برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بازاریابی مصرفی یا B2C چیست؟ و چگونه از آن بهترین استفاده را بکنیم؟

همانطور که می دانید بازاریابی B2C یک بازاریابی است، میان تولید کننده و مشتری. در این بازاریابی، تولید کنند به طور مستقیم خدماتی را به مصرف کننده یا مشتری ارائه می دهد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که بازاریابی مصرفی یا B2C چیست؟ و چگونه از آن بهترین استفاده را بکنیم؟

با بازاریز همراه باشید.

بازاریابی مصرفی یا B2C چیست؟

بازاریابی مصرفی تعریفی بسیار ساده دارد. در واقع این بازاریابی به ارتباط میان کسب و کارها با مصرف کنندگان، با هدف توسعه بازار و افزایش فروش می پردازد. بازاریابی مصرفی را می توان برای تمام کسب و کارهای کوچک که به طور مستقیم خدمات و محصولات خود را به مشتریان ارائه می دهند، مشاهده کرد. این کسب و کارهای کوچک می تواند شامل یک فروشگاه مواد غذایی، پوشاک، باشگاه ورزشی و یا یک فروشگاه اینترنتی باشد.

بازاریابی مصرفی یا B2C چیست؟

بازاریابی مصرفی (B2C) چه تفاوتی با بازاریابی صنعتی (B2B) دارد؟

در بخش قبل به این موضوع اشاره کردیم که بازاریابی B2C به ارائه مستقیم خدمات به مصرف کننده یا مشتری می پردازد. اما در بازاریابی صنعتی یا B2B خدمات یا محصول از تولید کننده به تولید کننده ی دیگری ارائه می شود. در واقع می توان گفت که بازاریابی صنعتی میان دو تولید کننده انجام می گیرد.

بازاریابی مصرفی بر اساس منطق است یا احساس؟

بازاریابی B2C به دلیل داشتن ارتباط مستقیم با مشتری و مصرف کنند، نیاز است تا بتواند احساسات آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال یک فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز دارد تا برای افزایش فروش محصولات خود، احساسات مشتریان بخصوص بانوان را تحت تاثیر قرار دهد.

برخلاف بازاریابی  B2C Marketingدر بازاریابی B2B Marketing فعالیت ها بر اساس منطق صورت می گیرد. در واقع می توان گفت که برای ایجاد تبادلات میان دو بنگاه، فعالیت ها بر اساس منطق انجام می شود. و همین مورد را می توان به عنوان یکی از اساسی ترین تفاوت های میان بازاریابی مصرفی و بازاریابی صنعتی در نظر گرفت.

بازاریابی مصرفی جزئی کار می کند یا کلی؟

در بازاریابی B2C به دلیل عمومی بودن و زیاد بودن تعداد مخاطبان نیاز است تا در تبلیغات بازاریابی از پرداختن به جزئیات خودداری شود. زیرا مخاطبان در این بخش تمایلی ندارد تا زمان خود را صرف بخش های تخصصی کنند. اما در مورد در بازاریابی صنعتی کاملا متفاوت است. در بازاریابی B2B نیاز است تا حتما بخش اصلی از فعالیت ها به معرفی جزئیات اختصاص داده شود.

بازاریابی مصرفی یا B2C چیست؟

در بازاریابی مصرفی رابطه مهم تر است یا وفا داری؟

گاهی مشتریان ممکن است با اینکه از یک محصول یا برند رضایت کامل داشته باشند، اما به دنبال یک محصول جدید و خدمتی جدید باشند. پس در این نوع از بازاریابی نمی توان گفت که مشتریان را می توان به یک مشتری وفادار تبدیل کرد. در صورتی که بازاریابی صنعتی، مخاطبان و مشتریان در صورت داشتن رضایت از شیوه ارائه خدمات و محصولات، ممکن است به مبلغان خوبی برای سازمان تبدیل شوند.

بررسی بازاریابی مصرفی و صنعتی در یک کارخانه تولید مواد غذایی

می خواهیم به بررسی یک کارخانه بپردازیم. و مراحل بازایابی آن را با هم بررسی کنیم. یک کارخانه مواد غذایی را تصور کنید. این کارخانه پس از تولید محصولات خود، آن ها را به عمده فروشان عرضه می کنند. در این بخش نیاز است تا بازاریابی به صورت B2B انجام شود. عمده فروشان محصولات را به خورده فروشان که همان صاحبان فروشگاه هستند عرضه می کنند. در این بخش هم بازاریابی همچنان B2B است. اما در بخشی که خورده فروشان محصولات را به مشتریان خود عرضه می کنند، بازاریابی B2C خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی چابک چیست و چه نقشی در موفقیت کسب و کار شما دارد؟

جمع بندی

بازاریابی مصرفی رایج ترین نوع از بازاریابی است. زیرا تعداد آن ها بسیار بیشتر از کسب و کارهای B2B است. به همین دلیل می توان به سادگی روش های تبلیغاتی را در جهت افزایش فروش و برندینگ به کار گرفت.