برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

یک اینفوگرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

اینفوگرافیک یا اینفوگرافی (infographic) یکی از از انواع محتوا است که بسیار هم پرطرفدار است. اینفورگرافیک ها این قابلیت را دارند که بتوانند حجم بالایی از طلاعات را در خود جای دهند. همچنین اینفوگرافی ها به این دلیل که از تصاویر گرافیکی ساخته می شوند، می توانند باعث جلب توجه در بینندگان شوند. شاید این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که یک اینفورگرافیک دارای چه ویژگی هایی است. با بازاریز همراه باشید در ادامه به شما خواهیم گفت که یک اینفوگرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

یک اینفوگرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه یک اینفوگرافیک حرفه ای طراحی کنید، نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

یک اینفوگرافیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

  • برنامه طراحی را مشخص کنید

پیش از آنکه اینفوگرافی را طراحی کنید، نیاز است تا برنامه طراحی را مشخص کنید. برنامه طراحی شامل تمام چیزهایی است که قرار است در یک طرح گرافیکی با عنوان اینفوگرافیک آورده شود. درواقع برنامه طراحی، موضوع و هدف اینفوگرافی را مشخص می کند.

  • یک عنوان جذاب انتخاب کنید

اینفوگرافیک هم درست مانند سایر فرمت های محتوا نیاز به عنوان دارد. یک عنوان که بتواند موضوع  محتوا را به بیننده منتقل کند. توجه داشته باشید عنوانی که برای اینفوگرافی انتخاب می کنید باید بسیار جذاب باشد و بتواند توجه بیننده را به سمت خود جلب کند. توصیه می شود عنوان های بسیار طولانی برای محتوای گرافیکی انتخاب نکنید.

  • یک فونت زیبا و مناسب انتخاب کنید

یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمان طراحی اینفوگرافیک در نظر گرفته شود، فونت است. توجه داشته باشید فونتی که انتخاب می کنید باید بسیار خوانا و با موضوعی که رو آن کار می کنید هماهنگ باشد. همچنین به اندازه فونت در نوشته دقت داشته باشید و اندازه ی فونت را با دقت انتخاب کنید.

  • یک طرح گرافیکی برای خود طراحی کنید

توصیه می شود در صورت امکان یک طرح گرافیکی ویژه برای خود طراحی کنید. اینکه بتوانید اینفوگرافیک را در قالب یک طرح گرافیکی مخصوص به خود ارائه دهید بسیار در روند برندینگ و معرفی کسب و کار شما تاثیرگذار است و به نوعی می تواند باعث افزایش اعتبار کسب و کار شود. بهتر است در این زمینه حتما با یک گرافیست حرفه ای مشورت داشته باشید.

  • اینفوگرافیک را در رسانه های مناسب استفاده کنید

اینفوگرافیک را بیشتر برای معرفی کوتاه، در قالب یک تصویر در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. اما باید به این نکته دقت داشته باشید که شبکه اجتماعی را متناسب با موضوع محتوا و اینفوگرافیک انتخاب کنید تا بتوانید با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید.

  • از عناصر آماده و لوگو استفاده کنید

بهتر است در زمانی می خواهید درباره یک موضوع خاص در قالب اینفوگرافیک صحبت کنید، از عناصر آماده گرافیکی استفاده کنید. عناصر آماده مانند انواع نشان و لوگو می تواند باعث شود تا ببینده با محتوای اینفوگرافی درگیر شود و آن را دنبال کند. به طور کلی تمام بینندگان به تصاویر گرافیکی واکنش های مثبت نشان می دهند.

  • به مسیر درج محتوا دقت کنید

توجه داشته باشید محتوایی که در اینفوگرافیک قرار داده می شود با به شکلی باشد که ببیند به سادگی بتواند داستان محتوا را از مسیر درست دنبال کنند. به عنوان مثال گاهی ممکن است یک اینفوگرافی به شکلی طراحی شده باشد که بیننده نتواند اولویت مطالعه آن را تشخیص دهد. پس حتما به مسیر درج محتوا دقت داشته باشید.

  • اطلاعات تماس را در اینفوگرافیک قرار دهید

یکی دیگر از مواردی که نیاز است به آن دقت داشته باشید، نوشتن اطلاعات تماس و راه های ارتباطی در اینوگرافیک است. به عنوان مثال نیاز است تا نام شرکت یا سازمان همراه با ایمیل و شماره تلفن در پایین تصویر نوشته شود. نوشتن اطلاعات تماس این امکان فراهم می کند تا از کپی تصاویر نیز جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:

۵ راهکار برای کاهش هزینه استارتاپ ها

جمع بندی

اینفوگرافی یا اینفوگرافیک یکی از محبوب ترین فرمت های محتوا است که با کمک آن می توانید توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کنید. البته به شرط آنکه موارد بالا را حتما رعایت کنید.