برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی در بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوا یا بازاریابی محتوایی (Content Marketing) یکی از کاربردی ترین و مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) می باشد. اما چگونه شبکه های اجتماعی را برای بازاریابی محتوا بهینه کنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

امروزه با توجه به فراگیر شدن شبکه های اجتماعی مختلف، بستری مناسب برای بازاریابی محتوایی شکل گرفته است. اما لازم است تا بدانیم که برای دریافت بازخورد های مثبت از بازاریابی محتوا باید شبکه های اجتماعی یا هر ابزار دیگری که در جهت به کارگیری بازاریابی محتوا استفاده می کنیم، بهینه سازی شود.

بهینه سازی شامل اقدامات زیر می باشد:

استفاده از تصاویر در شبکه های اجتماعی

با توجه به آمارهای ارائه شده، محتوای گرافیکی و تصویری در مقایسه با محتوای متنی، باعث جلب توجه بیشتر در مخاطبان می شود. در صورت امکان بهتر است که همیشه محتوای متنی همراه با تصاویر مرتبط منتشر شوند. گفته می شود که استفاده از تصاویر در برخی از شبکه های اجتماعی مانند توئیتر می تواند تا ۱۵۰ درصد باز نشر یا ریتوییت را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: مهارت های مورد نیاز برای شروع دیجیتال مارکتینگ

محتوا را بیش از یک بار منتشر کنید

باید به این نکته دقت داشته باشد که محتوایی را که آماده کرده اید، در چندین شبکه اجتماعی منتشر کنید. برای مثال لینک محتوای خود را که در وبلاگ خود منتشر کرده اید، در شبکه اجتماعی مختلف قرار دهید تا بتوانید مخاطبان را از کانال های مختلف به سمت محتوای خود جذب کنید. شما باید بدانید که محتوایی که منتشر می کنید باید در چندین بازه ی زمانی مشخص، دوباره منتشر شود.

شبکه های اجتماعی

به مخاطبان هدف توجه کنید

هنگامی که شما اقدام به تولید محتوا می کنید باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند، و در واقع شما می خواهید توجه چه کسانی را به سمت محتوای خود جلب کنید. پس از تولید محتوا نیاز است تا شبکه های اجتماعی مناسب با حیطه ی فعالیت خود را شناسایی کنید تا بتوانید راحت تر مخاطبان هدف را پیدا کنید.

اشتراک گذاری محتوا در زمان مناسب

زمانبندی برای انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی یک اصل مهم در افزایش بازدید از محتوا می باشد. زمانبندی می تواند شامل اقدامات زیر باشد:

  • انتشار محتوا در یک زمان مشخص به طوری که مخاطبان بدانند که شما در چه زمانی محتوای خود را منتشر می کنید.
  • انتشار محتوا در زمانی که بیشترین تعداد از مخاطبان شما در یک شبکه اجتماعی حضور دارند.
  • انتشار محتوا با توجه به منطقه ی جغرافیایی.

محتوا را برای شبکه های اجتماعی مختلف بهینه کنید

هنگامی که اقدام به تولید محتوا می کنید، بدانید که قرار است در چه شبکه ای منتشر شود و مخاطبان شما چه کسانی می باشد. برای مثال اگر محتوایی تصویری و یا ویدئویی تولید کرده اید، یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند محلی مناسب برای انتشار محتوا باشد.

بیشتر بخوانید: مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کارها

بازاریابی محتوایی

به بازخورد های مثبت و منفی پاسخ دهید

زمانی که شما محتوایی را منتشر می کنید، باید به سوالات و نظراتی که از طرف بازدید کنندگان دریافت می کنید، پاسخ دهید. به خاطر داشته باشید که قرار نیست که همیشه بازخورد مثبت دریافت کنید، اما باید با دقت به تمام بازخوردها پاسخ دهید چه مثبت باشد و چه منفی.

استفاده از اعداد و ارقام

یکی از ترفند های جلب توجه مخاطبان، ارائه آمار و ارقام می باشد. می توان گفت که استفاده از اعداد و ارقام در محتوا می تواند باعث جذب مخاطبان شود. اما باید توجه داشته باشید که تنها آمار و اعدادی را منتشر کنید که از درستی  و صحت آن اطمینان دارید.

ساخت وبلاگ و انتشار محتوا

شما برای انتشار محتوا های متنی و طولانی خود احتیاج به ساخت وبلاگ دارید. ساخت یک وبلاگ می تواند به شما امکان انتشار محتوای متنی و تصویری به طور هم زمان را بدهد. از مزیت های وبلاگ می توان به این مورد اشاره کرد که شما می توانید لینک محتوا را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.