برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چه عواملی می تواند میزان شکست کسب و کارهای اینترنتی را افزایش دهد؟

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از کسب و کارها فعالیت های خود را به صورت اینترنتی و مجازی انجام می دهند، نیاز است تا با عواملی که باعث شکست کسب و کارهای اینترنتی می شود آشنا شوند. در ادامه با بازاریز همراه باشید تا به شما بگوییم چه عواملی می تواند میزان شکست کسب و کارهای اینترنتی را افزایش دهد؟

بسیاری از کسب و کارها که امروزه در حال شکل گیری هستند، به طور کامل بر بستر اینترنت فعالیت می کنند. اما بسیاری دیگر از کسب و کارهای سنتی هستند که در کنار فعالیت های فیزیک خود، می خواهند بخشی از فروش خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. مهم نیست که شما در کدام یک از انواع کسب و کار می خواهید فعالیت های خود ادامه دهید. تنها مهم این است است که بتوانید با عواملی که باعث شکست کسب و کارهای اینترنتی می شوند آشنا شوید. این عوامل شامل موارد زیر است.

آگاه نبودن و نداشتن دانش کافی برای شروع کسب و کار اینترنتی

یکی از عواملی که می تواند منجر به شکست کسب و کارهای اینترنتی شود، آگاه نبودن و نداشتن دانش کافی برای شروع کسب و کار اینترنتی است. متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند تنها داشتن مهارت های مرتبط با کامپیوتر و آشنایی با فضای اینترنت می تواند برای شروع یک کسب و کار اینترنتی کافی باشد. اما باید بدانید که این تصور کاملا اشتباه است و مهارت های مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار اینترنتی کمی فراتر از موارد ذکر شده است. توصیه می شود پیش از آغار فعالیت های خود برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، یا از افراد متخصص کمک بگیرید و یا مهارت های خود را به صورت حرفه ای تقویت کنید.

چه عواملی می تواند میزان شکست کسب و کارهای اینترنتی را افزایش دهد؟

نداشتن طرح توجیهی کسب و کار

طرح توجیهی کسب و کار یکی از مواردی است که باید تهیه آن را در اولویت فعالیت های خود قرار دهید. شما به عنوان کسی که می خواهد کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کند باید کاملا با جایگاه کسب و کار خود در جامعه آشنا باشید. طرح توجیهی می تواند شامل موارد مهمی از جمله میزان هزینه و درآمد یک کسب و کار باشد. باید بدانید که شما اگر نتوانید برای کسب و کار اینترنتی خود یک طرح توجیهی تهیه کنید، بدون شک با شکست رو به رو خواهید شد.

توجه داشته باشید که در هنگام تهیه طرح توجیهی کسب و کار باید بتوانید به سوالات زیر به طور کاملا واضح پاسخ دهید.

  • کسب و کار شما چه محصولی برای ارائه دارد؟
  • مخاطبان اصلی کسب و کار شما چه کسانی هستند؟
  • کسب و کار شما چه منفعتی برای مشتریان خود در نظر گرفته است؟
  • اهداف بلند مدت کسب و کار شما شامل چه چیزهایی است؟

چه عواملی می تواند میزان شکست کسب و کارهای اینترنتی را افزایش دهد؟

نداشتن استراتژی برای فعالیت مرتبط با تبلیغات و سئو

راه اندازی یک کسب و کار مجازی درست مانند راه اندازی سایر کسب و کارها است. شما برای اینکه بتوانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید، نیاز دارید تا با استفاده از یک استراتژی دقیق به تبلیغات و تقویت سئوی (SEO) وب سایت بپردازید. اینکه نتوانید بر اساس یک استراتژی تبلیغاتی محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید، شانس موفقیت خود را به شدت کاهش خواهید داد.

بیشتر بخوانید:

چگونه یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی طراحی کنیم؟

جمع بندی

با توجه به اینکه این روزها کسب و کارهایی اینترنتی بسیار مورد توجه مشتریان قرار دارد، و همچنین هزینه راه اندازی آن ها بسیار کمتر از کسب و کارهای فیزیکی است، بسیاری از افراد بدون داشتن آگاهی اقدام به فعالیت می کنند. باید توجه داشته باشید پیش از آغاز هر فعالیتی باید به عواملی که منجر به شکست می شوند توجه داشته باشد.