برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

۸ راهکار برای برندینگ (Branding) موفق

در دنیای امروز بازاریابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از ترفند هایی که به شما کمک می کند تا در معرفی یک کسب و کار موفق شوید، برندینگ می باشد. در این مقاله ۸ راهکار برای برندینگ موفق را بررسی خواهیم کرد.

با بازاریز همراه باشید.

برندینگ (Branding) چیست؟

برند شناخته شده  یکی از دارایی های با ارزش برای هر کسب و کار است. شاید در نگاه نخست، برندینگ شامل طراحی لوگو و تبلیغات باشد. اما یک برند زمانی شکل می گیرد که تصویری مشخص در ذهن مخاطبان ایجاد کند. در واقع برند شما همان چیزی است که مشتریان درباره ی شما می گویند.

 تحقیقات نشان می دهد که ۵۹ درصد از مشتریان تمایل دارند تا از برند های شناخته شده و آشنا خریداری کنند.

برندینگ چیست؟

۸ راهکار برای برندینگ موفق

در ادامه به شما چند راهکار برای داشتن یک برند موفق معرفی خواهیم کرد

۱- مخاطبان خود را مشخص کنید.

اساس یک برندیگ خوب مشخص کردن مخاطبان مرتبط با محصول است. پیش از شروع فعالیت های خود باید بدانید که محصولات شما نیاز چه کسانی را بر طرف می کند. ماموریت شما باید پاسخگویی به نیاز مخاطبان باشد.

۲- هدف برندینگ را مشخص کنید.

برای جلب اعتماد مخاطبان باید ارزش های کسب و کار خود را مشخص کنید. مخاطبان باید دلیل حضور شما را بدانند. پس از آن در راستای پیشبرد ماموریت های خود به طراحی و تبلیغات محصولات بپردازید.  

۳- از رویکردهای افراد بیرون و درون سازمان خود استفاده کنید.

برای تدوین استراتژی برند و مشخص کردن اولویت ها، نیاز است تا کارکنان و مخاطبان خارج از سازمان، در کنار هم جمع شوند. مطرح شدن ایده ها و نیاز ها در کنار هم می تواند به پیشبرد اهداف یک سازمان در راستای برند سازی کمک به سزایی کند.

۴- در مورد برند های مرتبط با کسب و کار خود تحقیق کنید.

اینکه درست مانند یک کمپانی شناخته شده و بزرگ رفتار کنید، به موفقیت شما کمک نخواهد کرد. چیزی که در بررسی یک برند بزرگ به شما کمک می کند، این است که با نقاط ضعف و قوت آن ها در طول زمان آشنا می شوید. و شما نیز می توانید از تجربیات آن ها در پیشبرد روند استراتژی برندینگ استفاده کنید.

۵- ویژگی ها و مزیت های برند خود را ارائه دهید.

بدون شک هر محصول یا کسب و کار در کنار خود حضور رقبا را احساس خواهد کرد. برای شناخته شدن نیاز است تا بر روی نقاط مثبت خود تمرکز کنید. و سعی کنید تا وجه تمایز خود را با سایر رقبا برای مخاطبان مشخص کنید.

۶- شعار و یک لوگوی مناسب برای برند خود تولید کنید.

برندینگ

تهیه یک لوگو و یک شعار مناسب برای کسب و کار شما می تواند مهم ترین بخش از استراتژی برندینگ شما باشد. شعاری که کوتاه اما مشخص کننده ی چشم انداز شما باشد. در هنگام طراحی لوگو باید به این نکته توجه داشته باشید که این لوگو می تواند معرف شما باشد و قرار است که بر روی تمام محصولات شما دیده شود.

۷- صدای کسب و کار خود را مشخص کنید.

مخاطبان شما مشخص می کنند که شما با چه لحنی با آن ها می توانید صحبت کنید. برای مثال:

رسمی

دوستانه

تبلیغاتی

خدمت گرا

مکالمه ای

و …

توجه داشته باشید که یک کمپانی B2B باید به صورت رسمی با مخاطبان خود صحبت کند. اما ممکن است یک کمپانی B2C از شیوه ی گفتگوی دوستانه استفاده کند.

۸- برند خود را تغییر ندهید.

هیچگاه برند خود را به طور مداوم تغییر ندهید. این اتفاق باعث سردرگم شدن مخاطبان می شود. تغییر مداوم برند، اعتبار کمپانی را کاهش می دهد. همچنین تغییر برند هزینه های بسیاری را به دنبال خواهد داشت، زیرا تبلیغات باید دوباره و به صورت گسترده انجام بگیرد.

نتیجه گیری از برندینگ یا برند سازی موفق

برندینگ باید بتواند مهم ترین اهداف یک سازمان را محقق سازد. این اهداف می تواند شامل فروش محصولات و یا شناخته شدن برند در میان رقبا باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت دیجیتال مارکتینگ و سوشال مدیا