برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چگونه می توان با ارسال ایمیل مشتری جذب کرد؟

بدون شک بزرگترین دغدغه تمام کسب و کارها جذب مشتری است. درواقع این مشتریان هستند که می توانند برای انواع کسب و کار ایجاد درآمد کنند. راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به کسب و کارهای مختلف کمک کند تا بتوانند مشتریان را به سمت خود جذب کنند. یکی از راهکارهای موثر در جذب مشتری، ارسال ایمیل است. با بازاریز همراه باشید در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه می توان با ارسال ایمیل مشتری جذب کرد؟

تمام کسب و کارها زمانی می توانند مشتریان را به سمت خود جذب کنند که تبلیغات داشته باشند. اما برای اینکه بتوانید تبلیغات را به صورت هدفمند انجام دهید، نیاز است تا بهترین ابزار و ترفند را انتخاب کنید.

چگونه ابزاری هدفمند برای تبلیغات انتخاب کنیم؟

دقت داشته باشید که تمام کسب و کارها با توجه به نوع فعالیتی که دارند، نیاز است تا روش تبلیغاتی مناسب خود را انتخاب کنند. امروزه با فراگیر شدن ابزارهای دیجیتال راهکارهای موثر و متنوعی وجود دارد که می توان با کمک آن ها تبلیغات را به صورت هدفمند انجام داد.

این روزها دیجیتال مارکتینگ به انواع کسب و کار کمک می کند تا بتوانند با هزینه ای بسیار کم تبلیغات موثر و هدفمند داشته باشند. یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که می تواند به انجام تبلیغات کمک کند، ایمیل مارکتینگ (email marketing) یا تبلیغات ایمیلی است.

چگونه می توان با ارسال ایمیل مشتری جذب کرد؟

چگونه می توان با ارسال ایمیل مشتری جذب کرد؟

همانطور که اشاره کردیم ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال است. ایمیل می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی دیجیتال به شما کمک کند تا بتوانید تا با هزینه ای کم مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنید.

برای اینکه مشتریان را از طریق ارسال ایمیل تحت تاثیر قرار دهید نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشد:

  • محتوای تاثیرگذار ارسال کنید

توجه داشته باشید که نخستین فعالیتی که برای ارسال ایمیل نیاز است تا انجام دهید، تولید محتوای تاثیرگذار است. درواقع شما باید بتوانید با ارسال یک متن کوتاه اما کلیدی، توجه بخاطبان را به سمت خود جلب کنید، به طوریکه در نهایت تبدیل به مشتری شوند. دقت داشته باشید محتوای که ارسال می کنید باید اطلاعات کاملی را به مخاطبان شما ارائه دهد.

  • مخاطبان هدف را پیدا کنید

یکی دیگر از مواردی که در زمان ارسال ایمیل تبلیغاتی باید به آن دقت داشته باشید، مخاطبان هستند. توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید پس ارسال ایمیل به نتیجه دلخواه خود برسید، نیاز است تا مخاطبان خود را شناسایی کنید.

اینکه شما بتوانید پیام خود را به دست مخاطبان هدف برسانید، باعث می شود تاثیر تبلیغات شما چندین برابر شود و به نوعی در بسیاری از هزینه های جانبی صرفه جویی کنید.

  • در زمان مناسب ایمیل ارسال کنید

برای اینکه بتوانید به نتایج بهتری از ایمیل مارکتینگ دست پیدا کنید، بهتر است تا پس از شناسایی مخاطبان هدف، زمان مناسب برای ارسال ایمیل را پیدا کنید. درواقع زمان مناسب برای ارسال ایمیل می تواند تاثیرات مثبت آن را چندین برابر کند.

به عنوان مثال برخی از مخاطبان در ساعت ۱۰ صبح و یا ساعت ۱ بعد ظهر ایمیل های خود را چک می کنند. به همین دلیل بهتر است تا شما نیز ایمیل های خود را در همین محدوده زمانی ارسال کنید.

  • از تصاویر و اینفوگرافیک استفاده کنید

استفاده از تصاویر و اینفوگرافیک ها یکی از ترفندهای موثر در جلب توجه مخاطبان است. اگر قصد دارید تا با کمک تبلیغات ایمیلی مخاطبان را تبدیل به مشتری کنید، می توانید برخی از اطلاعات را در قالب یک اینفوگرافیک ارائه دهید.

به این نکته دقت داشته باشید که گاهی ایمیل های تبلیغاتی می توانند در قالب یک اینفوگرافیک ارسال شوند.

چگونه می توان با ارسال ایمیل مشتری جذب کرد؟

جمع بندی

اگر شما هم به عنوان صاحب یک کسب و کار به دنبال جذب مشتری و افزایش فروش خود هستید، بهتر است تا از ابزارهای مختلفی که تبلیغات دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. یکی از بهترین و ارزان ترین ابزارهای تبلیغاتی که می تواند شما را به نتیجه مورد نظر نزدیک کند، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است. دقت داشته باشید که این ابزار اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند فروش و درآمد شما را به شکل چشمگیری افزایش دهد.