برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

خلاصه کتاب پر فروش کار عمیق

این روزها بخش زیادی از زمان خود را به فعالیت و تفریح در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اختصاص داده ایم. این اتفاق باعث ایجاد وابستگی روانی به فضای مجازی شده است و نتیجه چیزی جز عدم تمرکز بر کارهای مهم و اساسی نیست. اینکه بتوانید به تمام پیام های دریافتی به سرعت پاسخ دهید شاید در نگاه اول اتفاق خوبی باشد، اما در درازمدت می تواند آسیب های بسیار جدی به سایر فعالیت ها و کیفیت آن ها وارد کند. در این مقاله خلاصه کتاب پر فروش کار عمیق ارائه شده است. این کتاب به شما کمک می کند تا بتوانید بر روی کارهای خود تمرکز داشته باشید و در زمان انجام فعالیت های خود از پرداختن به سایر کارها خوداری کنید.

با بازاریز همراه باشید.

کال نیوپورت نویسنده کتاب می گوید که تمرکز بر روی شبکه های اجتماعی باعث ایجاد حواس پرتی می شود، که این این حواس پرتی نتیجه ای جز انجام کارهای سطحی نخواهد داشت. کال نیوپورت در این کتاب راهکارهایی را برای استفاده صحیح از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ارائه می دهد تا بتوانید با افزایش تمرکز کارهای خود را به صورت عمیق انجام دهید.

کتاب کار عمیق

کتاب کار عمیق درباره‌ی چیست؟

کال نیوپورت (cal newport) کتاب Deep work را با عنوان کامل کار عمیق: قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در دنیای بسیار شلوغ و پرتنش  در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد. کال نیوپورت با توجه به اینکه تحصیلاتش در زمینه علوم کامپیوتر بود و زمان بسیار زیادی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی می گذارند، تصمیم گرفت تا تاثیرات آن را بر زندگی افراد را این کتاب بنویسد.

کال نیوپورت با نگارش این کتاب، به دنبال ایجاد تاثیرات مثبت بر رفتار انسان ها در استفاده از شبکه های اجتماعی است. این کتاب شامل سه فصل است. در بخش ابتدایی کتاب مثال‌ هایی از زندگی افراد موفق و شیوه ی انجام کار عمیق آورده شده است و در دو فصل بعد مفهوم، قواعد و قدرت تمرکز بر کاری معین را در کتاب کار عمیق شرح داده می شود.

درباره‌ ی تعریف کار عمیق و کار سطحی چه می‌دانیم؟

کال نیوپورت نویسنده کتاب کار عمیق در ابتدای کتاب به بررسی مفهوم کار عمیق و کار سطحی می پردازد.  کار عمیق یعنی: فعالیت حرفه ‌ای که با تمرکز کافی و بدون هیچگونه حواس‌ پرتی انجام می‌ شود و تمام تمرکز شما بر روی انجام آن فعالیت است. تلاش بر ایجاد تمرکز بیشتر به خلق ارزش‌های جدید و تقویت مهارت‌های شما می ‌انجامد. اما کار های سطحی همیشه از ارزش بسیار کمتری برخوردار هستند  و افراد مختلفی می‌توانند به سادگی آن ها را انجام دهند. به طور معمول کارهای سطحی نمی‌توانند تغییرات بزرگی یا سودآوری بسیاری به دنبال داشته باشند. کارهای سطحی از آنجایی که چالش بسیار زیادی به همراه ندارند، می‌ توانند با تمرکز پایین هم به اتمام برسند و نیز می توانند بارها تکرار شوند.

کال نیوپورت در ابتدای کتاب ویژگی و آسیب های انجام کارهای سطحی را توضیح می‌ دهد و می گوید هنگامی که افراد شروع به انجام کارهای سطحی می کنند، پس از گذشت مدتی مغز آن ها به انجام کارهای سطحی عادت می کند و دیگر قادر نخواهید بود کارهای عمیق و با تمرکز بالا را انجام دهید. کال نیوپورت در کتاب عمیق تاکید می کند که وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی بزرگترین عامل برای انجام کارهای سطحی است.

ترجمه کتاب کار عمیق به فارسی

کتاب کار عمیق بعد پس از انتشار اولین نسخه خود بسیار مورد توجه خوانندگان قرار گرفت و در مدت زمان بسیار کوتاهی به عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب ها در نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال معرفی شد.  همچنین کتاب کار عمیق یکی از پرفروش‌ ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۷ در سایت آمازون بود و همچنان پس از گذشت دو سال از انتشار جایگاه فروش خود را در سایت آمازون از دست نداده است. پس از ترجمه کتاب کار عمیق با حدودا ۲۵ زبان مختلف دنیا، این کتاب در ایران نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

درگاه های اینترنتی مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی