برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

می دانستید کمی تنبلی میتواند شما را خلاق تر کند؟

 

ایده و خلاقیت تمام شدنی نیست اما گاهی ذهنمان به قدری خالی می شود؛ که گویا فکر می کنیم تمام ایده ها، دیگر تمام شده است و چیزی وجود ندارد. در این حالت است که باید به فکر ساخت ایده های ناب و نو بود.

بیشتربخوانید: بایدها و نبایدهای غیرقابل انکار در طراحی لوگو

مسلما هیچ کسی از خلاق بودن و داشتن ذهنی خلاق بدش نمی آید و همیشه پی بردن به راز موفقیت خلاق ‌ترین ذهن ‌ها تقریبا خواسته‌ی همه‌ی افراد است اما چرا و چگونه می توان خلاق بود ؟ با بازاریز همراه باشید؛ تا بیشتر در این باره با شما صحبت کنیم.

درباره خلاقیت باید بگوییم که داشتن خلاقیت در واقع ابداع ایده‌ های نو نیست، خلاقیت ایجاد یک ارتباط   جدید بین ایده های نو وایده‌ های قدیمی است. مطمئنا برای بیشتر افراد این اتفاق رخ داده است که برای انجام کاری بی حوصله هستید و زمان نیز به سرعت به پایان رسیده است. بیشتر افراد دلیل آن را تنبلی و کسالت می دانند، اما جالب است بدانید که اصلی ترین دلیل آن پرورش ‌نیافتن خلاقیت است. که این نیاز به تمرین و مهارت انگیزی دارد.

داشتن خلاقیت و پیدا کردن ایده‌ های ناب و تازه نیازمند آموزش ‌ها و مقدماتی است که ذهن را از حالت ساده در بیاورد. از آن جایی که بیشتر افراد دچار زندگی ماشینی شده اند و علت این تنبلی ها را، زندگی ماشینی می دانند از این رو باید خودمان را از محدودیت ‌ها رها کنیم.

همان طور که گفتیم زندگی روزمره و ماشینی، ذهن های ما را تنبل و بی ‌حوصله بار آورده است. اگر بخواهیم با یکی از دوستانمان تماس بگیریم فورا به سراغ گوشی می رویم و از آن کمک می گیریم. دیگر زحمت حفظ کردن  یک شماره چند رقمی به به خود نمی دهیم. با این همه دیگر از این ذهن چگونه می ‌توان توقع داشت ایده‌ های نو خلق کند؟

چند راه حل برای ایجاد خلاقیت

انجام پروژه های کوچک

داشتن ایده های بزرگ بد نیست اما مهم به نتیجه رسیدن آن ها است از این رو اجرای ایده های کوچک نه تنها سریع تر و بی دردسر تر است، بلکه سریع تر نیز به بار می نشیند و راه را برای رسیدن به پروژه های بزرگ تر هموار و راحت می کند.

فرار از سکوت

بسیاری از افراد همیشه برای فکر کردن و پیدا کردن تفکر خلاق به دنبال مکان های خلوت هستند اما باید بگوییم که بر خلاف تصور همه سکوت بهترین صدا برای تفکر خلاق نیست. گاهی اوقات صدای موسیقی بلند یا سروصدای محیطی سبب بهبود عملکرد تفکر خلاق می شود.

برای سفر به مکان های جدید بروید

مطمئنا سفر به مناطق جدید باعث تجربه جدید و کشف چیزهای جدید می شود از این رو بهتر است به جای رفتن به مناطق تکراری سفر به نقاطی کاملاً جدید را تجربه کنید تا ذهن خلاقی را داشته باشید.

ذهن خسته خلاقتر است

معمولا خلاقیت فرد در زمان های غیر بهینه ذهن شکوفا می شود که این برخلاف قدرت تحلیل است بیشتر افراد به این نتیجه رسیده اند که در زمان های خسته خلاق تر هستند.

به دنبال خلاقیت خود با همفکری دیگران باشید

بارها اتفاق افتاده است که یک خلاقیت و یک ایده نو با همفکری گروهی به وجود آمده است خلاقیت به ندرت در خلاء رخ می دهد. از این رو می توانید یکی از همکلاسی ها یا همکارانتان را که با او راحتید را انتخاب کنید و همدیگر را به انجام کار های جدید تشویق کنید.

سایر مقاله ها