موفق خواهید شد. مهم ترین مواردی که در این مسیر باید به آن توجه داشته باشید این است که شما به عنوان یک فروشنده باید به نیاز های مشتری توجه داشته باشید و پس از آن کسب و کار خود را با توجه به تغییرات تکنولوژی برورسانی کنید.