برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

معرفی کتاب تست مامان (راب فیتز پاتریک)

با توجه به اینکه در چند سال اخیر کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها رشد چشمگیری داشته اند، افراد بسیار زیادی به دنبال راه های فراگیری رشد کسب و کار هستند. یکی از مهم ترین مواردی که هر کسب و کار پیش از شروع فعالیت نیاز است تا به آن توجه داشته باشد، خواسته ی مشتری و شیوه ارتباط با آن است. آمارها نشان می دهد بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای نوپا با توجه به اینکه به نیاز های مشتری توجه نکردند، خیلی زود با شکست رو به رو شدند. راب فیتز پاتریک نویسنده کتاب تست مامان تلاش می‌ کند هنر برقراری ارتباط را به مدیران کسب و کارهای نوپا آموزش دهد. راب فیتز پاتریک بر این اعتقاد است که اگر سوالات هوشمندانه ای طراحی کنیم، حتما به جواب های تاثیر گذار در روند کسب و کار خواهیم رسید. در ادامه بیشتر به معرفی کتاب تست مامان (راب فیتز پاتریک) خواهیم پرداخت.

با بازاریز همراه باشد.

تست مامان

خلاصه ‌ای از کتاب تست مامان

کتاب تست مامان به شما کمک می کند تا بتوانید با طراحی یک پرسشنامه‌ مفید و کاربردی با مشتریان ارتباط برقرار کنید. توجه داشته باشید یکی از مهم ترین مواردی که یک استارتاپ و یا کسب و کار نوپا به آن نیاز دارد، پاسخ مشتریان به سوالات آن ها است. و اگر شما نتوانید پرسش های دقیقی طراحی کنید به پاسخ های مورد نظر خود نخواهید رسید. البته نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که همانطور که پاسخ ها می توانند باعث موفقیت کسب و کار شما شوند، می توانند منجر به شکست نیز شوند. راب فیتز پاتریک در مقدمه کتاب اینگونه می نویسد:

( درس گرفتن از مشتری را می‌ توان به کاوش باستان‌ شناسان برای پیدا کردن گنج‌ های باستان شناسان تشبیه کرد. باستان شناسان هرچه بیشتر کند و کاو در خاک می‌کنند، یک قدم به گنج ‌ها نزدیک می ‌شوند ولی باید در این راه بسیار احتیاط کنند زیرا در صورتی که از ابزار ناکارآمد استفاده کنند ممکن است آسیب ‌های جبران‌ ناپذیری را به گنج ‌هایی که در آن زیر به انتظار ما هستند برسانند )

تست مامان به چه معناست؟

تجربه نشان می دهد اگر شما از مادر خود یک سوال در حوزه ی کسب و کار بپرسید، به جواب درست و دقیقی نخواهید رسید. بدون شک مادران قصد ناراحت کردن فرزند را ندارند به همین دلیل با دادن پاسخ هایی که رضایت آن را به دنبال دارد، فرزند خود را از واقعیت دور می کند. راب فیتز پاتریک نویسنده کتاب تست مامان معتقد است که اگر سوالات به درستی طراحی شوند، حتی مادران پاسخی دقیق به سوالات خواهند داد. راب فیتز پاتریک در این کتاب راهکاری برای رسیدن به موفقیت ارائه نمی دهد، اما به شما می گوید که چگونه با طراحی سوالات هوشمندانه می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید که در نهایت این ارتباط می تواند برای شما موفقیت های بزرگی به دنبال داشته باشد.

تست مامان برای چه کسانی کاربردی است؟

  • افرادی که می خواهند مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنند و یا قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید دارند و می خواهند با نیاز مشتریان آشنا شوند.

  • منتورها یا مربیان، سرمایه‌گذاران و استارتاپ هایی که قصد دارند تا روش های مختلف برقراری ارتباط با مشتری را آموزش دهند.

  • کسانی که می خواهند کسب و کار خود را شروع کنند و نمی خواهند بدون تحقیق وارد بازار شوند.

  • افرادی که به سرمایه گذاران نیاز دارند و باید بتوانند با توجه به نیاز مشتریان سرمایه گذاران را راضی کنند.

بیشتر بخوانید:

خلاصه کتاب پر فروش کار عمیق

درباره راب فیتزپاتریک نویسنده کتاب تست مامان

راب فیتزپاتریک در بارسلونا اسپانیاست زندگی می کند. راب فیتزپاتریک از کارآفرینان حوزه تکنولوژی است که به عنوان  مشاور با شتاب ‌دهنده‌ های اروپایی و دانشگاه‌ها در حوزه کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها همکاری می کند. راب مطالبی درباره‌ ی مراحل اولیه راه اندازی یک استارت آپ را در وب ‌سایت thestartuptoolkit.com منتشر می ‌کند. کتاب تست مامان معروف ترین اثر راب فیتزپاتریک در زمینه کسب و کار است.