برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

فروشندگی درست مانند تمام فعالیت های دیگر نیاز به تجربه و دانش دارد. و به جرأت می توان گفت که نمی توانید به طور ناگهانی تصمیم بگیرید که یک فروشنده شوید. اگر بحث تجربه را کنار بگذاریم، شما می توانید با کمی تحقیق و آموزش، بسیاری از مهارت مورد نیاز برای فروش را کسب کنید. توجه داشته باشید کسب مهارت های یک فروشنده حرفه ای برای اکثر کسب و کارها نیاز است. با بازاریز همراه باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

زمانی که شما تصمیم به فروش یک محصول و یا کالا می گیرید، باید به دنبال راهکاری برای فروش، و افزایش فروش باشید. این ها همه مهارت های یک فروشنده است که می تواند منجر به فروش محصول، و کسب درآمد شود.

چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

اگر شما نیز به عنوان یک فروشنده غیر حرفه ای تصمیم به فروش محصولات و خدمات دارید، نیاز است تا با تکنیک و راهکارهای زیر آشنا شوید:

شناخت بازار هدف

شناخت بازار هدف همان چیزی است که باعث هدفمندی فعالیت های شما می شود. اینکه بدانید خدمت و یا محصول شما برای چه کسانی مفید است، کمک می کند تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید. اگر شما به عنوان یک فروشنده کم تجربه و غیر حرفه تصمیم به فعالیت دارید، باید پیش از هر چیز بازار هدف خود را شناسایی کنید. شناخت بازار هدف نخستین گام برای فروش کالا، خدمت و یا محصول است.

مسیرها و کانال های فروش را شناسایی کنید

یک فروشنده موفق و با تجربه می داند که محصولات خود را چگونه و از چه راهی می تواند به مشتریان خود عرضه کند. به عنوان مثال گاهی نیاز است تا شما بخشی از فعالیت های مرتبط با فروش را به صورت آنلاین انجام دهید. زیرا ممکن است برخی از مشتریان شما تمایل به انجام خریدهای غیر حضوری و مجازی داشته باشند. گاهی نیز ممکن یک مسیر و یا کانال فروش، حضور در یک نمایشگاه باشد که شناسایی تمام این مسیرها برعهده فروشنده است.

پاسخ های مناسب برای پرسش های مشتریان داشته باشید

بدون شک شما به عنوان یک فروشنده در زمان گفتگو با مشتری، با پرسش های از طرف او مواجه می شوید و نیاز است تا همیشه پاسخ هایی درست و مناسب برای آن ها داشته باشید. معمولا سوالاتی که از فروشندگان پرسیده می شود، مرتبط با فعالیت ها و محصولاتی که می فروشند. در این مورد تنها نیاز است تا شما اطلاعات کامل و دقیقی از محصولات خود داشته باشید.

چگونه با تجربه کم، یک فروشنده باشیم؟

فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید

برای آنکه بتوانید مانند یک فروشنده حرفه ای فعالیت کنید، نیاز است تا به دنبال راهکاری برای توسعه کسب و کار خود باشید. یکی از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا با کمترین هزینه و کمترین امکانات کسب و کار خود را گسترش دهید، راه اندازی یک وب سایت است که می توانید علاوه بر معرفی کسب و کار، فروش را نیز افزایش دهید، زیرا یک فروشگاه اینترنتی (online shopping) می تواند محدودیت های جغرافیایی را حذف کند.

کمی با علم روانشناسی فروش آشنا شوید

همانطور که می دانید فروش یک علم است و اینکه شما بدانید چگونه می توانید با مشتری برخورد داشته باشید و او را تحت تاثیر صحبت های خود قرار دهید، نیاز به آشنایی با ترفندهای روانشناسی فروش خواهید داشت. شما به سادگی می توانید به تحقیق و مطالعه کتاب در حوزه ی روانشناسی فروش بپردازید.

بیشتر بخوانید:

با رعایت چند نکته در نوشتن توضیح محصول فروش خود را افزایش دهیم

جمع بندی

بدون شک همه ما در زمان های مختلف برای انجام بسیاری از فعالیت های خود تجربه کافی نداشتیم، خوب می دانیم که می توان با کمی تحقیق و آموزش تجربه کافی را به دست آورد. تجربه فروش نیز دقیقا همینطور است که شما می توانید از مسیرهای مختلفی آن را کسب کنید.