برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آموزش ارسال ایمیل تبلیغاتی

یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ایمیل مارکتینگ یا ایمیل تبلیغاتی است.

بازاریابی ایمیلی را می توان در دسته ی موثرترین ابزارهای تبلیغاتی قرار داد، زیرا می تواند بازخورد خوبی از طرف مخاطبان دریافت کند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود را با ایجاد سبک برند متحول کنید

با بازاریز همراه باشید؛در این مقاله می خواهیم بیشتر درباره ایمیل مارکتینگ و روش های مختلف آن صحبت کنیم.

باید در نظر داشت که بازاریابی دیجیتال بسیار فراگیرتر از بازاریابی سنتی شده است. اما اگر بخواهیم این موضوع را به دقت بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که در بازاریابی دیجیتال باید تلاش بیشتری برای جلب اعتماد کاربران صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در هنگام انتخاب ابزارهای بازاریابی دیجیتال باید به این نکته توجه کرد که آسانترین و بهترین مسیر را برای جلب اعتماد کاربران انتخاب شود.

با توجه با تحقیقاتی که طی سال های اخیر صورت گرفته است، یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، که تاثیر بسیار زیادی بر جلب اعتماد کابران دارد، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است.

توصیه می شود اگر تصمیم به تبلیغ درمورد کسب و کار یا معرفی فعالیت های خود در اینترنت و یا فضای مجازی دارید، حتما بازاریابی ایمیلی را مورد بررسی قرار دهید.

انتخاب نوع ایمیل

اصولا ایمیل های تبلیغاتی را به سه دسته تقسیم کرد:

  1. ایمیل هایی که صرفا تبلیغاتی هستند (promotional)
  2. ایمیل هایی که اطلاعاتی را برای تبلیغات ارائه می کند (informational and promotional)
  3. ایمیل هایی که برای کاربران به عنوان سرگرمی  و تفریح در نظر گرفته می شوند (intertaining ang promotional)
ایمیل مارکتینگ

آنچه لازم به ذکر است، در دسته اول احتمال ارسال ایمیل مجدد از سمت دریافت کننده تقریبا صفر است. اما در دو دسته دیگر این احتمال وجود دارد که بارها ایمیل از سمت دریافت کننده ارسال شود.

ایمیل تبلیغاتی باید جذاب باشد.

بیشتر بخوانید: تجارت الکترونیک

ایمیلی که به عنوان یک ایمیل تبلیغاتی ارسال می شود؛ باید دارای محتوای جذابی باشد، تا بتواند مخاطبان را به سمت خود جذب کند. شاید در برخی موارد لازم باشد تا شما از داستان هایی که مورد پسند کاربران باشد در محتوای متنی ایمیل ارسال کرد.

لینک خروج از ایمیل تبلیغاتی

گاهی کاربران خواسته یا ناخواسته ممکن است عضو یک خبرنامه ایمیلی شده باشند. شما باید این امکان را فراهم کنید تا کابران هر زمان که خواستند، عضویت خود را با کلیک بر روی یک دکمه، لغو کنند.

لینک ارتباط

شما هرگاه تصمیم به طراحی یک ایمیل تبلیغاتی گرفتید، حتما به این نکته توجه کنید که باید لینک ارتباط در متن ایمیل قرار بگیرد. برای مثال لینک خرید یا ادامه مطلب…

ایمیل اسپم

بازاریابی_ایمیلی

حتما دقت کنید که ایمیل تبلیغاتی نباید بیش از اندازه ارسال شود. زمانبندی در ارسال ایمیل تبلیغاتی بسیار مهم است. ارسال ایمیل بیش از اندازه ممکن است، ایمیل اسپم از دید کاربران محسوب شود.

طراحی ایمیل

بخش مهمی که در طراحی یک ایمیل تبلیغاتی باید مورد توجه قرار بگیرد، طراحی گرافیکی آن است. شما باید در ابتدا پس از ساخت محتوای مورد نظر به طراحی قالب ایمیل بپردازید. اینکه شما برای ایمیل خود قالب را در نظر بگیرید که کاربر پسند باشد، می تواند تضمینی برای رسیدن به اهدافتان باشد. پس حتما به اصول طراحی قالب ایمیل توجه ویژه داشته باشید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، اعتبار ایمیل است. در میان ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، برخی از ابزارها می توانند بیشتر از بقیه معتبر باشند. بدین معنا که می توانند اعتماد کاربران را به خود جلب کنند. یکی از این ابزارهای های معتبر، ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی است.

ایمیل های تحت وب

در هنگام ارسال ایمیل تبلیغاتی، توصیه شده است که از ایمیل های تحت وب استفاده شود. زیرا برای کابران قابل قبول تر از ایمیل های معمولی است (برای مثال ایمیل و یا جیمیل)

ایمیل های تحت وب خود به تنهایی ممکن است ابزاری برای جذب مخاطب به سمت وب سایت شما باشد. این تاثیر ایمیل تحت وب را رد ارسال ایمیل های تبلیغاتی دست کم نگیرید.