برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

چند نکته مهم برای ارسال ایمیل تبلیغاتی که باید بدانید!

ایمیل یکی از راه های ارتباطی است که با داشتن قدمت بسیار زیاد خود اما همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه این روزها راه های ارتباطی مجازی بسیار زیادی وجود دارد، اما ایمیل هنوز هم جایگاه و کاربرد مخصوص به خود را دارد. همچنین ایمیل یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال است که با عنوان ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی شناخته می شود. شاید در نگاه نخست ارسال ایمیل یک کار بسیار ساده باشد که در هر زمان بتوان آن را انجام داد اما موارد بسیار زیادی وجود دارد که در زمان ارسال ایمیل باید به آن ها توجه داشته باشید. با بازاریز همراه باشید، در ادامه با چند نکته مهم برای ارسال ایمیل آشنا خواهید شد.

ایمیل هایی که برای کاربران و مخاطبان ارسال می شود باید حاوی محتوایی بسیار سودمند برای آن ها باشد به طوریکه توجه مخاطب به سمت محتوای ایمیل جلب شود. تحقیقات نشان می دهد که بازاریابی ایمیلی و یا همان ایمیل مارکتینگ، تا ۱۴ درصد فروش را افزایش دهد.

به همین دلیل نیاز است تا به نکاتی که برای ارسال ایمیل نیاز است توجه ویژه ای داشته باشید.

چند نکته مهم برای ارسال ایمیل تبلیغاتی که باید بدانید!

چند نکته مهم برای ارسال ایمیل تبلیغاتی که باید بدانید!

پلتفرم مناسب برای ارسال ایمیل انتخاب کنید

پلتفرم های بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید بازاریابی ایمیلی رایگان داشته باشید.  Hubspotیکی از پلتفرم هایی است امکان ارسال ایمیل تبلیغاتی را برای شما فراهم کرده است. توجه داشته باشید که ایمیل های تبلیغاتی باید در زمان مناسب ارسال شوند.

نحوه بررسی میزان کارایی ایمیل‌های ارسال‌ شده

مهم ترین نکته ای که برای ارسال ایمیل باید مورد بررسی قرار بگیرد، کارایی آن است، که از طریق واکنش هایی که مخاطبان نشان داده اند می توان به میزان اثرگذاری آن پی برد.

  • نرخ click – through

نرخ click – through افرادی را نشان می دهد که به لینک و تصویری که در ایمیل برای آن ها ارسال شده است توجه کرده اند. دقت داشته باشید که این آمار از تعداد کل ایمیل های ارسالی کمتر است زیرا ممکن است برخی از افراد ایمیل را باز کنند اما بر روی لینک و تصویر کلیک نکرده باشند.

  • نرخ click – to – open

این نرخ به شما نشان می دهد که چه تعداد از مخاطبان شما بر روی لینک کلیک کرده اند و چه تعداد از آن ها تنها ایمیل را باز کرده اند. به عنوان مثال شما نتایج را می توانید اینگونه ببینید که از ۲۰۰ ایمیل ارسال شده ۱۰۰ نفر ایمیل را باز کرده اند و ۶۰ نفر بر روی لینک های موجود در ایمیل کلیک کرده اند.

  • نرخ باز کردن

نرخ باز کردن به شما کمک می کند تا بتوانید به نتایج مورد نظر در مورد زمان ارسال ایمیل دست پیدا کنید. نرخ باز کردن همان تعداد باز شدن ایمیل توسط کاربران است که با کمک آن می توانید بهترین زمان را برای ارسال ایمیل انتخاب کنید.

چند نکته مهم برای ارسال ایمیل تبلیغاتی که باید بدانید!

بهترین زمان ارسال ایمیل‌ چه زمانی است؟

مهم ترین موردی که می تواند باعث اثربخشی بیشتر در ارسال ایمیل شود، زمان ارسال است. درواقع شما باید ایمیل را در زمانی ارسال کنید که احتمال خوانده شدن آن توسط مخاطبان وجود داشته باشد. تحقیقاتی درمورد زمان ارسال ایمیل انجام گرفته که نشان می دهد بهترین زمان ارسال ایمیل ساعت ۱۰ صبح و ۱ بعدظهر است.

ارسال ایمیل در این دو ساعت می تواند به شما بازخورد بهتری بدهد. زیرا معمولا در این ساعات افراد بسیار زیاد در حال استراحت هستند. اما بهترین زمان ارسال ایمیل در حدود ساعت ۶ بعد ظهر است.

بهترین زمان برای ارسال ایمیل های B2B

یک مورد مهم برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی این است که به نوع کسب و کار توجه داشته باشید. نکته ای که در مورد کسب و کارهای B2B وجود دارد این است که علاوه بر ساعت ارسال ایمیل، نیاز است تا به روزها هفته نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال در برخی از کسب و کارهای B2B بهترین زمان ارسال ایمیل تبلیغاتی روزهای یکشنبه در ساعت ۱۰ صبح است.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن فروشگاه ساز چیست و چگونه کار می کند؟

جمع بندی

توجه داشته باشید که ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است. اما اگر در زمان ارسال به برخی از موارد از جمله زمان ارسال و نحوه دریافت بازخورد از مخاطبان توجه نداشته باشید، ارسال ایمیل تنها یک هزینه برای شما است.