برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

محتوای UGC چیست؟ و چه مزیت هایی دارد؟

کلمه UGC که مخفف User Generated Content است به معنای تولید محتوا توسط کاربران است. محتوای UGC در فرمت های مختلفی تولید می شود. این نوع از محتوا به معرفی یک برند می پردازد بدون آنکه پولی برای ارائه تبلیغات از صاحبان برند دریافت شود. از مزیت های محتوای UGC این است که هیچگونه محدودیتی برای فرمت محتوا ایجاد نمی کند و معمولا محتوا را می توان در هر قالبی تولید کرد. با بازاریز همراه باشید در این مقاله قصد داریم تا به بررسی UGC بپردازیم و به شما بگوییم محتوای UGC چیست؟ و چه مزیت هایی دارد؟

UGC  محتوایی است که بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان توسط کاربران تولید و منتشر می شود. این نوع از محتوای می تواند شامل انواع مختلف توئیت، تصاویر، ویدئو، پست های وبلاگ و یا هر فرمت دیگر از محتوا که توسط فرد دیگری به غیر از صاحب برند، تولید شود باشد.

محتوای UGC بر روی سایر کاربران چه تاثیری خواهد داشت؟

به این نکته توجه داشته باشید که کاربران زمانی تصمیم به تبلیغ و تولید محتوا در مورد یک برند می گیرند که کاملا از آن خاطر جمع باشند. این انتفاق می تواند یک موفقیت بزرگ برای یک برند به دنبال داشته باشند.

درواقع ارزش کاربرانی که به واسطه ی سایر کاربران و محتوای UGC جذب می شوند، دو برابر کاربرانی است که از سایر روش های تبلیغاتی و مارکتینگ جذب می شوند. درواقع کاربران جدید بسیار سریع به کاربران قدیمی اعتماد می کنند. این در حالی است که کاربران کمی دشوار می توانند از طریق دیگر تبلیغات به سمت یه برند جذب شوند.

جالب است بدانید که UGC کاری می کند که کاربران یک برند، چه مبتدی باشند و چه حرفه ای با نظرات مختلف به تولید محتوا بپردازند. این اتفاق علاوه بر داشتن جذابیت برای مدیران وب سایت، برای گوگل هم بسیار جذاب و ارزشمند است.

محتوای UGC برای کسب و کارها چه اهمیتی دارد؟

به طور کلی تمام مدیران و صاحبین کسب و کار تمرکز خود را بر روی جلب رضایت و توجه مشتری می

گذارند.

به این نکته دقت داشته باشید که این روزها به دلیل اینکه بسیاری از خریدها به صورت اینترنتی انجام می شود، این امکان برای خریدار و فروشنده فراهم شده است تا بتوانند در بخش فروش محصول نظرات را ثبت و مطالعه کنند. این اتفاق بسیار خوبی است که می تواند به خریدار در گرفتن تصمیم درست کمک کند.

بسیاری از افراد پیش از آنکه اقدام به خرید کالا و یا محصول مورد نظر خود کنند، نظرات سایر کاربران و خریداران را مطالعه می کنند. بازخوردهایی که از سایر کاربران در وب سایت ثبت می شود می تواند باعث شود تا فروشندگان در روند کاری خود تغییرات مثبت ایجاد کنند. همچنین مشتریان با خیال آسوده اقدام به خرید کالای مورد نظر کنند.

نظرات کاربران که به صورت یک کامنت در وب سایت ثبت می شود، یک نمونه از محتوای UGC است که می تواند به عنوان یک تبلیغ رایگان برای فروشندگان عمل کند.

از ویژگی های محتوای UGC می توان به تاثیرگذار بودن آن بر روی سئوی وب سایت اشاره کرد.

محتوای UGC دارای چه مزیت هایی است؟

 • UGC می تواند به روند برندسازی و برندینگ کمک کند و باعث شود تا یک کسب و کار به کاربران معرفی شود.
 • افزایش اعتبار یک برند در میان رقبا
 • امکان پیاده سازی یک استراتژی ایده آل
 • ایجاد یک برنامه موثر برای تبلیغات
 • کاهش بسیاری از هزینه های بازاریابی و تبلیغات
 • تولید یک محتوای منحصر به فرد در مقایسه با رقبا
 • مخاطبان و دنبال کنندگان شما در اینترنت و شبکه های اجتماعی افزایش پیدا می کند
 • بهبود وضعیت کیفیت تولیدات
 • افزایش تعداد بک لینک های رایگان و بهبود وضعیت سئو
 • افزایش تعامل کاربران با وب سایت شما
 • تاثیر نظرات مثبت کاربران بر روی کابران جدید

بیشتر بخوانید:

یک اینفوگرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

جمع بندی

تولید محتوا با روش UGC یک روش بسیار کم هزینه و موثر در جذب کاربر و مشتری است. شما با کمک UGC می توانید بدون هزینه تبلیغات، و تنها با کمک کاربران قدیمی، فروش خود را افزایش دهید.